Ухвала від 26.02.2021 по справі 917/1543/20

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058

УХВАЛА

26 лютого 2021 року Справа № 917/1543/20

Колегія суддів у складі: головуючий суддя Гребенюк Н.В., суддя Медуниця О.Є., суддя Чернота Л.Ф.,

розглянувши клопотання відповідача, Дочірнього підприємства “Полтавський облавтодор” Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”, м. Полтава, про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції за апеляційною скаргою відповідача, Дочірнього підприємства “Полтавський облавтодор” Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”, м. Полтава, (вх. №144 П/3) на рішення господарського суду Полтавської області від 25.11.2020 (повний текст рішення складено 25.11.2020, суддя Пушко І.І.) у справі № 917/1543/20

за позовом Приватного підприємства “Торговий дім “Мегаполіс-ХХІ”, м. Кременчук, Полтавська область,

до Дочірнього підприємства “Полтавський облавтодор” Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”, м. Полтава,

про стягнення 102 062,68 грн, -

ВСТАНОВИЛА:

В провадженні Східного апеляційного господарського суду знаходиться справа № 917/1543/20 за апеляційною скаргою відповідача, Дочірнього підприємства “Полтавський облавтодор” Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”, м. Полтава, на рішення господарського суду Полтавської області від 25.11.2020 у справі № 917/1543/20, розгляд якої призначено на 02.03.2021 о 12:30 год.

25.02.2021 на адресу суду апеляційної інстанції від відповідача надійшло клопотання про забезпечення проведення судового засідання у режимі відеоконференції у Господарському суді Полтавської області (36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1); або Полтавському апеляційному суді (36000, м. Полтава, вул. Соборності, 18); або Полтавському окружному адміністративному суді (36039, м. Полтава, вул. Пушкарівська, 9/26).

Відповідно до ч. 1, 2, 7 ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.

У п. 2 “Прикінцевих та перехідних положень” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції” № 5041-VI від 04.07.2012 встановлено, що до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв'язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.

Як вбачається з довідки № 12-41/24, наданої статистично-інформаційним відділом суду за результатом проведеної перевірки інформації в WEB- програмі “Бронювання систем відеоконференцзв'язку”, зали відеоконференцзв'язку у Полтавському окружному адміністративному суді о 12:30 годині 02.03.2021 року заброньовані для проведення інших судових засідань, тому неможливо забронювати зали Полтавського окружного адміністративного суду на 02.03.2021 на 12:30 год. для проведення засідання в режимі відеоконференції.

При цьому щодо господарського суду Полтавської області та Полтавського апеляційного суду колегія суддів зазначає, що згідно інформації, яка міститься на офіційних сайтах вказаних судів, на визначений Східним апеляційним господарським судом час проведення судового засідання (12:30) згідно розкладу роботи зазначених судів припадає обідня перерва (з 12:00 год. до 13:00 год.), тому неможливо забронювати зали в Господарському суді Полтавської області та Полтавському апеляційному суді.

За таких обставин, відсутня технічна можливість для задоволення клопотання відповідача, Дочірнього підприємства “Полтавський облавтодор” Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”, м. Полтава, про забезпечення проведення в режимі відеоконференції судового засідання у даній справі, що призначено на 02.03.2021 о 12:30.

На підставі викладеного та керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Східного апеляційного господарського суду, -

УХВАЛИЛА:

Відмовити в задоволенні клопотання відповідача, Дочірнього підприємства “Полтавський облавтодор” Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”, м. Полтава, про участь в судовому засіданні 02.03.2021 о 12:30 у справі № 917/1543/20 у режимі відеоконференції.

Головуючий суддя Н.В. Гребенюк

Суддя О.Є. Медуниця

Суддя Л.Ф. Чернота

Попередній документ
95167678
Наступний документ
95167680
Інформація про рішення:
№ рішення: 95167679
№ справи: 917/1543/20
Дата рішення: 26.02.2021
Дата публікації: 01.03.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Східний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; купівлі-продажу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (22.04.2021)
Дата надходження: 13.04.2021
Предмет позову: Виправлення помилки у наказі або визнання наказу таким, що не підлягає виконанню
Розклад засідань:
02.03.2021 12:30 Східний апеляційний господарський суд
09.03.2021 11:00 Східний апеляційний господарський суд
16.03.2021 12:30 Східний апеляційний господарський суд