Справа № 589/4145/20
Провадження № 2-а/589/11/21
09 лютого 2021 року
Суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області Євдокімова О.П.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сумського районного відділу поліції ГУНП у Сумській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-
ОСОБА_1 звернувсь в суд з адміністративним позовом до відповідача про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, посилаючись на те, що 05.11.2020 року на нього було складено постанову за порушення ст. 132-1 КУпАП, через те, що останній не мав свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення небезпечних вантажів.
Справа була призначена до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідач був повідомлений належним чином, однак ніяких заяв, заперечень або відзивів на позов не надав.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 72 ч. 1 КАС України передбачає, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У судовому засіданні встановлено, що постановою серії БАА № 900756 від 05.11.2020 р. ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 гривень.
Позивач був визнаний винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 132-1 КУпАП, яка полягала в порушенні ПДР - порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів. Постанова була винесена на підставі протоколу про адміністративне правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що постанова серії БАА № 900756 від 05.11.2020 р., про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ст. 132-1 КУпАП, підлягає скасуванню, а справа про адміністративне правопорушення закриттю, оскільки при невизнанні позивачем своєї вини, окрім постанови серії БАА № 900756 від 05.11.2020 р., його вина не підтверджена ніякими фактичними даними, а відповідно до пояснень позивача правил дорожнього руху він не порушував, а відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав інших доказів стосовно вини позивача та правомірності свого рішення.
За таких встановлених судом обставин постанова серії БАА № 900756 від 05.11.2020 р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 132-1 КУпАП - підлягає скасуванню.
Відповідно до ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Встановлено, що при зверненні до суду позивачем сплачено 420,40 грн., а тому вказана сума підлягає стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань ГУНП в Сумській області.
Керуючись статтями , 3, 4, 9 , 72, 78, 241-246, 255, 256, 286, 293, 295-297 КАС України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Сумського районного відділу поліції ГУНП у Сумській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - задовольнити.
Скасувати постанову серії БАА № 900756 від 05.11.2020 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 132-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 .
Справу про адміністративне правопорушення, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 132-1 КУпАП - закрити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління національної поліції в Сумскій області (вул. Герасима Кондратьєва, буд. 23, м. Суми, 40000) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає АДРЕСА_1 )судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп.
Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області О.П.Євдокімова