Ухвала від 24.02.2021 по справі 215/4940/18

Ухвала

24 лютого 2021 року

м. Київ

справа № 215/4940/18

провадження № 61-2754ск21

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Ступак О. В., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» на рішення Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 01 червня 2020 року та постанову Дніпровського апеляційного суду від 21 січня 2021 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Криворіжгаз» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об'єм природного газу та зустрічним позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Криворіжгаз» про скасування рішення, відновлення газопостачання, відшкодування моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

18 лютого 2021 року Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» звернулося до Верховного Суду із касаційною скаргою на рішення Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 01 червня 2020 року та постанову Дніпровського апеляційного суду від 21 січня 2021 року у вказаній справі.

Касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду судом, оскільки заявником не надано доказів сплати судового збору, або документів, які б свідчили про наявність пільг щодо сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено, що з 01 січня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 1 762,00 грн.

Згідно з підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду фізичною особою або фізичною особою-підприємцем позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ставка судового збору за подання до суду юридичною особою позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсоток ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з підпунктом 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з підпунктом 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб

За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У випадку коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (частина третя статті 6 Закону України «Про судовий збір»).

Згідно з частиною шостою статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання зустрічних позовних заяв, а також заяв про вступ у справу третіх осіб із самостійними позовними вимогами судовий збір справляється на загальних підставах.

Відповідно до підпункту сьомого пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Закону України «Про судовий збір» судовий збір за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду справляється у розмірі, що становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюваної суми.

У постанові Верховного Суду України від 31 травня 2017 року у справі № 3-164гс17 зроблено правовий висновок про те, що у разі оскарження судових рішень, ухвалених за наслідками розгляду первісного та зустрічного позовів,якщо сторона незгодна з рішеннями у цілому, судовий збір маєсплачуватися з урахуваннямрезультатів розгляду як первісного, так і зустрічногопозовів, а уразі оскарження судового рішення лишев частині вирішенняодного із позовівсудовий збір маєсплачуватися, виходячи із розміруставки, що підлягаласплаті при поданнівідповідного позову.

У поданій касаційній скарзі заявник оскаржує рішення судів попередніх інстанцій у частині відмови у задоволенні первісного позову (1 вимога майнового характеру - стягнення заборгованості за необлікований (дорахований) об'єм природного газу) та часткового задоволення зустрічного позову (2 вимоги немайнового характеру - визнання неправомірним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії; 1 вимога майнового характеру - відшкодування моральної шкоди).

Розмір судового збору за подання касаційної скарги на оскаржувані судові рішення у частині результатів розгляду первісного позову складає 3 410,61 грн (113 687,04 грн ? 1,5 % ? 200 %).

Розмір судового збору за подання касаційної скарги на оскаржувані судові рішення у частині результатів розгляду зустрічного позову за вимоги майнового характеру складає 1 409,60 грн (1 762,00 грн ? 0,4 ? 200 %), оскільки 1 відсоток ціни позову складає менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за вимоги немайнового характеру 2 819,20 грн (1 762,00 грн ? 0,4 ? 2 ? 200 %), разом - 4 228,80 грн.

Таким чином розмір судового збору за подання касаційної скарги на оскаржувані судові рішення складає 7 639,41 грн (4 228,80 грн+ 3 410,61 грн).

Судовий збір має бути перераховано або внесено за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/Печерс. р-н/22030102; код отримувача (за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача - UA288999980313151207000026007; код класифікації доходів бюджету - 22030102 «Судовий збір (Верховний Суд, 055)».

На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.

Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.

Ураховуючи наведене, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявникові строку для усунення недоліків.

Керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» залишити без руху та надати для усунення зазначених вище недоліків строк до 25 березня 2021 року, але не більше десяти днів з дня вручення цієї ухвали.

У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О. В. Ступак

Попередній документ
95170368
Наступний документ
95170370
Інформація про рішення:
№ рішення: 95170369
№ справи: 215/4940/18
Дата рішення: 24.02.2021
Дата публікації: 01.03.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них; про відшкодування шкоди, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (29.06.2021)
Результат розгляду: Приєднано до матеріалів справи
Дата надходження: 19.04.2021
Предмет позову: про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об’єм природного газу; за зустрічним позовом про скасування рішення, відновлення газопостачання, стягнення моральної шкоди
Розклад засідань:
13.02.2020 12:00 Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
24.03.2020 11:00 Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
30.04.2020 11:30 Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
01.06.2020 11:00 Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
29.10.2020 10:10 Дніпровський апеляційний суд
03.12.2020 10:30 Дніпровський апеляційний суд
21.01.2021 10:45 Дніпровський апеляційний суд