29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"26" лютого 2021 р. Справа № 924/1371/20
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Танасюк О.Є., секретаря судового засідання Ключки Н.М. розглянувши матеріали справи
за позовом Хмельницької міської ради, м.Хмельницький
до товариства з обмеженою відповідальністю "Прем'єрбудсервіс", м.Хмельницький
про стягнення 59103,84 грн. безпідставно збережених коштів у розмірі орендної плати за земельну ділянку по вул. Курчатова, 120/1-А у м.Хмельницькому
Без повідомлення (виклику) сторін
Процесуальні дії по справі.
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 28.12.2020р. відкрито провадження у справі №924/359/20, постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Позиції учасників справи.
Позивач звернувся з позовом до суду про стягнення з відповідача 59103,84 грн. безпідставно збережених коштів у розмірі орендної плати за земельну ділянку по вул. Курчатова, 120/1-А у м.Хмельницькому. Свої вимоги обґрунтовує тим, що ТОВ „Прем'єрбудсервіс” є власником нежитлового приміщення, приміщення гаражів загальною площею 278,6 кв.м. по вул. Курчатова, 120/1-А в м. Хмельницькому, що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №233948530 від 24.11.2020. Вказує, що з моменту оформлення права власності на вищезазначене нерухоме майно ТОВ „Прем'єрбудсервіс” права на землю не оформляло, користується земельною ділянкою по вул. Курчатова, 120/1-А без правовстановлюючих документів для обслуговування нерухомого майна, плату за користування даною земельною ділянкою не здійснює. Зазначає, що розмір безпідставно збережених коштів було нараховано на сформовану земельну ділянку площею 2403 кв.м., якою користується ТОВ „Прем'єрбудсервіс” для обслуговування нерухомого майна.
Відповідач правом на подання відзиву не скористався. Ухвала, яка була направлена на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб та громадських організацій, повернута відділенням поштового зв'язку з причини відсутності адресата за вказаною адресою.
Згідно з пунктом 4 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому відділенні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.
Відповідно до частин 3, 7 статті 120 ГПК виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Отже, у разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв'язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.
Сам лише факт не отримання адресатом кореспонденції, якою суд, з додержанням вимог процесуального закону, надсилав ухвалу для вчинення відповідних дій за належною адресою та яка повернулася в суд у зв'язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною не виконання ухвали суду, оскільки зумовлено не об'єктивними причинами, а суб'єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на його адресу. (Аналогічна правова позиція викладена ВС в постанові від 25.06.2018р. у справі №904/9904/17).
Враховуючи зазначене, суд вирішує спір за наявними матеріалами справи.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №233948530 від 24.11.2020р., ТОВ "Прем'єрбудсервіс" є власником нежитлового приміщення, приміщення гаражів загальною площею 278,6 кв.м. по вул. Курчатова, 120/1-А в м. Хмельницькому.
Управлінням земельних ресурсів та земельної реформи департаменту архітектури, містобудування та земельних відносин на адресу Хмельницького управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області було направлено запит від 05.05.2020р. №1249/02-13 щодо сплати ТОВ "Прем'єрбудсервіс" орендної плати/земельного податку за земельну ділянку по вул. Курчатова, 120/1-А у м. Хмельницькому в період 2017 - 2020 роки.
На вищевказаний запит Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області листом від 19.05.2020 було повідомлено, що ТОВ "Прем'єрбудсервіс" кошти за користування земельною ділянкою по вул. Курчатова, 120/1-А не сплачувало.
Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 14.05.2020р. №6-22-0.33-682/116-20 нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 6810100000:15:001:0153 площею 2403 кв.м., що розташована за адресою: м. Хмельницький, вул. Курчатова, 120/1-А з 08.04.2019р. становить 1477595 грн.
Як вбачається із Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-0005627892020 від 15.09.2020р. земельна ділянка з кадастровим номером 6810100000:15:001:0153, по вул. Курчатова, 120/1-А, площею 0,2403 га перебуває у комунальній власності та зареєстрована за територіальною громадою міста Хмельницького в особі Хмельницької міської ради 08.04.2019р. Цільове призначення земельної ділянки: для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості: категорія земель: землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого признаення, вид використання: для обслуговування приміщення гаражів та складських приміщень. Додатком до Витягу є кадастровий план земельної ділянки 6810100000:15:001:0153.
