ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
11 лютого 2021 року м. Київ № 640/2642/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Аблов Є.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали адміністративної справи
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «СИСТЕМ-ГРУП ЛТД»
до1) Головного управління ДПС у місті Києві 2) Державної податкової служби України
провизнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-
Товариство з обмеженою відповідальністю «СИСТЕМ-ГРУП ЛТД» (далі по тексту - позивач, ТОВ «СИСТЕМ-ГРУП ЛТД») звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби у м.Києві (далі по тексту - відповідач-1, ГУ ДПС у м.Києві), Державної податкової служби України (далі по тексту - відповідач-2, ДПС України) в якому просить:
1) визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м.Києві від 03.06.2019 №1180617/38748429 щодо відмови у реєстрації ТОВ «СИСТЕМ-ГРУП ЛТД» податкової накладної №2 від 15.05.2019;
2) зобов'язати ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ТОВ «СИСТЕМ-ГРУП ЛТД» №2 від 15.05.2019, датою її фактичного подання на реєстрацію - 27.05.2019 року.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Також, згідно з пунктом 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до абзацу першого частини другої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень. Якщо рішення за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень не було прийнято та (або) вручено суб'єктом владних повноважень позивачу у строки, встановлені законом, то для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня звернення позивача до суб'єкта владних повноважень із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень (частина четверта).
Позивач оскаржує рішення Комісії ГУ ДПС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 03.06.2019 №1180617/38748429. З доданих доказів убачається подання позивачем 12.06.2019 скарги на відповідне рішення до ДПС України.
Рішеннями Комісії з питань розгляду скарг від 19.06.2019 залишено скаргу без задоволення, рішення - без змін. До суду позивач звернувся 04.02.2021, тобто з пропущенням тримісячного строку.
Відповідно до частини шостої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Разом з позовною заявою, позивачем подано до суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з позовною заявою, у якому зазначив, що причиною пред'явлення до суду позовних вимог з пропуском встановленого строку звернення до суду слугувало те, що у ТОВ «СИСТЕМ-ГРУП ЛТД» не було оперативних коштів для сплати судового збору за позовними вимогами до відповідачів так як загальна сума такого судового збору, який підлягав би сплаті становила б понад 165 000,00 грн.
Разом з тим, з наданих позивачем матеріалів вбачається, що за звернення з даним позовом до суду позивачем було сплачено судовий збір в розмірі 2 270,00 грн.
Відтак, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для визнання наведених позивачем причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Відповідно до частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Частина перша статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Також, згідно з частиною десятою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Вказані недоліки позивач може усунути шляхом подання до суду:
- подання належним чином обґрунтованої заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та/або заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначенням інших підстав, ніж наведені у заяві, поданій разом з позовною заявою;
- подання доказів на підтвердження доводів, викладених у заяві про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.
Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «СИСТЕМ-ГРУП ЛТД» без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала оскарженню не підлягає. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями), відповідно частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.В. Аблов