Постанова від 19.02.2021 по справі 229/486/21

Номер провадження 3/229/279/2021

ЄУН 229/486/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2021 року м.Дружківка

Суддя Дружківського міського суду Донецької області Гонтар А.Л., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з ВП№1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Дружківка, Донецької області, громадянин України, студент ДФК ДДМА, проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

До Дружківського міського суду Донецької області з Відділу поліції №1 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області надійшов для розгляду протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 073851 від 22.12.2020 року відносно ОСОБА_1 , щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.2ст.44-3 КУпАП.

Відповідно дост.278 КУпАПорган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вказаний матеріал підлягає поверненню для доопрацювання з наступних підстав.

Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 06.11.2020 року було доповнено КУпАП статтю 44-3 частиною 2, наступного змісту: «перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно». Також, санкція ч.2 ст.44-3 передбачає більш м'яке покарання у вигляді штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім того, вказаним законом встановлено, що справи за ч.1ст.44-3 КУпАП розглядаються місцевими судами (ст.221 КУпАП), а справи за ч.2 ст.44-3 розглядаються органами національної поліції (ст.222 КУпАП).

Зокрема, ч. 2ст.44-3 КУпАП передбачає відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Дії, які ставляться у вину ОСОБА_1 в протоколі про адміністративну відповідальність кваліфіковано за ч.2ст. 44-3 КУпАП.

З огляду на викладене, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 073851 від 22.12.2020 року складений стосовно ОСОБА_1 за ст. 44-3 ч.2 КУпАП підлягає поверненню органу, що направив його до суду, для скерування органу, уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст.ст.247, 283-284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 ч.2КУпАП направити до Відділу поліції №1 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області для скерування органу, уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя А.Л. Гонтар

Попередній документ
95083178
Наступний документ
95083180
Інформація про рішення:
№ рішення: 95083179
№ справи: 229/486/21
Дата рішення: 19.02.2021
Дата публікації: 25.02.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Дружківський міський суд Донецької області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення в галузі охорони праці і здоров’я населення; Порушення правил щодо карантину людей