Справа № 750/968/21
Провадження № 3/750/509/21
17 лютого 2021 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м.Чернігова в складі :
головуючої судді Кузнєцової О.О.,
при секретарі Чернобай Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , року народження, громадянина України, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , не працюючого (згідно даних протоколу),
за ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 08.01.2021 о 14 год. 17 хв. в м. Чернігові, по вул.Толсого, 94 керував транспортним засобом ВАЗ-21099, д.н.з. НОМЕР_1 та будучи причетним до ДТП за участі пішохода ОСОБА_2 , залишив місце пригоди, чим порушив вимоги п.2.10 (а, б, в, г) Правил дорожнього руху, чим скоїв правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, незважаючи на те, що про розгляд справи був сповіщений належним чином та завчасно, шляхом направлення йому рекомендованого листа, від отримання якого він ухилився. Направлена на його адресу судова повістка повернулась на адресу суду не врученою із відміткою поштового відділення «адресат відсутній за вказаною адресою», що відповідно до п.99-1 Правил надання послуг поштового зв'язку свідчить про те, що адресат протягом трьох робочих днів після інформування про надходження рекомендованого листа не з'явився за його одержанням.
Жодних заяв та клопотань, щодо відкладення розгляду справи від особи, яка притягається до адміністративної відповідальності до суду не надійшло, таким чином це дозволяє суду розглянути справу у відсутність цієї особи, оскільки положення ст. 268 КУпАП не містять вимоги щодо обов'язкової участі означеної особи при розгляді справи в суді.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа), відповідно до вимог ст.ст. 278, 280 КпАП України, повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті, в тому числі, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.2.10 (а, б, в, г) Правил дорожнього руху у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди; увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10 цих Правил; не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди; вжити можливих заходів для надання домедичної допомоги потерпілим, викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а в разі відсутності можливості вжити зазначених заходів звернутися по допомогу до присутніх і відправити потерпілих до закладу охорони здоров'я.
Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, а саме залишення місця скоєння ДТП за ст.122-4 КУпАП.
Жодний доказ не має для суду наперед встановленої сили, а оцінка доказів відбувається з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення за ст. 122-4 КУпАП, також підтверджується наступними доказами, дослідженими судом, а саме:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №111561 від 18.01.2021;
-письмовими поясненнями потерпілого ОСОБА_2 від 08.01.2021;
-письмовими поясненнями водія ОСОБА_1 , який підтвердив факт скоєння ним ДТП.
-поясненнями ОСОБА_3 від 08.01.2021.
Таким чином, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.122-4 КУпАП.
Відповідно до ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, суд бере до уваги особу порушника, характер вчинених правопорушень та обставини, за яких вони були вчинені і вчиненням яких заподіяну шкоду, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті 122-4 КУпАП.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 454 грн.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 15 (п'ятнадцять) неоподаткованих мінімумів доходів, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.О. Кузнєцова