Ухвала від 23.02.2021 по справі 540/1473/20

УХВАЛА

23 лютого 2021 року

Київ

справа №540/1473/20

адміністративне провадження №К/9901/5035/21

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Губської О.А.,

суддів - Білак М.В., Калашнікової О.В.,

перевіривши касаційну скаргу Міністерства юстиції України на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2020 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 20 січня 2021 року у справі № 540/1473/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції у Херсонській області про скасування наказів про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, в якому просив:

- визнати протиправним та скасувати наказ відповідача-1 від 05.05.2020 №1616/к, яким ОСОБА_1 звільнено з посади заступника начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби - начальника управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонської області 07.05.2020 відповідно до п. 1-1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу» у зв'язку із ліквідацією Головного територіального управління юстиції у Херсонської області з припиненням державної служби;

- визнати протиправним та скасувати наказ відповідача-2 від 06.05.2020 №19/2 «Про оголошення наказу Міністерства юстиції України «Про звільнення від 05.05.2020 №1616/к»;

- поновити ОСОБА_1 на посаді заступника начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби - начальника управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонської області з 07.05.2020.

- стягнути з відповідача-1 на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 07.05.2020 по день прийняття рішення суду у даній справі із розрахунку 723,81 грн за кожен робочий день вимушеного прогулу з вирахуванням обов'язкових до сплати податків та зборів.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2020 року, залишеним без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 20 січня 2021 року, позов задоволено.

Не погоджуючись із прийнятими рішеннями, відповідачем подано касаційну скаргу, яка надійшла до суду касаційної інстанції 15 лютого 2021 року.

Згідно з частиною першою статті 328 КАС України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.

З огляду на зміст касаційної скарги, підстава касаційного оскарження судових рішень у цій справі передбачена пунктом 3 частини четвертої статті 328 КАС України - якщо відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування норми права у подібних правовідносинах.

Обґрунтування скаржником наявності підстав для касаційного оскарження судових рішень є достатньо мотивованими та потребують перевірки у межах таких доводів.

Касаційна скарга за формою і змістом відповідає вимогам статті 330 КАС України, подана з дотриманням строку, передбаченого статтею 329 цього Кодексу, підстави для залишення касаційної скарги без руху, її повернення чи відмови у відкритті касаційного провадження відсутні.

Керуючись статтями 327-331, 334, 335, 338 КАС України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

Відкрити касаційне провадження за скаргою Міністерства юстиції України на рішення Херсонського окружного адміністративного суду міста Києва від 13 жовтня 2020 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 20 січня 2021 року у справі № 540/1473/20.

Витребувати з Херсонського окружного адміністративного суду матеріали справи № 540/1473/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції у Херсонській області про скасування наказів про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.

Встановити десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на касаційну скаргу та роз'яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Роз'яснити, що особа, яка подала касаційну скаргу, має право доповнити чи змінити її протягом строку на касаційне оскарження, обґрунтувавши необхідність таких змін чи доповнень. У разі доповнення чи зміни касаційної скарги особа, яка подала касаційну скаргу, повинна подати докази надсилання копій відповідних доповнень чи змін до касаційної скарги іншим учасникам справи, інакше суд не враховує такі доповнення чи зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач О. А. Губська

Судді М. В. Білак

О. В. Калашнікова

Попередній документ
95076344
Наступний документ
95076346
Інформація про рішення:
№ рішення: 95076345
№ справи: 540/1473/20
Дата рішення: 23.02.2021
Дата публікації: 24.02.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (28.10.2022)
Дата надходження: 28.10.2022
Предмет позову: про роз'яснення рішення суду
Розклад засідань:
07.08.2020 13:30 Херсонський окружний адміністративний суд
25.08.2020 14:00 Херсонський окружний адміністративний суд
10.09.2020 11:00 Херсонський окружний адміністративний суд
05.10.2020 10:00 Херсонський окружний адміністративний суд
13.10.2020 14:00 Херсонський окружний адміністративний суд
20.01.2021 10:00 П'ятий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
СКРИПЧЕНКО В О
суддя-доповідач:
БЕЗДРАБКО О І
КИСИЛЬОВА О Й
КИСИЛЬОВА О Й
ПОПОВ В Ф
СКРИПЧЕНКО В О
відповідач (боржник):
Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області
Головне територіальне управління юстиції Херсонській області
Міністерство юстиції України
за участю:
Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області
Міністерство юстиції України
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
Таращик С.М.
заявник апеляційної інстанції:
Міністерство юстиції України
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Міністерство юстиції України
позивач (заявник):
Корнішев Євген Іванович
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
секретар судового засідання:
Цандур М.Р.
суддя-учасник колегії:
КОСЦОВА І П
ОСІПОВ Ю В