Справа № 622/610/20
3/622/48/21
17.02.2021 смт Золочів
Суддя Золочівського районного суду Харківської області Квітка О.О., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Баку, громадянина України, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст.164 КУпАП,
встановив:
04.02.2021 до Золочівського районного суду Харківської області із Золочівського ВП Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області повторно вдруге надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.164 КУпАП.
25.06.2020 року ОСОБА_1 в АДРЕСА_2 , здійснював продаж бензину з рук.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив,завчасно подав до канцелярії суду письмову заяву, в якій просив розгляд адміністративного матеріалу відносно нього проводити за його відсутності, не заперечував проти закриття провадження у справі у зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, присутність особи, що притягається до адміністративної відповідальності, не обов'язкова. Відтак, справа розглядається за відсутності ОСОБА_1 .
В судовому засіданні також дослідженні протокол серії ВАБ № 317103 від 25.06.2020, письмові пояснення та інші матеріали справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення, підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
В диспозиції ч. 1 ст. 164 КУпАП зазначено, що адміністративним правопорушенням вважається, провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Згідно з вимогами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суддя зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення,поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами,та іншими документами. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Суть адміністративного правопорушення викладеного у протоколі, повинна відповідати диспозиції статті Закону, яким передбачена відповідальність за вчинене правопорушення.
Об'єктивна сторона згаданого правопорушення є бланкетною і потребує зазначення норм законів, які порушені особою, що притягується до адміністративної відповідальності.
Проте в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, які саме норми і якого закону порушив ОСОБА_1 , здійснюючи продаж бензину.
Про зазначені порушення при складанні протоколу працівникам поліції вказано постановою суду від 30.06.2020 та від 10.12.2020. Але після доопрацювання зазначені порушення усунуті не були.
Враховуючи, що в протоколі не зазначені норми законів, які порушені ОСОБА_1 , суд вважає, що працівниками поліції не доведено належним чином вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, а тому справа підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопрушення.
Керуючись ст. ст. 164, 247, 283-284 КУпАП,
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду через Золочівський районний суд Харківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя: О. О. Квітка