Справа № 930/408/21
№ 1-в/930/25/21
19.02.2021 року.
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 розглянувши матеріали подання, які надійшли з Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області про встановленого адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого,-
18.02.2021 начальник Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням для вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 .
Онайомившись з поданням про встановлення адміністративного нагляду та доданими до нього документами, приходжу до висновку, що подання підлягає поверненню для усунення недоліків з таких підстав.
Згідно ст. 3 п. в ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
На підставі ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ст.. 6 ч. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за подання відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого Законом для погашення або зняття судимості.
При цьому,у порядку ст.6 ч.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Між тим, в поданні про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 , не вказано термін на який необхідно застосувати даний нагляд, що є порушенням ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Оскільки подання не містить строк необхідний для застосування адміністративного нагляду ОСОБА_2 , тому суд позбавлений можливості застосувати адміністративний нагляд, так як відсутні дані щодо терміну обмеження прав особи, що може бути пропорційним необхідності застосування такого виду впливу.
До того, оглянувши подання щодо встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 , було встановлено, що в поданні про встановлення адміністративного відсутня дата його складання.
Крім того, не вказано в чому саме полягає небезпека для суспільства від останнього, не додано характеризуючих особу засудженого матеріали станом на день звернення до суду, оскільки виходячи зі змісту ч.2 ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у подані про встановлення або продовження адміністративного нагляду мають міститися обґрунтування доцільності застосування адміністративного нагляду, його продовження.
Також до подання про встановлення адміністративного нагляду додані копії документів, які належним чином не завіренні.
Враховуючи вищевикладене, та те, що подання не відповідає нормативним актам, які регулюють питання адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі, що унеможливлює повно, всебічно та об'єктивно розглянути справу і прийняти законне рішення, суд приходить до висновку про необхідність повернення подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 начальнику Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст.3 п. в., ст. 5, 6, Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.. 537, 539 КПК України, суд, -
Подання начальника Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про встановленого адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого, повернути до Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області для усунення недоліків.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1