Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
16 лютого 2021 р. справа №520/4598/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Харкові заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про заміну боржника у виконавчому листі у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
Представник Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області - Краснов О. звернувся до суду із заявою про заміну боржника у виконавчому листі по справі №520/4598/19 на правонаступника - Головне управління ДПС у Харківській області (вул.Пушкінська, 46, м.Харків, 61057, код ЄДРПОУ 39599198).
Відповідно до ч.2 ст. 379 КАС України, суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ч.9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно вимог ч.4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням суду від 15.07.2019 року, позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково.
Визнано протиправними дії Головного управління ДФС у Харківській області в частині нарахування Єдиного соціального внеску ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 3794,60 грн. (три тисячі сімсот дев'яносто чотири гривні 60 копійок).
Зобов'язано Головне Управління ДФС у Харківській області виключити з інтегрованої картки платника податків ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 суму заборгованості з Єдиного соціального внеску (ЄСВ) в розмірі 3794,60 грн. (три тисячі сімсот дев'яносто чотири гривні 60 копійок).
В іншій частині позовних вимог - відмовлено.
Стягнуто з Головного управління ДФС у Харківській області за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору на користь ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , поштовий індекс НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) у розмірі 768, 40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок).
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2019 року Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Харківській області - задоволено частково.
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.07.2019 року по справі №520/4598/19 скасувати в частині задоволення позовної вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Головного управління ДФС у Харківській області в частині нарахування Єдиного соціального внеску ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 3794 (три тисячі сімсот дев'яносто чотири) гривні 60 копійок.
Прийнято постанову, якою відмовлено в задоволенні цієї частини позову ОСОБА_1 .
В іншій частині рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.07.2019 р. залишено без змін.
Згідно відомостей автоматизованої системи "Діловодство спеціалізованого суду" вбачається, що позивачу видано виконавчі листи.
Судом встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" від 18 грудня 2018 року №1200 (зі змінами і доповненнями, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року №846) (далі - Постанова № 1200) утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
При цьому відповідно п.2 Постанови №1200, Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Відповідно до «Положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України», затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 227 від 6 березня 2019 р., Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок). При цьому основними завданнями ДПС є реалізація державної податкової політики, здійснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків, зборів, платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), проведення розрахункових операцій, а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
Крім того, відповідно до абз.3 п.1 Положення про ГУ ДПС у Харківській області, затвердженого наказом ДПС України від 12.07.2019 року №14 (зі змінами), ГУ ДПС Харківській області є правонаступником майна, прав та обов'язків ГУ ДФС у Харківській області у відповідних сферах діяльності.
Відповідно пунктів 6-8 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, внаслідок реорганізації шляхом поділу Головного управління ДФС у Харківській області правонаступником усього майна, майнових прав та обов'язків, всіх фінансових зобов'язань, всіх кредиторів та боржників, у тому числі зобов'язань, які оспорюються сторонами є Головне управління Державної податкової служби у Харківській області.
Відповідно до ч.1 ст.379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно ч.4 ст.379 КАС України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість поданої заяви та необхідність заміни боржника у виконавчих листах, а саме: Головне управління ДФС у Харківській області на його правонаступника - Головне управління ДПС у Харківській області.
Керуючись ст. ст. 205, 229, 294, 295, 379 КАС України, суд, -
Замінити боржника у виконавчих листах, а саме: Головне управління ДФС у Харківській області у справі №520/4598/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, на його правонаступника - Головне управління ДПС у Харківській області (вул.Пушкінська, 46, м.Харків, 61057, код ЄДРПОУ 39599198).
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, з урахуванням ч. 3 Розділу VІ Прикінцевих положень КАС України, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Мар'єнко Л.М.