Справа № 191/416/21
Провадження № 1-в/191/119/21
іменем України
16 лютого 2021 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області подання т.в.о. начальника Синельниківського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно :
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не одруженого, проживаючого за адресою : АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого, останній раз засуджений вироком Синельниківського міськрайонного суду від 24.09.2015 року за ст.185 ч.3, ст.70 ч.4 КК України до 4 років позбавлення волі, звільнений 11.06.2019 року по відбуттю строку покарання, -
До суду з вищевказаним поданням звернувся т.в.о. начальника Синельниківського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , обґрунтовуючи його тим, що ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі згідно закінчення терміну відбування покарання. Прибувши за місцем свого мешкання в м. Синельникове, останній поводив себе зухвало, періодично зловживав алкогольними напоями та систематично порушував громадський порядок а саме : вчиняв неодноразово насильство у сім'ї та знаходився у громадському місце у п'яному вигляді. Неодноразово співмешканка останнього гр. ОСОБА_5 , зверталася до Синельниківського ВП з заявами про вчинення останнім домашнього насильства у сім'ї, що було виражене у нанесенні шкоди її здоров'ю. В усній бесіді сусіди останнього пояснили, що останній не працює офіційно та вдома постійно влаштовує сварки у присутності дітей. Таким чином, можна вважати, що останній після звільнення з місць позбавлення волі постійно порушує громадський порядок та на шлях виправлення не став. За період знаходження його вдома після звільнення з місць позбавлення волі останній притягався неодноразово до адміністративної відповідальності, а саме :
- 13.02.2020 року гр. ОСОБА_4 за місцем проживання допустив вчинення насильства у сім'ї відносно своєї співмешканки. На останнього було складено адміністративний протокол за ст. 173-2 ч.1 КУпАП, вчинення домашнього насильства у сім'ї. Матеріал направлено до суду для розгляду. Постановою суду було винесено штраф 170 гривень. Останньому було винесено попередження про продовження адміністративного нагляд;
- 27.01.2021 року на гр. ОСОБА_6 був складений адміністративний протокол за ст. 178 ч.1 КУпАП, знаходження у громадському місці у п'яному вигляді. Згідно постанови, останньому було винесено попередження. Також було винесено попередження про встановлення адміністративного нагляду;
- 27.01.2021 року ОСОБА_4 за місцем мешкання порушив правила адміністративного нагляду. На останнього було складено адміністративний протокол за ст. 173-2 ч.2 КУпАП, вчинення домашнього насильства у сім'ї. Даний матеріал було зібрано у повному обсязі та направлено до суду для розгляду. Останньому було винесено попередження про продовження адміністративного нагляду;
- 05.02.2021 року на ОСОБА_4 був складений адміністративний протокол за ст. 178 ч.2 КУпАП, знаходження у громадському місці у п'яному вигляді. Згідно постанови останньому було винесено штраф 51 грн.. Також було винесено попередження про встановлення адміністративного нагляду.
За місцем мешкання ОСОБА_4 характеризується незадовільно, сусіди та співмешканка ОСОБА_5 постійно скаржиться на останнього та останній постійно допускає правопорушення. На даний час останній продовжує вчиняти адміністративні правопорушення.
У зв'язку з цим, просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 строком на один рік та встановити наступні обмеження : заборонити вихід з дому (квартири) з 22.00 до 5.00 годин наступного дня; заборонити виїзд за межі м. Синельникове і Синельниківського району Дніпропетровської області без дозволу Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області; заборонити відвідування розважальних закладів, в котрих здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив ( бари, кафе), а також дискотеки.
В судове засідання ОСОБА_4 не з'явився, однак надав заяву про розгляд подання без його участі, з будь-яким рішенням суду згоден.
Суд, дослідивши матеріали даної справи та оцінивши їх у сукупності, приходить до наступного висновку.
Вироком Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 24.09.2015 року ОСОБА_4 був засуджений за ч.3 ст.185, ч.4 ст.70 КК України до чотирьох років позбавлення волі.
Згідно копії довідки про звільнення Серія ДНП №06131, ОСОБА_4 відбував покарання в ДУ «Солонянська виправна колонія (№21)». 11.06.2019 року був звільнений по відбуттю строку покарання . Вибув до місця проживання - АДРЕСА_2 .
27.01.2021 року, 13.02.2021 року ОСОБА_4 були винесені попередження про припинення ведення антигромадського способу життя особі, відносно якої може бути встановлений адміністративний нагляд. Одночасно, останньому було роз'яснено вимогу ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», про що останній був повідомлений під розпис.
Згідно довідки ст. ДОП Синельниківського ВП ОСОБА_4 вчинив адміністративні правопорушення : 13.02.2020 року за ст. 173-2 ч.1 КУпАП; 27.01.2021 року - ст.178-1 ч.1 КУпАП; 27.0.2021 року - ст.173-2 ч.2 КУпАП.
Крім того, постановою серії ГАА № 074771 від 26.01.2021 року ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження; постановою серія ГАА № 074772 від 27.02.2021 року - за ч.1 ст.178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Постановою Синельниківського міськрайонного суду від 08.04.2020 року ОСОБА_4 було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП на накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170,00 грн..
Статтею 2 Закону України від 01.12.1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно ч.1 п. «в» ст.3 вищезазначеного Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб : засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Частиною 1 п.2 ст.5 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду ( ст.6 Закону ).
Відповідно до ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження : заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Таким чином, суд вважає, що дане клопотання є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, ст.ст.2,3,6,9,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, суд, -
Подання т.в.о. начальника Синельниківського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
- заборонити вихід з дому (квартири) з 22.00 до 5.00 годин наступного дня;
- заборонити виїзд за межі м. Синельникове і Синельниківського району Дніпропетровської області без дозволу Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області;
- заборонити відвідування розважальних закладів, в котрих здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив ( бари, кафе), а також дискотеки.
Копію ухвали направити т.в.о начальника Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області для виконання, ОСОБА_4 для відома.
Ухвалу може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суду протягом семи діб з дня її оголошення.
Головуючий суддя: ОСОБА_1