Рішення від 19.02.2021 по справі 0740/871/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2021 року м. Київ № 0740/871/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Надь Транс»

до Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області, Державної служби України з безпеки на транспорті

провизнання протиправними та скасування постанов,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Надь Транс» (далі по тексту - позивач) звернулось до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області (далі по тексту - відповідач-1) та Державної служби України з безпеки на транспорті (далі по тексту - відповідач-2) про:

скасування постанов Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області від 19.07.2018 №064701, №064702, №064703, №064704, №064705, №064706, №064707, №064708, №064709, №064710, №064711, №064712, №064713, №064714, №064715, №064716, №064717, №064718, №064719, №064720, №064721, №064722, №064723, №064724, №064725, №064726, №064727, №064728, №064729, №064730.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 03.09.2018 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 04.12.2018 адміністративну справу №0740/871/18 передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.01.2019 прийнято справу до провадження та залишено позовну заяву без руху після відкриття провадження.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.02.2019 справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю прийняття оскаржуваних постанов.

Представник відповідачів проти задоволення позовних вимог заперечив повністю з підстав правомірності прийняття оскаржуваних постанов.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

На підставі направлення на перевірку від 17.07.2018 №000202 Управлінням Укртрансбезпеки у Закарпатській області здійснено рейдову перевірку у смт. Кольчино, Мукачівського району, Закарпатської області, транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів.

19 липня 2018 року був зупинений транспортний засіб марки RENAULT, номерний знак НОМЕР_1 , що належить NAD TRANS KFT за кермом т/з знаходився ОСОБА_1 .

Під час рейдової перевірки було встановлено, що перевізник NAD TRANS KFT здійснює міжнародне перевезення вантажу по маршруту «Україна-Угорщина» згідно міжнародної товарно-транспортної накладної №190718.

За результатами перевірки 19.07.2018 складено акт №052915, яким встановлено, що водій ОСОБА_1 передав інспектору для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, дозвіл серії НОМЕР_2 на в'їзд (ввезення) та рух територією України вантажного транспортного засобу у міжнародному автомобільному сполученні та міжнародну товарно-транспортну накладну №190718. Належність транспортного засобу до перевізника NAD TRANS KFT було встановлено на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 .

Під час огляду вказаних вище документів було встановлено, що дозвіл серії НОМЕР_2 на в'їзд (ввезення) та рух територією України вантажного транспортного засобу у міжнародному автомобільному сполученні не відповідає вимогам наказу Міністерства транспорту України «Про впорядкування системи оформлення, видачі, використання та обліку дозволів на міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом» від 20.08.2004 №757, а саме: у п. 4.3 не вказано масу вантажу.

Також, було встановлено наявність в транспортному засобі аналогового тахографа, а тому з метою подальшої перевірки дотримання водієм режимів праці та відпочинку, визначених ЄУТР, водію було запропоновано надати для контролю заповнені щоденні реєстраційні листки режиму праці та відпочинку у кількості, що передбачена ЄУТР, а саме за поточний день та попередні 28 календарних днів, а у разі їх відсутності Бланк підтвердження діяльності.

Водій ОСОБА_1 надав для перевірки щоденний реєстраційний листок режиму праці та відпочинку за поточний день. Тобто за 19.07.2018 інші 28 щоденні реєстраційні листки режиму праці та відпочинку надати для перевірки відмовився. Окрім того, у водія під час перевірки не було Бланку підтвердження діяльності, який би вказував на те, що в окремі дні, він не працював та перебував на відпочинку, лікарняному, відпустці тощо.

На підставі встановлених порушень Управлінням Укртрансбезпеки у Закарпатській області 19.07.2018 прийняті постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, а саме:

АО №064701, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 21.06.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064702, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 22.06.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064703, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 23.06.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064704, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 24.06.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064705, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 25.06.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064706, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 26.06.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064707, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 27.06.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064708, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 28.06.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064709, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 29.06.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064710, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 30.06.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064711, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 01.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064712, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 02.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064713, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 03.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064714, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 04.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064715, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 05.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064716, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 06.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064717, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 07.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064718, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 08.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064719, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 09.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064720, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 10.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064721, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 11.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064722, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 12.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064723, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 13.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064724, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 14.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064725, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 15.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064726, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 16.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064727, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 17.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064728, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 18.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064729, якою за порушення: управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія за 19.07.2018, на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680грн.;

АО №064730, якою за порушення: виконання резидентами України міжнародних перевезень без документів, перелік яких визначений ст. 53 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутній дійсний дозвіл України, який дає право на вїзд (ввезення) та рух по території України, пункт 4.3 не від, на підставі абз. 6 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 1700грн.

