Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 3/641/549/2021Справа №: 641/527/21
26 лютого 2021 року суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Музиченко В.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
-за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
До Комінтернівського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 277071 від 07.01.2021, ОСОБА_1 07.01.2021 об 11 годині 15 хвилин, за адресою: м. Харків, просп. Гагаріна, 201-Б, керував автобусом «ЗАЗ IVAN» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 за маршрутом «Васищеве-Харків», та в салоні автобусу знаходилось 26 (двадцять шість) осіб що перевищує кількість сидячих місць зазначене в реєстраційних документах на транспортний засіб, чим порушив підпункт 10 пункту 2 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Розглянувши надані суду матеріали, вважаю за необхідне повернути їх для належного оформлення до Департаменту патрульної поліції УПП в Харківській області з наступних підстав.
Так, ОСОБА_1 через канцелярію суду подав письмові пояснення з приводу подій та клопотання про закриття провадження у справі, оскільки протокол не відповідає вимогам законодавства.
Пунктом 2.10 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 (в редакції станом на 07.01.2021), встановлено, що на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу і визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.
Однак, протокол та додані до нього матеріали не містять відомостей про кількість місць для сидіння, передбачену технічною характеристикою і визначену в реєстраційних документах на транспортний засіб «ЗАЗ IVAN» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 скоїв правопорушення за адресою: м. Харків, просп. Гагаріна, 201-Б, однак, з відеозапису нагрудних камер працівників поліції та письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вбачається, що транспортний засіб був зупинений за адресою: м. Харків, просп. Гагаріна, буд. 20/1, де і було складено протокол та що територіально не відноситься до юрисдикції Комінтернівського районного суду м. Харкова.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 44-3, 251, 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Департаменту патрульної поліції УПП в Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя - В. О. Музиченко