Ухвала від 17.02.2021 по справі 640/3447/21

1/1543

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи за підсудністю

17 лютого 2021 року м. Київ № 640/3447/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Клочкової Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом

Міністерства фінансів України

до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України

про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Міністерства фінансів України (надалі - позивач), адреса: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (надалі - відповідач), адреса: 01001, м. Київ, вул. Городецького, 13 в якій позивач просить суд:

- визнати протиправною та скасувати постанову Відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 19.01.2021 № 59950920 про накладення на Міністерство фінансів України штрафу у розмірі 10 200 грн.

Підставою позову вказано порушення прав та інтересів позивача, внаслідок прийняття суб'єктом владних повноважень оскаржуваного рішення.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Інший порядок оскарження встановлено спеціальним в цьому випадку законом - Законом України «Про виконавче провадження».

Частиною 1 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Тобто, діючим законодавством України передбачено порядок оскарження сторонами, іншими учасниками та особами рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця щодо виконання судового рішення саме до суду, який видав виконавчий документ.

З матеріалів справи судом в свою чергу було встановлено, що Міністерство фінансів України оскаржує постанову Відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 19.01.2021 № 59950920 про накладення на Міністерство фінансів України штрафу у розмірі 10 200 грн.

Суд зазначає, що з позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що виконавче провадження №59950920 було відкрито на підставі виконавчого листа №823/1417/18, виданого Черкаським окружним адміністративним судом 15 травня 2019 року.

Зі змісту постанови про накладення штрафу від 19.01.2021 вбачається, що боржником за виконавчим листом №823/1417/18, виданими Черкаським окружним адміністративним судом 15 травня 2019 року, є Міністерство фінансів України, тобто позивач в даній адміністративній справі.

Так, у відповідності до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно положень частини 5 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.

Відповідно до частини 6 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладене та з урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку, що оскільки виконавчий лист №823/1417/18, виданими Черкаським окружним адміністративним судом 15 травня 2019 року, а позивач оскаржує постанову Відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 19.01.2021 № 59950920 про накладення на Міністерство фінансів України штрафу у розмірі 10 200 грн., то адміністративна справа №640/3447/21 не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Окружного адміністративного суду міста Києва.

З урахуванням зазначеного, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для передачі матеріалів вказаної адміністративної справи на розгляд Черкаському окружному адміністративному суду, тобто на розгляд суду, який видав виконавчий документ у спірному виконавчому провадженні.

Керуючись пунктом 2 частини 1 статті 29, статтями 241-243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Адміністративну справу № 640/3447/21 за позовом Міністерства фінансів України до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови, передати на розгляд Черкаському окружному адміністративному суду.

2. Роз'яснити сторонам, що за правилами частини 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

3. Повідомити Черкаський окружний адміністративний суд про зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України суми судового збору у розмірі 2270,00 грн., сплаченого Міністерством фінансів України відповідно до платіжного доручення №75 від 05 лютого 2021 року.

4. Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п'ятнадцяти днів, з дня складання повного тексту ухвали.

Суддя Н.В. Клочкова