Не погоджуючись з оскаржуваними постановами, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіряючи правомірність прийнятих постанов, суд виходив з того, що відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами-підприємцями, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень, регулює Закон України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001р. № 2344-ІІІ (далі - Закон України «Про автомобільний транспорт»).

Частиною восьмою статті 53 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що водії транспортних засобів, що належать резидентам або нерезидентам України, зобов'язані допускати до перевірки тахографів посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, надавати їм реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водіїв - тахокарти, а також, у разі якщо у транспортному засобі використовуються цифрові тахографи, роздруковувати на паперовому носії інформацію про роботу та відпочинок водіїв.

Відповідно до ч. 2 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»: документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:

для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;

для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною другою цієї статті, обов'язковими документами також є:

для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг;

для водія - свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії.

Згідно з ч. 3 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»: у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Згідно з статтею 18 Закону України «Про автомобільний транспорт»: з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані:

організовувати роботу водіїв транспортних засобів, режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства України;

здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення безпеки дорожнього руху;

забезпечувати виконання вимог законодавства з питань охорони праці;

здійснювати організацію та контроль за своєчасним проходженням водіями медичного огляду, забезпечувати їх санітарно-побутовими приміщеннями й обладнанням.

Контроль за роботою водіїв транспортних засобів має забезпечувати належне виконання покладених на них обов'язків і включає організацію перевірок режимів їх праці та відпочинку, а також виконання водіями транспортних засобів вимог цього Закону та законодавства про працю.

Положення щодо режимів праці та відпочинку водіїв транспортних засобів визначається законодавством.

Згідно з пунктом 1.3 Інструкції з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, затвердженої Наказом Міністерства транспорту та зв'язку від 24.06.2010р. № 385 (далі - Інструкція) встановлено, що ця Інструкція поширюється на суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері надання послуг з перевезення пасажирів та/або вантажів автомобільними транспортними засобами (крім таксі).

Відповідно до п. 1.4 Інструкції адаптація тахографа до транспортного засобу - оновлення або підтвердження параметрів автомобільного транспортного засобу, що зберігаються у пам'яті тахографа, до яких залежно від типу тахографа належать: ідентифікаційний номер (VIN-код) та номерний знак (цифри та літери, нанесені на номерному знаку, - VRN) автомобільного транспортного засобу, розмір застосованих пневматичних шин, результати визначення константи тахографа "k", характеристичного коефіцієнта автомобільного транспортного засобу "w", ефективного кола шини "l", а також показники часу, пробігу, граничного значення швидкості, на яке налаштований обмежувач швидкості транспортного засобу (за наявності). Термін "адаптація тахографа до транспортного засобу", за визначенням ЄУТР, - "калібрування";

контрольний пристрій (тахограф) - обладнання, яке є засобом вимірювальної техніки, призначене для встановлення на транспортних засобах для показу та реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі інформації про рух таких транспортних засобів та про певні періоди роботи їхніх водіїв;

тахокарта - бланк, призначений для внесення й зберігання зареєстрованих даних, який вводять в аналоговий контрольний пристрій (тахограф) та на якому маркувальні пристрої останнього здійснюють безперервну реєстрацію інформації, що підлягає фіксуванню відповідно до положень ЄУТР.

Згідно з пунктом 3.3 Інструкції водій транспортного засобу, обладнаного тахографом зокрема:

своєчасно встановлює, змінює і заповнює тахокарти та забезпечує їх належне зберігання;

використовує тахокарти (у разі використання аналогового тахографа) або у разі використання цифрового тахографа - особисту картку водія кожного дня, протягом якого керував транспортним засобом;

має при собі: протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу;

заповнені тахокарти у кількості, що передбачена ЄУТР, або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом;

у разі несправності або пошкодження аналогового тахографа своєчасно записує від руки дані щодо режиму роботи та відпочинку на зворотному боці тахокарти, де нанесена сітка з відповідними графічними позначками, інформує про це відповідну посадову особу перевізника, з яким водій перебуває у трудових відносинах (для найманих водіїв);

у разі несправності або пошкодження цифрового тахографа або картки до нього своєчасно записує від руки дані щодо режиму роботи та відпочинку на зворотному боці аркуша, призначеного для роздруківки даних, що використовують у даному тахографі, та забезпечує належне зберігання таких записів.

