Ухвала від 24.02.2021 по справі 925/1171/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

"24" лютого 2021 р. м.Черкаси Справа № 925/1171/17

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю:

заявника: Кондзерський А.В. (по довіреності),

ліквідатор Іванюк О.М. (особисто),

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву комунального підприємства виконавчого органу Київради «Київтеплоенерго» про визнання конкурсним кредитором на суму 12 815,75 грн.

у справі №925/1171/17

за заявою ОСОБА_1

до фізичної особи-підприємця Глущенка Едуарда Петровича

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

Від комунального підприємства виконавчого органу Київради «Київтеплоенерго» надійшла заява про визнання конкурсним кредитором на суму 12815,75 грн.

У судовому засіданні представник заявника вимогу підтримав, просить задовольнити.

Ліквідатор заперечив проти заяви, просить суд відмовити у її задоволенні, надав з цього приводу письмове повідомлення від 27.01.2021 року про розгляд грошових вимог кредитора.

Дослідивши матеріали заяви, суд встановив наступне.

З матеріалів заяви встановлено, що постановою господарського суду Черкаської області від 31.10.2017 року у справі №925/1171/17 фізичну особу-підприємця Глущенка Едуарда Петровича визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича.

Постановою суду від 16.07.2020 року введено процедуру погашення боргів боржника.

Керуючись статтею 45 Кодексу України з процедур банкрутства КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» заявляє грошові вимоги до боржника на таких підставах.

Між КП «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» та ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» (перейменовано у AT «К.ЕНЕРГО») укладено Договір від 11.10.2018 року №602-18 про відступлення права вимоги (цесії), за яким AT «К.ЕНЕРГО» передало, а КП «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» набуло право вимоги боргу на суму 84 319,10 грн. за надані до 01.05.2018 року послуги з централізованого опалення: за адресою АДРЕСА_1 (особовий рахунок НОМЕР_1 ) борг складає 19 261, 65 грн.; за послуги надані за адресою АДРЕСА_2 (особовий рахунок НОМЕР_2 ) борг складає 23 854,28 грн.; за послуги надані за адресою АДРЕСА_3 (особовий рахунок НОМЕР_3 ) борг складає 41 203,17 грн.

У зв'язку з тим, що право власності на об'єкти по яким існує заборгованість, у червні-липні 2016 року перейшли у власність ПАТ «РОДОВІД БАНК», що підтверджується інформаційними довідками з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно від 31.07.2020 року №218555447, №218552323, №218547871, КП «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» заявляє грошові вимоги за період, коли зазначені квартири перебували у власності боржника, і відповідно боржник користувався наданими послугами з централізованого опалення.

Таким чином, КП «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» заявляє грошові вимоги на наступну заборгованість: 791,64 грн. боргу за послуги надані за адресою: м. Київ, вулиця Хрещатик, 15 кв.134 за період з січня по липень 2016 року; 3 167,84 грн. боргу за послуги надані за адресою: м. Київ, вулиця Хрещатик, 15 кв.135 за період з січня по липень 2016 року; 4 652,27 грн. боргу за послуги, надані за адресою м. Київ, вулиця Пушкінська, 5, кв.16 за період з липня 2015 по червень 2016 року.

Надання послуг Боржнику здійснювалось AT «К.ЕНЕРГО» на підставі Договору про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630, який був опублікований 31.07.2014 року на офіційному сайті ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», а також в газеті «Хрещатик» від 06.08.2014 року №111 (4511).

Станом на 20.07.2020 року заборгованість за спожиті з 07.2015 року по 07.2016 року послуги з централізованого опалення по квартирам Боржника складає 8 611,75 грн.

На день введення процедури погашення боргів Боржника грошові вимоги КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» до фізичної особи-підприємця Глущенка Едуарда Петровича складають 12 815,75 грн., у тому числі 4 204,00 грн. витрат на оплату судового збору за подання заяви.

27.01.2021 року на адресу суду від ліквідатора надійшло письмове повідомлення про розгляд грошових вимог кредитора, наступного змісту.

Відповідно до отриманої заяви вбачається, що заборгованість у сумі 12 815,75 грн. являє собою: заборгованість з оплати наданих послуг з централізованого опалення квартир за період з липня 2015 року по липень 2016 року у сумі 8 611,75 грн.; судовий збір за подання заяви в сумі 4 204,00 грн.

За надані послуги Банкрут повинен був розраховуватись не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим. Враховуючи вищезазначену умову банкрут повинен був здійснити остаточну оплату наданих послуг до 20.08.2016 року.