Управління земельних ресурсів та земельної реформи Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради 18.11.2020р. здійснило розрахунок розміру орендної плати за користування ТОВ "Прем'єрбудсервіс" земельною ділянкою по вул. Курчатова, 120/1-А за період з 01.07.2019р. до 01.12.2020р. в розмірі 59103,84 грн. (22163,94 грн. - за період з 01.07.2019р. по 31.12.2019р. та 36939,90 грн. - за період з 01.01.2020р. по 01.12.2020р. (крім березня)).
Позивач посилаючись на те, що відповідач використовує земельну ділянку про вул. Курчатова, 120/1-А у м. Хмельницькому без правовстановлюючих документів, звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову кваліфікацію спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Статтею 14 Конституції України визначено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Відповідно до статті 13 Конституції України земля є об'єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією.
Статтею 80 Земельного кодексу України передбачено, що суб'єктами права власності на землі комунальної власності є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування.
Згідно зі статями 122, 123, 124 Земельного кодексу України міські ради передають земельні ділянки у власність або користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Податковим кодексом України встановлено, що плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (підпункт 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).
За змістом статті 93 Земельного кодексу України та статті 1 Закону України „Про оренду землі” оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Відповідно до статті 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані, зокрема, своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Предметом позову у справі, яка розглядається, є вимога позивача про стягнення з відповідача, як власника об'єктів нерухомого майна, безпідставно збережених коштів у розмірі орендної плати на підставі статей 1212-1214 Цивільного кодексу України за фактичне користування без належних правових підстав земельною ділянкою комунальної власності площею 0,2403 га, на якій ці об'єкти розміщені, за період з 01.07.2019р. до 01.12.2020р.
Положення глави 83 цього Кодексу застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
За змістом положень глав 82 і 83 Цивільного кодексу України для деліктних зобов'язань, які виникають із заподіяння шкоди майну, характерним є, зокрема, зменшення майна потерпілого, а для кондикційних - приріст майна в набувача без достатніх правових підстав. Вина заподіювача шкоди є обов'язковим елементом настання відповідальності в деліктних зобов'язаннях. Натомість для кондикційних зобов'язань вина не має значення, оскільки важливим є факт неправомірного набуття (збереження) майна однією особою за рахунок іншої.
Кондикційні зобов'язання виникають за наявності одночасно таких умов: набуття чи збереження майна однією особою (набувачем) за рахунок іншої (потерпілого); набуття чи збереження майна відбулося за відсутності правової підстави або підстава, на якій майно набувалося, згодом відпала.
Отже, обов'язок набувача повернути потерпілому безпідставно набуте (збережене) майно чи відшкодувати його вартість не є заходом відповідальності, оскільки набувач зобов'язується повернути тільки майно, яке безпідставно набув (зберігав), або вартість цього майна. Наведені висновки щодо застосування норм права викладено у постановах Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2018 у справі № 629/4628/16-ц (провадження № 14-77цс18) та від 20.11.2018 у справі № 922/3412/17 (провадження № 12-182гс18).
Зі змісту глави 15, статей 120, 125 ЗК України та положень статті 1212 ЦК України випливає, що до моменту оформлення власником об'єкта нерухомого майна права на земельну ділянку, на якій розташований цей об'єкт, відносини з фактичного користування земельною ділянкою без оформленого права на цю ділянку (без укладеного договору оренди тощо) та недоотримання її власником доходів у вигляді орендної плати є за своїм змістом кондикційними. Аналогічний правовий висновок викладено в постановах Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2018 у справі 629/4628/16-ц, від 20.11.2018 у справі № 922/3412/17, від 13.02.2019 у справі № 320/5877/17, постановах Верховного Суду від 14.01.2019 у справі № 912/1188/17, від 21.01.2019 у справі № 902/794/17, від 04.02.2019 у справі № 922/3409/17, від 12.03.2019 у справі 916/2948/17, від 09.04.2019 у справі № 922/652/18, від 21.05.2019 у справі № 924/552/18, а також у постановах Верховного Суду України від 30.11.2016 у справі № 922/1008/15, від 07.12.2016 у справі № 922/1009/15, від 12.04.2017 у справах № 922/207/15 і № 922/5468/14, від 17.03.2020 у справі № 922/2413/19.
