Ухвала від 23.02.2021 по справі 215/24/21

Справа № 215/24/21

2-а/215/43/21

УХВАЛА

23 лютого 2021 року м. Кривий Ріг

Суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Демиденко Ю.Ю., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до заступника начальника управління охорони здоров'я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Лук'яненка Олександра Леонідовича про визнання бездіяльності протиправною,-

ВСТАНОВИВ:

05.01.2021 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до заступника начальника управління охорони здоров'я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Лук'яненка О.Л. з позовними вимогами про:

- визнання протиправною бездіяльності заступника начальника управління охорони здоров'я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Лук'яненка О.Л. за результатом розгляду заяви від 23.09.2019 вх. С-897, яка виявилася у порушенні встановленого порядку ст.ст.3, 22, 144 Конституції України, у не визначеності способу захисту інтересів позивача до правової позиції ст.49 Конституції України, ч.1 ст.3, п.7 ст.4, ст.ст.6, 10, п.п.а, б ст.10, ст.ст.31, 32, 42, ч.1 ст.43, ст.53, п.а ст.78 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»;

- визнання протиправною бездіяльності заступника начальника управління охорони здоров'я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Лук'яненка О.Л. за результатом розгляду заяви від 23.09.2019 вх. С-897, яка виявилась у не винесенні рішення та у порушенні управлінської функції відповідно ст.ст.3, 19, 144 Конституції України та зобов'язання прийняти рішення в розумінні п.19 ч.1 ст.4 КАС України;

- визнання протиправною бездіяльності заступника начальника управління охорони здоров'я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Лук'яненка О.Л. за результатом розгляду заяви від 23.09.2019 вх. С-897, яка виявилася у порушенні права на свободу від шкоди спричиненої неналежним функціонуванням системи охорони здоровя, недбалістю і помилками його, у не вжитті заходів до усунення причин, що породжують подання заяви та зазначити закон вимоги якого порушено ним згідно ст.249 КАС України.

Вивчивши матеріали даної позовної заяви приходжу до наступних висновків.

Згідно п.4 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Відповідно до вимог ст.20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

З урахування викладеного, та як випливає з аналізу змісту ст.ст.19, 20, 22 КАС України, спори про публічно-правовий спір, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, підсудні окружним адміністративним судам.

Як видно з позовної заяви, ОСОБА_1 звернувся з позовом до заступника начальника управління охорони здоров'я Виконавчого комітету Криворізької міської ради про визнання бездіяльності протиправною.

За таких обставин, дана адміністративна справа предметно підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду, а не Тернівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

У відповідності до положень п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

Оскільки, дана адміністративна справа предметно не підсудна Тернівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, то вона підлягає передачі до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.4, 7, 19, 20, 29, 170, 171 КАС України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до заступника начальника управління охорони здоров'я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Лук'яненка Олександра Леонідовича про визнання бездіяльності протиправною - передати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду підписана суддею 23 лютого 2021 року.

Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду через Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

СУДДЯ: