Дата документу 17.02.2021
Справа № 501/466/21
2-а/501/26/21
про залишення позовної заяви без руху
17 лютого 2021 року м. Чорноморськ
Суддя Іллічівського міського суду Одеської області Тюмін Ю.О.
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 .
Відповідач - управління патрульної поліції в Миколаївській області.
Третя особа: поліцейський в2 р2 б2 УПП в Миколаївській області, сержант поліції Грушко Ольга Сергіївна...
Суть питання, що вирішується ухвалою
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до управління патрульної поліції в Миколаївській області в якій просить суд:
-визнати дії поліцейського в2 р2 б2 УПП в Миколаївській області, сержанта поліції Грушко Ольги Сергіївни щодо винесення постанови серії ДПО №586349 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255, грн.. - протиправними;
-скасувати постанову поліцейського в2 р2 б2 УПП в Миколаївській області, сержанта поліції Грушко Ольги Сергіївни, серія ДПО №586349 від 04.02.2021р. про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255, 0 грн. за порушення ч.1 ст.122 КУпАП..
Мотиви, з яких суд дійшов висновків, і закон, яким суд керувався
Ч.2 ст.286 КАС України передбачає, що позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови).
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до управління патрульної поліції в Миколаївській області 16.02.2021 р.
Ч.1 ст.123 КАС України передбачає, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Окрім того, суд дослідивши матеріали позовної заяви встановив, що вона подана без додержання вимог, викладених у ст. 161 КАС України, а саме не додано документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В постанові ВП ВС України від 18.03.2020р. у справі 543/775/17 провадження 11-1287апп18 зазначено: «Отже, за системного, цільового та граматичного тлумачення до наведеного законодавчого регулювання відносин, пов'язаних зі сплатою судового збору, Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб».
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із ст. 7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2021 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року складає 2189 гривні.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Отже, позивачу необхідно подати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору за позовну вимогу немайнового характеру в розмірі 437,8 грн., або надати до суду документ, який звільняє від сплати судового збору.
Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи, що позивачем позовна заява подана без додержання вимог ст. 161 КАС України та він звернувся до суду з позовом після закінчення строків установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, то позов підлягає залишенню буз руху для усунення його недоліків, про що необхідно повідомити позивача та надати йому строк для виправлення недоліків.
Керуючись ст.ст. 123, 161, 248 КАС України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління патрульної поліції в Миколаївській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для виправлення недоліків - десять днів з дня отримання позивачем ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала, постановлена без повідомлення учасників справи набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Ю.О. Тюмін