Справа № 161/2348/21
Провадження № 3/161/1453/21
23 лютого 2021 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кирилюк В.Ф, при секретарі - Самолюк І.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, -
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
08.02.2021 року з ВП №3 Луцького РУП ГУНП у Волинській області до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 385559 від 01.02.2021 року, ОСОБА_2 , 01.02.2021 року о 23.40 год. в с. Рованці по вул. Глушець Луцького району здійснив вимушену зупинку автомобіля марки «MAZDA MPV», н.з. НОМЕР_1 разом з увімкненням аварійної світлової сигналізації, не установив знак аварійної зупинки, та своєю бездіяльністю створив небезпеку іншим учасникам дорожнього руху, чим завдав матеріальних збитків. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п.п. 1.5, 9.10 (б) ПДР, за що передбачена відповідальність ст. 124 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Даний протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ст. 256КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення, зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
За ст. 124 КУпАП передбачена відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Проте, в протоколі про адміністративне правопорушення при викладенні суті правопорушення не зазначено хто саме є іншими учасниками дорожньо-транспортної пригоди,хто саме та якими транспортними засобами керували інші учасники пригоди, які наслідки настали від дій ОСОБА_2 і які транспортні засоби були пошкоджені.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 і додані матеріали не відповідають вимогам закону, що унеможливлює вирішення справи по суті, а тому справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП, суд, -
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, відносно ОСОБА_1 повернути до ВП №3 Луцького РУП ГУНП у Волинській області для належного оформлення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Кирилюк В.Ф.