Отже, фактичний користувач земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника земельної ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 Цивільного кодексу України (аналогічний правовий висновок викладений у постановах Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2018 у справі № 629/4628/16-ц (провадження № 14-77цс18) та від 20.09.2018 у справі № 925/230/17 (провадження № 12-188гс18).
Як вбачається з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №233948530 від 24.11.2020р., ТОВ "Прем'єрбудсервіс" є власником нежитлового приміщення, приміщення гаражів загальною площею 278,6 кв.м. по вул. Курчатова, 120/1-А в м. Хмельницькому на підставі договору про поділ нерухомого майна№244 від 02.03.2018р.
Згідно Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-0005627892020 від 15.09.2020р. земельна ділянка з кадастровим номером 6810100000:15:001:0153, по вул. Курчатова, 120/1-А, площею 0,2403 га перебуває у комунальній власності та зареєстрована за територіальною громадою міста Хмельницького в особі Хмельницької міської ради 08.04.2019р. Цільове призначення земельної ділянки: для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості: категорія земель: землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого признаення, вид використання: для обслуговування приміщення гаражів та складських приміщень.
Для вирішення спору щодо стягнення з власника об'єкта нерухомого майна, безпідставно збережених коштів орендної плати згідно із статтями 1212-1214 Цивільного кодексу України за фактичне користування без належних на те правових підстав земельною ділянкою комунальної власності, на якій цей об'єкт розташований необхідно, насамперед, з'ясувати: а) чи наявні правові підстави для використання земельної ділянки; б) яка площа земельної ділянки та чи є вона сформованою відповідно до вимог земельного законодавства; в) в якому розмірі підлягають відшкодуванню доходи, пов'язані із безпідставним збереженням майна, розраховані відповідно до вимог земельного законодавства, а саме на підставі нормативної грошової оцінки землі. Аналогічний правовий висновок викладено в постанові Верховного Суду від 10.02.2020 у справі № 922/981/18, від 09.02.2021р. у спарві №922/3617/19.
Щодо правових підстав для використання земельної ділянки.
Відповідно до частини 1 статті 377 Цивільного кодексу України до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).
Згідно положень частини 2 статті 120 ЗК України якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою.
Тобто існує принцип єдності та цілісності об'єкта нерухомості із земельною ділянкою, на якій він розташований.
Таким чином, право на земельну ділянку в набувача будинку, будівлі або споруди виникає з моменту набуття права на будинок, будівлю або споруду незалежно від будь-яких подальших дій набувача щодо оформлення права на земельну ділянку.
Враховуючи, що ТОВ "Прем'єрбудсервіс" на підставі договору про поділ нерухомого майна №244 від 02.03.2018р. є власником нежитлового приміщення, приміщення гаражів загальною площею 278,6 кв.м., яке знаходиться на земельній ділянці комунальної власності по вул. Курчатова, 120/1-А в м. Хмельницькому, відповідач має право на використання вказаної земельної ділянки.
Щодо формування земельної ділянки як об'єкта цивільних прав.
Згідно з частинами 1-4, 9 статті 79-1 ЗК України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Формування земельних ділянок здійснюється: у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності; шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок; шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв). Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах 6-7 цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
Отже, земельна ділянка є сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера та реєстрації її у Державному земельному кадастрі. Аналогічний висновок містяться у постанові Верховного Суду від 29.05.2020р. у справі № 922/2843/19.
Земельній ділянці площею 0,2403 га по вул. Курчатова, 120/1-А у м. Хмельницькому присвоєно кадастровий номер 6810100000:15:001:0153, Державна реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі за територіальною громадою міста Хмельницького в особі Хмельницької міської ради проведена 08.04.2019р., що підтверджується Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-0005627892020 від 15.09.2020р.
Таким чином, земельна ділянка площею 0,2403 га по вул. Курчатова, 120/1-А у м. Хмельницькому з кадастровим номером 6810100000:15:001:0153 є сформована як об'єкт цивільних прав з 08.04.2019р.
З огляду на викладене "Прем'єрбудсервіс" як фактичний користувач земельної ділянки, яка перебуває у комунальній власності без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберегло у себе кошти, які мало заплатити за користування нею, а звідси - зобов'язано повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 Цивільного кодексу України. Аналогічний правовий висновок викладено в постанові Верховного Суду від 09.02.2021р. у спарві №922/3617/19.
