Справа № 277/148/21
іменем України
23 лютого 2021 року смт Ємільчине
Суддя Ємільчинського районного суду Житомирської області Гресько В.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , гр. України, українки, працюючої продавцем
за ст.44-3 ч.1 КпАП України
08.02.2021 року до Ємільчинського районного суду надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 ч.1 КУпАП. З протоколу, складеного 05.11.2021 року, слідує, що 05.11.2020 року біля 12 години 10 хвилин ОСОБА_1 , перебуваючи на робочому місці в продуктовому магазині в с. Бобриця Ємільчинського району, здійснювала торгівлю без засобів індивідуального захисту, а саме гумових рукавичок, чим порушила вимоги Постанови КМУ №641 від 22.07.2020 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала та пояснила, що виходила з магазину на вулицю, а повернувшись назад не встигла одягнути рукавички.
Відповідно до ч.1 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 був складений 05.11.2021 року та направлений начальником ВП №1 Новоград Волинського РВП на адресу Ємільчинського районного суду 14.12.2021 року, який надійшов на адресу суду 08.02.2021 року, тобто вже поза межами строку накладення адміністративного стягнення.
Таким чином з часу вчинення адміністративного правопорушення, 05.11.2020 року, до 23.02.2021 року - до дня винесення постанови, пройшло більше трьох місяців і суд був позбавлений можливості розглянути протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у строки визначені законом.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
До протоколу про адміністративне правопорушення не додано жодного доказу вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Таким чином, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в долучених до протоколу про адміністративне правопорушення матеріалах відсутні будь-які докази порушення ОСОБА_1 правил щодо карантину людей, в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, і відносно неї безпідставно складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Житомирського апеляційного суду через Ємільчинський районний суд.
Суддя /підпис/
Копія вірна:
Суддя:В. А. Гресько