24 лютого 2021 року м. Дніпросправа № 280/2986/20
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Щербака А.А. (доповідач),
суддів: Баранник Н.П., Малиш Н.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Галицької митниці Держмитслужби на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 11 листопада 2020 року (суддя Стрельнікова Н.В.) у справі за позовом Товариства з додатковою відповідальністю «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» до Галицької митниці Держмитслужби, Митного посту «РАВА-РУСЬКА» про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» звернувся з позовом до Галицької митниці Держмитслужби, Митного посту «РАВА-РУСЬКА» про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 11 листопада 2020 року позов задоволено частково.
Суд вирішив визнати протиправною бездіяльність Галицької митниці Держмитслужби, митного посту «Рава-Руська» по непроведенню митних процедур у визначені законодавством терміни під час проведення митного оформлення товару за митною декларацією № UA110260/2020/000364 від 27.03.2020; № UA110260/2020/000384 від 30.03.2020; № UA110260/2020/000409 від 02.04.2020.
В іншій частині позову відмовити.
Галицькою митницею Держмитслужби була подана апеляційна скарга, просить рішення суду першої інстанції скасувати в частині задоволених позовних вимог, в задоволенні позову відмовити.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом було порушено норми матеріального права, висновки суду першої інстанції обставинам справи не відповідають.
Адміністративна справа розглянута апеляційним судом відповідно до пункту 3 частини 1 ст.311 КАС України в порядку письмового провадження, на підставі наявних у ній доказів.
Колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Як було встановлено судом першої інстанції, 13.03.2020 позивачем укладено контракт № 017-024-GB20 з підприємством - Chemiphase LTD, зареєстрованим на території Великобританії, на постачання миючого засобу для рук «Solo Hand Wash».
На виконання договірних зобов'язань за контрактом № 017-024-GB20 від 13.03.2020, позивачем було здійснено митне декларування на миючий засіб для рук «Solo Hand Wash», згідно митних декларацій № UA110260/2020/000364 від 27.03.2020, № UA110260/2020/000384 від 30.03.2020 та № UA110260/2020/000409 від 02.04.2020.
01.04.2020 о 16:47 год. у зону митного контролю міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська-Хребенне» смугою руху «червоний коридор» у напрямку «виїзд з України» заїхав транспортний засіб з р.н. НОМЕР_1 / НОМЕР_2 з вантажем «миючий засіб для рук», який переміщувався через державний кордон відповідно до митної декларації UA №110260/2020/000384.
02.04.2020 о 22:48 год. у зону митного контролю пункту пропуску «Рава- Руська» смугою руху «червоний коридор» у напрямку «виїзд з України» заїхав транспортний засіб з р.н. НОМЕР_3 / НОМЕР_4 з вантажем «миючий засіб для рук», який переміщувався через державний кордон відповідно до митної декларації UA №110260/2020/000364.
04.04.2020 о 16:33 год. у зону митного контролю пункту пропуску «Рава- Руська» смугою руху «червоний коридор» у напрямку «виїзд з України» заїхав транспортний засіб з р.н. НОМЕР_5 / НОМЕР_6 з вантажем «миючий засіб для рук», який переміщувався через державний кордон відповідно до митної декларації UA № UA110260/2020/000409.
Відправником товару у виступає ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» (Запорізька обл., м. Пологи, вул.Л.Українки, 243), отримувач - Chemiphase Ltd (United Kingdom);
Згідно митних декларацій та товаросупровідних документів з митної території України експортувався товар «миючий засіб для рук». Заявлений код товару згідно УКТЗЕД 3402909000.
З метою перевірки законності переміщення через митний кордон України зазначеного вище товару, унеможливлення вивезення за межі митної території України товарів протиепідемічного призначення щодо яких Кабінетом Міністрів України встановлені обмеження з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, а також для, підтвердження відповідності заявлених кодів товару даним, зазначеним у ТСД, відповідачем на адресу управління контролю митної вартості, класифікації, походження товарів та прогнозування надходжень Галицької митниці Держмитслужби було скеровано запити щодо визначення коду товару від 01.04.2020 за вих.№7.4-28-06/27/478, від 03.04.2020 за вих. №7.4-28-06/27/491.