Щодо розміру доходів, пов'язаних з безпідставним збереженням майна, які підлягають відшкодуванню.
За положеннями частини п'ятої статті 5, частини першої статті 13 Закону України "Про оренду земель" для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності використовується нормативна грошова оцінка.
Відповідно до частин першої-другої статті 15, частини другої статті 18 Закону України "Про оренду земель" підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися також на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.
Згідно з частинами першою, другою статті 20, частини першої статті 23 Закону України "Про оренду земель" за результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Протягом місяця з дня надходження технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, нормативної грошової оцінки відповідна сільська, селищна, міська рада розглядає та приймає рішення про затвердження або відмову в затвердженні такої технічної документації.
Отже, нормативна грошова оцінка є основою визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності. Аналогічний првовий висново міститься у постановах Верховного Суду від 28.01.2019 у справі № 922/3782/17, від 12.03.2019 у справі №916/2948/17, від 09.04.2019 у справі №922/652/18, від 13.10.2020р. у справі №917/32/17.
Судом враховуються висновки Великої Палати Верховного Суду, викладені у постановах від 23.05.2018 у справі № 629/4628/16-ц, від 13.02.2019 у справі № 320/5877/17 згідно яких обов'язковими для визначення орендної плати є відомості у витягах з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.
Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 14.05.2020р. №6-22-0.33-682/116-20 нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 6810100000:15:001:0153 площею 2403 кв.м., що розташована за адресою: м. Хмельницький, вул. Курчатова, 120/1-А з 08.04.2019р. становить 1477595 грн.
Відповідно до ст. 288.5 ПК України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку - для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше З відсотків їх нормативної грошової оцінки.
Управління земельних ресурсів та земельної реформи Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради 18.11.2020р. здійснило розрахунок розміру орендної плати за користування ТОВ "Прем'єрбудсервіс" земельною ділянкою по вул. Курчатова, 120/1-А за період з 01.07.2019р. до 01.12.2020р. в розмірі 59103,84 грн. (22163,94 грн. - за період з 01.07.2019р. по 31.12.2019р. та 36939,90 грн. - за період з 01.01.2020р. по 01.12.2020р (крім березня)).
Розрахунок зазначеної у позові суми здійснено шляхом застосування до нормативної грошової оцінки земельної ділянки за рік відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки орендної ставки 3% з визначенням орендної плати в рік (44327,85 грн.) та в місяць (3693,99 грн.) з визначенням кількості місяців використання земельної ділянки (у 2019р. - 6 місяців; у 2020р. - 10 місяців).
Позивачем правомірно, відповідно до вимог чинного законодавства здійснено розрахунок заявленої до стягнення суми безпідставно збережених коштів у розмірі орендної плати в сумі 59103,84 грн., які підлягають стягненню з відповідача.
З огляду на вищезазначене, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Розподіл судових витрат між сторонами.
З урахуванням положень ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати (судовий збір) покладаються на відповідача у зв'язку із задоволенням позову.
Керуючись ст. ст. 2, 20, 24, 73, 74, 129, 232, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Прем'єрбудсервіс" (29000, м. Хмельницький, вул. Міцкевича, 33, код ЄДРПОУ 30246797) на користь Хмельницької міської ради (29000, м.Хмельницький, вул. Гагаріна, 3, код ЄДРПОУ 33332218) 59103,84 грн. (п'ятдесят дев'ять тисяч сто три гривні 84 коп.) безпідставно збережених коштів у розмірі орендної плати за земельну ділянку по вул. Курчатова, 120/1-А у м.Хмельницькому, 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 коп. ) витрт по оплаті судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ст. 241 ГПК України)
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ст. 256 ГПК України).
Апеляційна скарга подається до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України.
Повне рішення складено 26.02.2021р.
Суддя О.Є. Танасюк
Віддрук. 3 прим.:
1 - до справи
2 -позивачу, Хмельницька міська рада (29000, м.Хмельницький, вул.Гагаріна,3);
3- відповідачу- ТОВ "Прем'єрбудсервіс" (29000, м.Хмельницький, вул.Міцкевича,33).
Всім рекомендованим листом з повідомленням про вручення