Справа № 1540/4316/18
18 лютого 2021 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Тарасишина О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про застосування судового контролю за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії щодо здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2018 року та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_2 до Державного виконавця Першого Малиновського ВДВС м. Одеси ГТУЮ в Одеській області Бодрягової Людмили Вікторівни, Першого Малиновського ВДВС м. Одеси ГТУЮ в Одеській області про визнання протиправною та зобов'язання скасувати постанови від 31.05.2018 року.
Рішенням від 28.09.2018 р. позов ОСОБА_1 задоволено повністю: визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 “Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб” з 01.01.2018 року, виходячи з розрахунку 70% відповідних сум грошового забезпечення протиправними; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 “Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб” розмір пенсії ОСОБА_1 виходячи з розрахунку 90% відповідних сум грошового забезпечення з 01.01.2018 року та здійснити виплату пенсії в цьому розмірі з 01.01.2018 року із врахуванням раніше виплачених сум.
11.12.2018 р. судом видано виконавчий лист про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 “Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб” розмір пенсії ОСОБА_1 виходячи з розрахунку 90% відповідних сум грошового забезпечення з 01.01.2018 року та здійснити виплату пенсії в цьому розмірі з 01.01.2018 року із врахуванням раніше виплачених сум.
16.02.2021 р. (вх. № 7483/21) позивачем до суду подана заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.
Частиною 3 статті 166 КАС України передбачено, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Згідно із п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
На підставі викладених норм процесуального законодавства, суд вважає за можливе провести розгляд клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в порядку письмового провадження.
Дослідивши та проаналізувавши подану заяву, суд зазначає наступне.
Обґрунтовуючи необхідність встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 28.09.2018 р. по справі № 1540/4316/18, позивач посилається на те, що судове рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.09.2018 року до теперішнього часу не виконано в повному обсязі.
У відповідності до приписів ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно ч.1 ст. 372 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.
З викладеного слідує, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах встановлюється судом саме при вирішенні справи по суті, а відтак, висновки стосовно наявності або відсутності підстав для встановлення такого контролю зазначаються безпосередньо у рішенні суду за результатами розгляду позову.
У подальшому питання виконання рішення суду підлягають розгляду та вирішенню у порядку ст. 383 КАС України.
Враховуючи, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов'язком суду, а також враховуючи положення КАС України щодо обов'язковості судових рішень, суд не вбачає підстав для встановлення контролю за виконанням рішення шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання.
Аналогічна правова позиція підтверджується практикою Верховного Суду, що викладена у додатковій постанові від 31.07.2018 року по справі №235/7638/16-а .
Відтак, суд вважає за необхідне відмовити ОСОБА_3 в задоволенні заяви про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.
Керуючись ст. 382 КАС України, суд,-
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про застосування судового контролю за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії щодо здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2018 року та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Ухвала набирає законної сили у строки, визначені ст.256 КАС України, та може бути оскаржена у відповідності до ст. 295, 297 КАС України.
Повний текст ухвали складено та підписано 18.02.2021 р.
Суддя О.М. Тарасишина