Управлінням контролю митної вартості, класифікації, походження товарів та прогнозування надходжень Галицької митниці Держмитслужби службовою запискою від 03.04.2020 зазначено про необхідність проведення лабораторних досліджень для встановлення компонентного складу товару для остаточної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, оскільки наявні суперечності щодо складу товару, зазначеного в гр. 31 МД та його агрегатного стану (зокрема, щодо желеподібного стану товару).
У зв'язку із закриттям з 07.04.2020 пункту пропуску «Рава-Руська» відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 р. №288 із змінами, внесеними розпорядженням Кабінету міністрів України від 2 квітня 2020 р. №370-р, ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» заявою від 06.04.2020 №05/526 (вх. митниці від 07.04.2020 №13383/14-28-06) звернулося до митниці з проханням повернути на митну територію України автомобілі з р.н. НОМЕР_3 / НОМЕР_4 , НОМЕР_1 / НОМЕР_2 та НОМЕР_5 / НОМЕР_6 .
Позивача повідомлено, що повернення на митну територію України транспортних засобів з товарами можливе за умови визнання недійсними митних декларацій, оформлених на товари, що переміщуються даними транспортними засобами (у відповідності до вимог статті 269 Митного кодексу України та Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 450) або оформлення ДКПТ (ЕДКПТ) на товари для їх доставки у інше визначене місце призначення.
08.04.2020 Галицька митниця Держмитслужби листом від 08.04.2020 №7.4-18/4/10291 звернулася до Державної митної служби України з проханням надати рекомендації щодо можливості відбору проб та зразків у відповідності до статті 356 Митного кодексу України безпосередньо у пункті пропуску при вивезенні товарів за межі митної території України.
Листом Держмитслужби України від 23.04.2020 за вих.№16-4/16-02/7.4/1035 митницю повідомлено, зокрема, про те, що «…Відповідно до хімічного складу товару етанол (CAS №64-17-5) - 45-55%. 2- пропанол (CAS №67-63-0) - 5-15%, гліцерин (CAS №56-81-5) - 2-3%), бактерицидних (антисептичних) властивостей етанолу і пропанолу та зважаючи на цільове призначення цього товару (очищення поверхні шкіри рук від бактерій) цей товар може класифікуватись у товарній позиції 3808 згідно з УКТЗЕД…».
На підставі заяви в.о. Генерального директора ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» від 13.04.2020 №09/557 (вх. митниці від 14.04.2020 №14900/14-28-06) транспортний засіб з р.н. НОМЕР_5 / НОМЕР_6 повернуто на митну територію України у зв'язку з визнанням митної декларації №UA110260/2020/000409 недійсною.
На підставі заяви в.о. Генерального директора ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» від 29.04.2020 №05/601 (вх. митниці від 29.04.2020 №16337/14) транспортні засоби з р.н. НОМЕР_1 / НОМЕР_2 та НОМЕР_3 / НОМЕР_4 повернуто на митну територію України у зв'язку з визнанням митних декларацій №UA110260/2020/000364 та №UA110260/2020/000384 недійсними.
Товар «Дезінфекційний засіб з назвою «Миючий засіб для рук Solo» за кодом 3808949000 згідно з УКТЗЕД, вивезено ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт», транспортними засобами з р.н. НОМЕР_1 / НОМЕР_2 та НОМЕР_3 / НОМЕР_4 за межі митної території України 01.05.2020 у пункті пропуску «Краковець» за МД типу ЕК10АА від 29.04.2020 UA110260/2020/000555 та UA110260/2020/000554, у т.ч. на підставі звернення ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» від 30.04.2020 №05/604 (вх. Галицької митниці Держмитслужби №16402/13 від 30.04.2020).
Позивач, не погоджуючись із бездіяльністю відповідачів щодо непроведення митних процедур у визначені законодавством терміни під час проведення митного оформлення товару та незавершення митного оформлення товару за митними деклараціями № UA110260/2020/000364 від 27.03.2020; № UA110260/2020/000384 від 30.03.2020; № UA110260/2020/000409 від 02.04.2020, звернувся із даним позовом до суду.
