Справа № 162/52/21
Провадження № 3/162/53/2021
19 лютого 2021 року смт Любешів
Суддя Любешівського районного суду Волинської області Цибень О.В., розглянувши справу, що надійшла із Національного природного парку "Прип'ять-Стохід" про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, паспорт НОМЕР_1 ,
за ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВН №000553 від 21 січня 2021 року цього дня о 12 год 00 хв ОСОБА_1 здійснював незаконну господарську діяльність на території господарської зони НПП "Прип'ть-Стохід", а саме проводив вилов ВЖР жерлицями із перевищенням гачків більше встановленої норми на 4 (чотири) одиниці, чим порушив вимоги режиму території НПП "Прип'ть-Стохід", ст.68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", п.15 ст.63 Закону України "Про тваринний світ", п.4.6.2. Положення про НПП "Прип'ять-Стохід", за що передбачена відповідальність ст.91 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, в письмових поясненнях, які містяться в матеріалах справи, просить розгляд справи проводити без його участі.
З огляду на вказане, дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд дійшов таких висновків.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВН №000553 від 21 січня 2021 року з письмовими поясненнями останнього, описом знарядь незаконного добування (заготівлі) природних ресурсів, вилучених у порушника, картосхемою місця вчинення правопорушення та іншими матеріалами справи.
Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в числі інших визначених законом обставин, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
За таких обставин, у відповідності до ст.252 КУпАП, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 містять склад проступку, передбаченого ст.91 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Згідно з ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи всі обставини справи в їх сукупності, щире розкаяння винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, беручи до уваги те, що шкідливих наслідків від адміністративного правопорушення не наступило, суддя дійшов до переконання, що є підстави визнати дане правопорушення малозначимим.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого правопорушення, орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Таким чином, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого.
Вилучені в ОСОБА_1 4 (чотири) жерлиці власного виробництва - підлягають конфіскації.
Керуючись ст. 283, п. 3 ч. 1ст. 284 КУпАП, на підставі ст. 22 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП на підставі ст.22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі закрити.
Вилучені в ОСОБА_1 4 (чотири) жерлиці власного виробництва - підлягають конфіскації.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Любешівського районного суду Волинської області О.В. Цибень