Постанова від 20.08.2007 по справі 2-а-944/07

УКРАЇНА

Справа № 2а - 944 / 07

Категорія 38

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2007 року Житомирський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Ракаловича В.М.

при секретарі Шевчук О.М.,

за участю представника позивача Дідківського А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Овруцької райдержадміністрації Житомирської області, Управління праці і соціального захисту населення Овруцької РДА про зобов'язання постановки на чергу для отримання компенсації за будинок,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду і просить зобов'язати відповідачів поставити його на чергу, встановлену місцевими органами виконавчої влади, для отримання компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1 в сумі 41062 грн., мотивуючи тим, що має право на вказану компенсацію, але Управління праці і соціального захисту населення Овруцької РДА відмовило у постановці на чергу, оскільки експертна оцінка втраченого домоволодіння зроблена експертом, який не має на те відповідних повноважень і відповідач не має ордера на житло у чистій зоні.

У судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав з підстав зазначених у позовній заяві.

Відповідачі в до суду не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені у передбаченому законом порядку, заперечення проти позову та доказів, які б спростовували позовні вимоги, суду не надали.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Позивачка мала у власності домоволодіння АДРЕСА_1, яке відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 року та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 року відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_1 від 17.04.2007 року.

Відповідно до ст. 4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» кожен громадянин, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення.

Позивачка здала належне їй домоволодіння на баланс Гладковицької сільської ради і переселилася з с. Гладковицька Кам'янка Овруцького району, переїхавши на підставі направлення серії НОМЕР_2 в с. Гламазди Козелецького району Чернігівської області, де і проживає, що підтверджується актом прийому будинку на баланс Гладковицької сільської ради від 11.07.2007 року, копією паспорту громадянина України серії НОМЕР_3, довідки виконкому Гламаздівської сільської ради НОМЕР_4 від 04.05.2007 року.

Враховуючи скрутне становище в Україні по будівництву та забезпеченню житлом населення, в т.ч. і переселенців, що призводить до порушення права останніх на гарантоване ст. 50 Конституції України безпечне для життя і здоров'я довкілля та неможливість своєчасного отримання житла по місцю переселення або його придбання в зв'язку із неотриманням коштів за здане домоволодіння, суд вважає, що постійне проживання та реєстрація в місці переселення свідчать про забезпеченість позивача житлом.

Ст. 5 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» визначено, що суб'єктами оціночної діяльності є суб'єкти господарювання - зареєстровані в установленому законодавством порядку фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, а також юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють господарську діяльність, у складі яких працює хоча б один оцінювач, та які отримали сертифікат суб'єкта оціночної діяльності відповідно до вказаного Закону. Згідно сертифікату суб'єкта оціночної діяльності № НОМЕР_5, виданого 14.12.2005 року Фондом державного майна України та дійсного до 14.12.2008 року засвідчується, що ОСОБА_2 дозволено проведення оцінки об'єктів у матеріальній формі і земельних ділянок, а тому, посилання відповідача на те, що експертна оцінка проведена з порушенням норм, встановлених законодавством, є безпідставним.

Відповідно до п.10 Порядку використання коштів державного бюджету України на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.2005 року, розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня за програмами є управління праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги до Овруцької РДА є необґрунтованими, а тому в задоволенні позову в цій частині слід відмовити за безпідставністю.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відмова Управління праці і соціального захисту населення Овруцької РДА у постановці на чергу є безпідставною і вимоги позивачки у цій частині підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ст. ст. 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд, Житомирський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Зобов'язати Управління праці і соціального захисту населення Овруцької РДА поставити ОСОБА_1 на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1 в сумі 41062,00 грн.

У задоволенні позову до Овруцької РДА відмовити за безпідставністю.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.М. Ракалович