Частково задовольняючи позов, суд першої інстанції зазначив, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо непроведення митних процедур у визначені законодавством терміни під час проведення митного оформлення товару за митною декларацією № UA110260/2020/000364 від 27.03.2020; № UA110260/2020/000384 від 30.03.2020; № UA110260/2020/000409 від 02.04.2020.
Колегія суддів з висновками суду першої інстанції погоджується.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 4 Митного кодексу України випуск товарів - надання органом доходів і зборів права на користування та/або розпорядження товарами, щодо яких здійснюється митне оформлення, відповідно до заявленої мети.
Відповідно до пункту 23 частини 1 статті 4 Митного кодексу України митне оформлення - виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
За приписами пункту 29 частини 1 статті 4 цього Кодексу митні формальності - сукупність дій, що підлягають виконанню відповідними особами і органами доходів і зборів з метою дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи.
Згідно з частиною 1 статті 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи.
Відповідно до частини 8 статті 257 Митного кодексу України митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється митними органами на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів:
1) заявлений митний режим, тип декларації та відомості про особливості переміщення;
2) відомості про декларанта, уповноважену особу, яка склала декларацію, відправника, одержувача, перевізника товарів і сторони зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), а в разі якщо зовнішньоекономічний договір (контракт) укладено на підставі посередницького договору, - також про іншу, крім сторони зовнішньоекономічного договору (контракту), сторону такого посередницького договору;
3) відомості про найменування країн відправлення та призначення;
4) відомості про транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для міжнародного перевезення товарів та/або їх перевезення митною територією України під митним контролем, та контейнери;
5) відомості про товари: а) найменування; б) звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар; в) торговельна марка та виробник товарів (за наявності у товаросупровідних та комерційних документах); г) код товару згідно з УКТ ЗЕД; ґ) найменування країни походження товарів (за наявності); д) опис упаковки (кількість, вид); е) кількість у кілограмах (вага брутто та вага нетто) та інших одиницях виміру; є) фактурна вартість товарів; ж) митна вартість товарів та метод її визначення; з) відомості про уповноважені банки декларанта; и) статистична вартість товарів;
6) відомості про нарахування митних та інших платежів, а також про застосування заходів гарантування їх сплати: а) ставки митних платежів; б) застосування пільг зі сплати митних платежів; в) суми митних платежів; г) офіційний курс валюти України до іноземної валюти, у якій складені рахунки, визначений відповідно до статті 3-1 цього Кодексу; ґ) спосіб і особливості нарахування та сплати митних платежів; д) спосіб забезпечення сплати митних платежів (у разі застосування заходів гарантування їх сплати);
7) відомості про зовнішньоекономічний договір (контракт) або інший документ, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), та його основні умови;
8) відомості, що підтверджують дотримання встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України;
9) відомості про документи, передбачені частиною третьою статті 335 цього Кодексу;
10) довідковий номер декларації (за бажанням декларанта).
Згідно з частиною 1 статтею 335 Митного кодексу України під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають митному органу в паперовій або електронній формі такі документи та відомості: при перевезенні автомобільним транспортом: а) документи на транспортний засіб, зокрема ті, що містять відомості про його державну реєстрацію (національну належність); б) транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні); в) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності); г) комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів; ґ) відомості про кількість вантажних місць та вид упаковки; д) найменування товарів; е) вага брутто товарів (у кілограмах) або об'єм товарів (у метрах кубічних), крім великогабаритних вантажів.
Згідно з частиною 2 статті 335 Митного кодексу України незалежно від виду транспорту, яким здійснюється переміщення товарів, під час прибуття товарів у пункт пропуску через державний кордон України надаються документи (відомості) або їх реквізити, у тому числі засобами інформаційних технологій (або у вигляді електронного документа), які підтверджують дотримання заборон та/або обмежень згідно із законами України щодо пропуску товарів через митний кордон України, крім тих, що необхідні виключно для поміщення товарів у митний режим.