Як передбачено чинним законодавством України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (статті 257 Цивільного кодексу України). Строк позовної давності з вимогами до Банкрута за надані послуги сплив 21.08.2019 року.

Враховуючи сплив позовної давності за вищезазначеними зобов'язаннями з оплати за надані послуги з централізованого опалення квартир, керуючим реалізацією майна відхиляються грошові вимоги ГСП «Київтеплоенерго» на суму 12815,75 грн.

16.02.2021 року від заявника надійшло письмове заперечення на повідомлення ліквідатора про результати розгляду вимог кредитора наступного змісту.

КП «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» не погоджується з позицією керуючого реструктуризацією Іванюка О.М. з огляду на наступне.

Щодо порушення строку позовної давності, варто зазначити, що відповідно до частини 1 статті 261 Цивільного Кодексу України, перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

Верховний Суд України у справі № 6-2469цс16 прийшов до висновку, що для правильного застосування частини першої статті 261 ЦК України при визначенні початку перебігу позовної давності має значення не тільки безпосередня обізнаність особи про порушення її прав, а й об'єктивна можливість цієї особи знати про обставини такого порушення.

КП «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» довідалося про порушення свого права та особу яка його порушила 11.10.2018 року, а саме з дня підписання Договору про відступлення права вимоги (цесії) №602-18, відповідно до якого було передано на користь КП «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» право вимоги заборгованості, що заявлена кредитором у заяві про визнання грошових вимог до боржника у справі №925/1171/17. У КП «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» не було об'єктивної можливості знати про порушення свого права на отримання оплати за надані послуги та особу, яка його порушила, тому строки позовної давності у цьому випадку не були порушені.

Заслухавши думку учасників судового процесу, дослідивши подані ними докази, суд приходить до наступного.

Постановою господарського суду Черкаської області від 31.10.2017 року у справі №925/1171/17 фізичну особу-підприємця Глущенка Едуарда Петровича визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича.

Постановою суду від 16.07.2020 року введено процедуру погашення боргів боржника.

21.08.2020 року на адресу суду від комунального підприємства виконавчого органу Київради «Київтеплоенерго» надійшла заява про визнання конкурсним кредитором на суму 12 815,75 грн.

Відповідно до частини 4 статті 60 Кодексу у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.

Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.

Отже, право кредитора на звернення з грошовими вимогами у ліквідаційній процедурі та черговість їх погашення на час звернення до суду прямо передбачено ст.ст. 59, 60, 64 Кодексу.

Дослідивши подану заяву, проаналізувавши її, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 261 Цивільного кодексу України, перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

З матеріалів справи встановлено, що КП «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» довідалося про порушення свого права та особу, яка його порушила 11.10.2018 року, з дня підписання Договору про відступлення права вимоги (цесії) №602-18, відповідно до якого було передано на користь КП «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» право вимоги за договором.

За таких обставин, суд вважає, що заявником КП «КИІВТЕПЛОЕНЕРГО» не були порушені строки на звернення в суд для захистом свого порушеного права, тому заявлені кредиторські вимоги з централізованого опалення в сумі 8 611,75 грн. підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів.

Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, статтею 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Заяву №30/7/3/9018 від 18.08.2020 року задовольнити.

2.Визнати комунальне підприємство виконавчого органу Київради «Київтеплоенерго» поточним кредитором фізичної особи-підприємця Глущенка Едуарда Петровича на суму 12 815,75 грн., з яких: до 1-ї черги сплачений судовий збір в сумі 4 204 грн., до 4-ї черги основна заборгованість в сумі 8 611,75 грн. та включити до реєстру вимог кредиторів.

Ухвала може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду.

