Справа № 2-а - 964 / 07
Категорія 50
23 серпня 2007 року м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ракаловича В.М.
при секретарі судового засідання Шевчук О.М.
за участю представника від позивача Коростишівської міжрайонної державної податкової інспекції
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом Коростишівської міжрайонної державної податкової інспекції до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер №НОМЕР_1) про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця,
Коростишівська міжрайонна державна податкова інспекція звернулась з вказаним позовом до Житомирського окружного адміністративного суду. Просить припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, оскільки відповідач на протязі одного року не подає до державної податкової служби податкових декларацій.
Відповідно до рішення про державну реєстрацію від 08.10.1997 року відповідача - ОСОБА_1 було зареєстровано в Коростишівській районній державній адміністрації як суб'єкта підприємницької діяльності.
Як платник податків знаходиться на обліку в Коростишівській міжрайонній державній податковій інспекції з 26.11.1997 року під №НОМЕР_1 .
У судовому засіданні позивач позов підтримав повністю і просив його задовольнити. Відповідач у судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання був повідомлений у встановленому законом порядку. Позовні вимоги не оспорив, доказів припинення підприємницької діяльності в добровільному порядку не надав.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.91 р. № 1251-ХІІ, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Пунктом 6 ст.128 Господарського Кодексу України передбачено, що громадянин-підприємець зобов'язаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів.
Як свідчить довідка Коростишівської міжрайонної державної податкової інспекції від 08.06.2007 р., відповідач не звітується перед податковим органом з 01.01.2006 року, тобто на день подачі позову до суду - більше року.
Заборгованість відповідача перед бюджетом відсутня, про що свідчить довідка Коростишівської МДПІ..
Відповідно до п. 3 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.03 р. №755-ІV, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності, є підставою для постановлення судового рішення про припинення державної реєстрації підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Враховуючи викладене, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються належними доказами, а тому підлягають задоволенню - підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 слід припинити.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб»єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ст. 128 ГК України, п. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.03 р., керуючись ст. ст. 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд
1. Позов задовольнити.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер №НОМЕР_1)
У день набрання постановою законної сили направити її копію державному реєстратору за місцезнаходженням відповідача для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.М. Ракалович