Якщо цим Кодексом та іншими законами України передбачено надання таких документів (відомостей) митним органам державними органами, установами та організаціями, уповноваженими на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, через єдиний державний інформаційний веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», митним органам забороняється вимагати надання таких документів (відомостей) декларантом, уповноваженою ним особою, перевізником чи іншою заінтересованою особою.
Відповідно до частини 3 статті 335 Митного кодексу України разом з митною декларацією митному органу подаються рахунок або інший документ, який визначає вартість товару, та, у випадках, встановлених цим Кодексом, декларація митної вартості. У встановленому цим Кодексом порядку в митній декларації декларантом або уповноваженою ним особою зазначаються відомості про:
1) документи, що підтверджують повноваження особи, яка подає митну декларацію;
2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або інші документи, що підтверджують право володіння, користування та/або розпорядження товарами;
3) транспортні (перевізні) документи;
4) комерційні документи, наявні у особи, яка подає декларацію;
5) у разі необхідності - документи, що підтверджують дотримання заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності;
6) документи, що підтверджують дотримання обмежень, які виникають у зв'язку із застосуванням захисних, антидемпінгових та компенсаційних заходів (за наявності таких обмежень);
7) у випадках, передбачених цим Кодексом, - документи, що підтверджують країну походження товару;
8) у разі необхідності - документи, що підтверджують сплату та/або забезпечення сплати митних платежів;
9) у разі необхідності - документи, що підтверджують право на пільги із сплати митних платежів, на застосування повного чи часткового звільнення від сплати митних платежів відповідно до обраного митного режиму;
10) у разі необхідності - документи, що підтверджують зміну термінів сплати митних платежів;
11) у разі необхідності - документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів та обраний метод її визначення відповідно до статті 53 цього Кодексу.
Судом першої інстанці було вірно ззаначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Митним кодексом України визначено перелік відомостей, які зазначаються в обов'язковому порядку в поданій декларантом декларації до митного органу, а документи, які є обов'язковими для подання разом із митною декларацією.
За приписами частини 1 статті 255 Митного кодексу України митне оформлення завершується в найкоротший можливий строк, але не більше ніж чотири робочих години з моменту пред'явлення митному органу товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що підлягають митному оформленню (якщо згідно з цим Кодексом товари, транспортні засоби комерційного призначення підлягають пред'явленню), подання митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та всіх необхідних документів і відомостей, передбачених статтями 257 і 335 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 255 Митного кодексу України визначено підстави за яких строк може бути перевищений на час виконання відповідних формальностей, а саме виключно у разі:
1) виконання митних формальностей поза місцем розташування митного органу відповідно до статті 247 цього Кодексу;
2) підтвердженого письмово бажання декларанта або уповноваженої ним особи подати відповідно до цього Кодексу додаткові документи чи відомості про зовнішньоекономічну операцію або характеристики товару;
3) проведення досліджень (аналізу, експертизи) проб і зразків товарів, якщо товари не випускаються відповідно до проведення досліджень (аналізу, експертизи) проб і зразків товарів, якщо товари не випускаються відповідно до заявленого митного режиму за тимчасовою митною декларацією згідно з цим Кодексом;
4) виявлення порушень митних правил, якщо товари не випускаються відповідно до частини шостої цієї статті;
5) зупинення митного оформлення відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції";
6) подання додаткових документів відповідно до частини третьої статті 53 цього Кодексу в межах передбаченого нею строку, перебіг якого припиняється з моменту отримання митницею (митним постом) таких документів чи письмової відмови декларанта або уповноваженої ним особи у їх наданні;
7) призупинення митного оформлення відповідно до статей 399 і 400 цього Кодексу.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що передбачений частиною 2 статті 255 Митного кодексу України перелік підстав для перевищення встановленого 4-годинного часу для виконання відповідних митних формальностей є вичерпним.
З огляду на встановлені судом першої інстанції обстаини справи, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що митним органом не завершувалось митне оформлення з тих підстав, що неможливо було встановити про належність товару до товарів протиепідемічного призначення, щодо яких Кабінетом Міністрів України встановлені обмеження з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19.
