Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/671/21
26 лютого 2021 року м. Овруч
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Скітневська О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Овруцького РВ ДВС Центрально-Західного міжрегіонального Міністерства юстиції (м.Хмельницький), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.3 ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Державним виконавцем Овруцького РВ ДВС ГТУЮ у Житомирській області Лосенко Н.В. складено протокол про адміністративне правопорушення № 8.11.-43/5 від 18.02.2021 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.183-1 КУпАП.
Відповідно до ст.256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Частина 3 статті 183-1 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті.
Згідно з приміткою до ст. 183-1 КУпАП під повторним вчиненням правопорушення у цій статті слід розуміти невжиття особою заходів щодо сплати аліментів протягом двох місяців з дня відбуття адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, призначеного з підстав, передбачених цією статтею.
Під час підготовки справи до судового розгляду встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема, до протоколу не додано докази які б свідчили про повторність вчиненого правопорушення ОСОБА_1 . Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що постановою Овруцького районного суду Житомирської області справа № 286/2719/19 від 04.09.2019 до ОСОБА_1 було застосовано адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк 120 годин, які останнім було відпрацьовано, а кошти 30.10.2019 надійшли на депозитний рахунок відділу. Тобто, з інформації, зазначеної у протоколі, вбачається, що з часу відбуття ОСОБА_1 адміністративного стягнення пройшло більше року, у той час як ч.3 ст. 183-1 КУпАП передбачає обов'язкову кваліфікуючу ознаку правопорушення - повторність протягом року.
Відповідно до ч.2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Вважаю за необхідне протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернути до органу, який його склав, а саме до Овруцького РВ ДВС Центрально-Західного міжрегіонального Міністерства юстиції (м.Хмельницький) для доопрацювання.
Керуючись ст. 256, 278 КпАП України,
Повернути протокол про адміністративне правопорушення, складений щодо ОСОБА_1 за ч.3 ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до Овруцького РВ ДВС Центрально-Західного міжрегіонального Міністерства юстиції (м.Хмельницький) для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. М. Скітневська