Суддя С.С. Боровик

Попередній документ
95103899
Наступний документ
95103901
Інформація про рішення:
№ рішення: 95103900
№ справи: 925/1171/17
Дата рішення: 24.02.2021
Дата публікації: 25.02.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Черкаської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Справи про банкрутство; Банкрутство
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (12.11.2025)
Дата надходження: 12.11.2025
Предмет позову: заява про визнання кредитором
Розклад засідань:
01.06.2020 14:30 Господарський суд Черкаської області
02.06.2020 10:00 Господарський суд Черкаської області
13.07.2020 14:30 Господарський суд Черкаської області
13.07.2020 15:30 Господарський суд Черкаської області
05.08.2020 12:00 Господарський суд Черкаської області
28.09.2020 14:30 Господарський суд Черкаської області
05.10.2020 12:00 Північний апеляційний господарський суд
26.10.2020 14:30 Північний апеляційний господарський суд
30.11.2020 12:00 Північний апеляційний господарський суд
16.12.2020 14:15 Північний апеляційний господарський суд
10.02.2021 14:00 Північний апеляційний господарський суд
24.02.2021 11:00 Північний апеляційний господарський суд
24.02.2021 11:30 Господарський суд Черкаської області
18.03.2021 17:00 Північний апеляційний господарський суд
31.03.2021 10:30 Касаційний господарський суд
22.04.2021 12:00 Господарський суд Черкаської області
02.06.2021 14:45 Північний апеляційний господарський суд
16.06.2021 16:00 Північний апеляційний господарський суд
08.07.2021 11:00 Господарський суд Черкаської області
28.07.2021 10:45 Касаційний господарський суд
26.08.2021 14:00 Північний апеляційний господарський суд
06.10.2021 10:00 Касаційний господарський суд
21.10.2021 10:30 Господарський суд Черкаської області
23.11.2021 10:30 Господарський суд Черкаської області
10.01.2022 12:30 Північний апеляційний господарський суд
13.09.2023 11:00 Господарський суд Черкаської області
11.10.2023 10:30 Господарський суд Черкаської області
08.11.2023 11:00 Господарський суд Черкаської області
19.12.2023 10:45 Господарський суд Черкаської області
21.02.2024 10:00 Господарський суд Черкаської області
05.03.2024 11:00 Господарський суд Черкаської області
19.03.2024 12:30 Господарський суд Черкаської області
09.04.2024 11:30 Господарський суд Черкаської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВЕРХОВЕЦЬ А А
ОТРЮХ Б В
ПАНТЕЛІЄНКО В О
ПОЛЯКОВ Б М
ТКАЧЕНКО Н Г
суддя-доповідач:
БОРОВИК С С
БОРОВИК С С
ВЕРХОВЕЦЬ А А
ДОВГАНЬ К І
ОТРЮХ Б В
ПАНТЕЛІЄНКО В О
ТКАЧЕНКО Н Г
3-я особа:
ПАТ "Родовід банк"
3-я особа з самостійними вимогами:
Акціонерне товариство "Родовід Банк"
ПАТ "Родовід банк"
Публічне акціонерне товариство "Родовід Банк"
Публічне акціонерне товариство "РОДОВІД БАНК"
арбітражний керуючий:
Беркут Максим Сергійович
Арбітражний керуючий Іванюк Олександр Миколайович
відповідач (боржник):
Виробничий кооператив "Юрспецслужба"
Державний реєстратор - Комунального підприємства "Центр правової допомоги та реєстрації" Гумуржи Олександр Костянтинович
Державний реєстратор Комунального підприємства "Центр правової допомоги та реєстрації" Гумуджи Олександр Костянтинович
ПАТ "Родовід Банк"
Державний реєстратор - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Вікторія Юріївна
Публічне акціонерне товариство "Родовід Банк"
ТОВ Фінансова Компанія "Ю-Бейс"
за участю:
ФОП Глущенко Едуард Петрович
ТОВ "ОТП Факторинг Україна"
Христинівський відділ ДВС в Уманському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління МЮ (м.Київ.0
заявник:
Акціонерне товариство "Родовід Банк"
Головне управління ДПС у Київській області
Ларін Микола Валентинович
ПАТ "Родовід банк"
ТОВ "Вердикт Капітал"
Шпітальов Володимир Купріянович
заявник апеляційної інстанції:
Акціонерне товариство "Родовід Банк"
Публічне акціонерне товариство "Родовід Банк"
Шпитальов Володимир Купріянович
заявник касаційної інстанції:
ПАТ "Родовід Банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Родовід Банк"
кредитор:
Головне управління ДПС у Київській області
Головне управління Державної податкової служби у Черкаськй області
Головне Управління ДПС у Київській області
Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго"
Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київськой міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго"
ТОВ "Вердикт Капітал"
ТОВ "ОТП Факторинг Україна"
ТОВ Фінансова Компанія "Ю-Бейс"
ТОВ"ОТП Факторинг Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вердикт Капітал"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Акціонерне товариство "Родовід Банк"
Публічне акціонерне товариство "Родовід Банк"
представник:
ПАТ "Родовід банк"
представник відповідача:
Кібець Роман Романович
представник позивача:
Ботвінцев Гліб Анатолійович
представник скаржника:
Адвокат Кобук Р.А.
Адвокат Софійський С.Ю.
суддя-учасник колегії:
БАНАСЬКО О О
ГАРНИК Л Л
ГРЕК Б М
ДЕМИДОВА А М
ДОМАНСЬКА М Л
ЖУКОВ С В
ОГОРОДНІК К М
ОСТАПЕНКО О М
ПЄСКОВ В Г
ПОЛЯКОВ Б М
СОТНІКОВ С В