Статтею 197 Митного кодексу України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та/або їх випуск залежно від вимог відповідного закону здійснюються митними органами на підставі отриманих від державних органів, інших установ та організацій, уповноважених на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, з використанням механізму "єдиного вікна" відповідних дозвільних документів та/або відомостей про включення (виключення) товару до (з) відповідного реєстру у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, які підтверджують дотримання встановлених обмежень щодо переміщення таких товарів через митний кордон України, якщо використання таких дозвільних документів та/або відомостей для здійснення митних формальностей передбачено законами України. У випадках, передбачених цим Кодексом, для здійснення митних формальностей можуть використовуватися паперові примірники таких документів, надані декларантом або уповноваженою ним особою.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, визначає коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, на переміщення яких через митний кордон України у відповідному напрямку встановлено обмеження, та розміщує відповідну інформацію на своєму офіційному веб-сайті та на єдиному державному інформаційному веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».
Пунктом 2 частини 1 статті 196 Митного кодексу України передбачено, що не можуть бути пропущені через митний кордон України товари, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів (крім алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також харчових продуктів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та в порядку, встановлених статтею 376 та частиною 2 статті 378 цього Кодексу).
Відповідно до статті 69 Митного кодексу України товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД.
Митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД.
На вимогу посадової особи митного органу декларант або уповноважена ним особа зобов'язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них.
У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів митний орган має право самостійно класифікувати такі товари.
Під складним випадком класифікації товару розуміється випадок, коли у процесі контролю правильності заявленого декларантом або уповноваженою ним особою коду товару виникають суперечності щодо тлумачення положень УКТ ЗЕД, вирішення яких потребує додаткової інформації, спеціальних знань, проведення досліджень тощо.
Висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер.
Згідно з пунктом 8, 9 наказу Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 650 «Про затвердження Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України» До прийняття Рішення декларант або уповноважена ним особа має право звернутися до митного органу із заявою про випуск товарів, які декларуються, за тимчасовою декларацією.
Якщо для вирішення питання класифікації товару виникає потреба в спеціальних знаннях з різних галузей науки, техніки, мистецтвознавства тощо або у використанні спеціального обладнання і техніки, то митний орган може звернутися до спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або до іншої експертної установи (організації).
Залучення спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або іншої експертної установи (організації) здійснюється у разі: виникнення необхідності ідентифікації або лабораторної перевірки характеристик товарів, визначальних для їх класифікації; виникнення складних питань при класифікації товарів згідно з УКТЗЕД, вирішення яких потребує експертних досліджень.
Декларант при заповненні митної декларації вказує класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД, а також долучає необхідні документи для підтвердження такої класифікації.
Митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД, зокрема митні органи можуть залучати спеціалізовані митні органи з питань експертного забезпечення або іншу експертну установу (організацію).
Судом першої інстанції вірно було встановлено, що декларантом до митної декларації долучено всі необхідні документи для підтвердження класифікації товару. Товар, який підлягав митному оформленню не підлягав експертному контролю, відтак наданню спеціального дозволу чи висновку щодо можливості переміщення товару через кордон України.
Статтею 8 Митного кодексу України визначено принципи митної справи серед яких є принципи законності та презумпції невинуватості, єдиного порядку переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України, спрощення законної торгівлі.
Доводи апеляційної скарги не спростовують встановленого судом першої інстанції факту порушення відповідачами строку завершення митного оформлення.
Вірно судом першої інстанції також було взято до уваги, що за митною декларацією від 18.03.2020 №110260/2020/000308 позивачем було вивезено за митну територію України через митний пост Галицької митниці цей же товар, за цим же договором і тому ж самому контрагенту.
Доводи апеляційної скарги зазначеного не спростовують, підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст. ст. 315, 316, 321, 322 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Галицької митниці Держмитслужби залишити без задоволення.
Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 11 листопада 2020 року у справі за позовом Товариства з додатковою відповідальністю «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» до Галицької митниці Держмитслужби, Митного посту «РАВА-РУСЬКА» про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Постанова у повному обсязі складена 24 лютого 2021 року.
Головуючий - суддя А.А. Щербак
суддя Н.П. Баранник
суддя Н.І. Малиш