Відповідно до п. 3.6 Інструкції: перевізники забезпечують належну експлуатацію тахографів та транспортних засобів з установленими тахографами та згідно з вимогами ЄУТР здійснюють періодичні інспекції, які включають перевірку:

правильності роботи тахографа та відповідності його типу згідно із законодавством (обов'язковість установлення тахографа певного типу - аналоговий або цифровий, позначка затвердження типу згідно з ЄУТР);

наявності та цілісності таблички тахографа та його пломб, а також маркування таблички та пломб тахографа знаком ПСТ, внесеним до Переліку;

дотримання вимог щодо періодичності проведення перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу, а також перевірки тахографа;

дотримання вимог щодо періодів роботи та відпочинку водіїв та їх відповідність параметрам руху, зареєстрованим тахографом;

наявності у водіїв транспортних засобів тахокарт у кількості, визначеній пунктом 3.3 цього розділу, або наявності та чинності картки для цифрового тахографа;

строків зберігання відповідної інформації, отриманої за допомогою тахографа, протоколів перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу та повірки тахографа.

З 20.12.2010р. набула чинності Поправка № 6 до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, підписаної в Женеві 01.07.1970р. в частині надання до контролю реєстраційних листків (тахограм) за поточний день та попередні 28 календарних днів, а в разі відсутності тахокарт надання бланку підтвердження діяльності, який заповнюється транспортним підприємством та водієм перед рейсом.

Отже, водії зобов'язані надавати інспектору для контролю реєстраційні листки за поточний тиждень та попередні 28 календарних днів, тобто 29 тахокарт.

В ході розгляду справи судом встановлено, що під час проведення перевірки водієм ОСОБА_1 в порушення вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, Закону України «Про автомобільний транспорт», Інструкції не було надано щоденні реєстраційні листки режиму роботи та відпочинку (тахокарти) за періоди з 21.06.2018 по 19.07.2018.

Крім того, у водія під час перевірки не було бланку підтвердження діяльності, який би вказував на те, що в окремі дні він не працював та перебував на відпочинку, лікарняному, відпустці тощо.

Також, не було надано позивачем щоденні реєстраційні листки режиму роботи та відпочинку (тахокарти) й під час розгляду та вирішення даної справи.

Твердження позивача, що водій ОСОБА_1 не працював на підприємстві з 21.06.2018 по 17.07.2018 судом не беруться до уваги, оскільки позивачем на підтвердження вказаних доводів не надано жодних доказів.

Таким чином, суд не приймає до уваги доводи позивача, що водій надав під час перевірки довідку про початок роботи, оскільки відповідно до вказаної вище Поправки він повинен був надати бланк підтвердження діяльності.

Крім того, не беруться до уваги твердження позивача, що водій ОСОБА_1 пред'явив щоденні реєстраційні листки режиму праці та відпочинку, оскільки на день зупинки та перевірки ТЗ (19.07.2018) такі були в кабіні водія, а також в кабіні водія була довідка про початок праці водія на ТОВ «Надь Транс», оскільки будь-яких доказів на підтвердження вказаного позивачем до суду надано не було.

Заповнення щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку є щоденним обов'язком водія, а тому перевірка дотримання такого обов'язку проводиться окремо за кожен день, коли водій керував відповідним транспортним засобом.

Таким чином, у разі виявлення порушення водієм зазначеного вище обов'язку уповноважена особа має право накладати штраф за кожен випадок такого порушення.

Вказана правова позиція також викладена в постанові Верховного Суду від 10.05.2019 у справі №816/124/17.

В частині постанови від 19.07.2018 АО №064730, якою за порушення: виконання резидентами України міжнародних перевезень без документів, перелік яких визначений ст. 53 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутній дійсний дозвіл України, який дає право на в'їзд (ввезення) та рух по території України, пункт 4.3 не від, на підставі абз. 6 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 1700грн., суд зазначає наступне.

Згідно Додатку 1 до Порядку №757, усі пункти цього дозволу, крім позначених (*), заповнюються автомобільним перевізником.

Так, на підставі викладеного дозвіл вважається не дійсним і не дає права на в'їзд (ввезення) та рух територією України, якщо усі пункти цього дозволу, крім позначених (*), не заповнені автомобільним перевізником.

Як вбачається з матеріалів справи, наданий водієм перевіряючим дозвіл НОМЕР_2 не містив заповненого пункту 4.3.

У той же час, надана позивачем копія вказаного вище дозволу з заповненим пунктом 4.3 не береться судом до уваги, як доказ, оскільки вона не містить доказів часу її виготовлення.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що Управлінням Укртрансбезпеки у Закарпатській області правомірно прийнято оскаржувані постанови від 19.07.2018 АО №№064701-064730 про застосування адміністративно-господарського штрафу, а тому в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Надь Транс» має бути відмовлено повністю.

Оскільки судове рішення ухвалене на користь суб'єкта владних повноважень, судові витрати, відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Надь Транс» (Угорщина, 4631, с. Пап, вул. Дожа, №40) відмовити повністю.

Рішення суду, відповідно до ч. 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону № 2147-VIII, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя В.В. Амельохін