Іменем України
17 лютого 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4468/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі - відповідач), в якому позивач просив суд:
-визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області, яка виразилась у невключенні ОСОБА_1 до списків (переліку) поліцейських, які забезпечували правопорядок і безпеку громадян та внаслідок виконання своїх обов'язків мали безпосередній контакт з населенням в умовах дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також у ненарахуванні та невиплаті додаткової доплати до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах, у розмірі 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення), відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 375 від 29.04.2020;
-cтягнути з відповідача на користь позивача додаткову доплату до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах, у розмірі 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення) за березень 2020 року - 3422,93 грн, за квітень 2020 року - 6356,35 грн, за травень 2020 року - 6390,25 грн, а всього у розмірі 16169,53 грн (а.с.1-14).
В обґрунтування позовних вимог зазначив наступне.
З 05.08.2013 по 06.11.2015 позивач перебував на службі в органах внутрішніх справ, з 07.11.2015 по 26.05.2020 - на службі в Національній поліції. З 01.03.2017 позивач проходив службу на посаді слідчого слідчого відділення Кремінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області. 26.05.2020 позивач був звільнений зі служби в поліції за ст.77 ч.1 п.7 (за власним бажанням) відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» згідно наказу ГУНП від 19.05.2020 № 442 о/с «По особовому складу».
Позивач зазначив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2», враховуючи положення статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року на всій території України встановлено карантин у період з 12.03.2020.
В подальшому відповідними постановами Кабінету Міністрів України карантин було неодноразово продовжено на всій території України та триває й по теперішній час.
Відповідно до Довідки з Кремінського відділу поліції ГУНП в Луганській області від 15.09.2020 № 393, Кремінський ВП ГУНП в Луганській області працював на посиленому варіанті згідно наказу ГУНП в Луганській області від 17.03.2020 №884 «Про переведення органів та підрозділів поліції області на посилений варіант службової діяльності», з 17.03.2020 по 03.04.2020. Пункт 1.2. - становити для поліцейських (крім добових нарядів) несення служби понад установлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні, але не більше 12-годинного робочого дня та шестиденного робочого тижня. Наказу ГУНП в Луганській області від 01.04.2020 № 1030 «Про продовження строку посиленого варіанту службової діяльності», з 05.04.2020 по 24.04.2020. Наказу ГУНП в Луганській області від 24.04.2020 № 1239 «Про продовження строку посиленого варіанту службової діяльності», з 25.04.2020 по 11.05.2020. Наказу ГУНП в Луганській області від 12.05.2020 № 1346 «Про продовження строку посиленого варіанту службової діяльності», з 12.05.2020 по 22.05.2020. Наказу ГУНП в Луганській області від 23.05.2020 № 1485 «Про продовження строку посиленого варіанту службової діяльності», з 23.05.2020 по 22.06.2020.
Додаткових обмежень та повноважень за період посиленого варіанту на поліцейських не покладалось, крім тих, що зазначені у п. 1.2 Наказу ГУНП в Луганській області від 17.03.2020 № 884 «Про переведення органів та підрозділів поліції області на посилений варіант службової діяльності».
Позивач зазначив, що відповідно до ст. 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», у складі Державного бюджету України створено фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-СоV-2, та її наслідками на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України зазначеної хвороби, та протягом 30 днів з дня відміни цього карантину. Кошти зазначеного фонду спрямовуються на: додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, а також доплати до заробітної плати окремим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, визначений у рішенні Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, до завершення здійснення зазначених заходів.
Таким чином, позивач вважає, що, як колишній поліцейський, має повне право на отримання зазначеної доплати за період роботи в період карантину і до моменту звільнення з лав Національної поліції України, оскільки в силу виконання його професійних обов'язків мав безпосередній контакт з населенням у період дії карантину, здійснював правопорядок і безпеку громадян, а тому вважає, що має право на встановлення у період з березня по травень 2020 року додаткової доплати до грошового забезпечення пропорційно відпрацьованому часу. За захистом порушених прав позивач звернувся до суду та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач позов не визнав, до відділу діловодства та обліку звернення громадян 08.12.2020 за вхідним реєстраційним номером 50418/2020 надав відзив на позовну заяву №1307/111/28-2020 (а.с.66-72), в якому заперечував проти задоволення позову.
В обґрунтування зазначив, що під час виникнення спірних правовідносин позивач перебував на посаді слідчого слідчого відділення Кремінського ВП ГУНП в Луганській області. Відповідно до посадової інструкції колишнього слідчого слідчого відділення Кремінського ВП ГУНП в Луганській області від 01.01.2020 (затверджені начальником Кремінського ВП ГУНП в Луганській області) завдання та обов'язки, які було покладено на ОСОБА_1 полягали у тому, що: під час досудового розслідування дотримуватися вимог Конституції Україну КПК України та законів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; забезпечувати повне, усебічне та неупереджене розслідування кримінальний правопорушень у межах установлених КПК України строків; виконувати доручення та вказівки прокурора, які надаються в письмовій формі; забезпечувати реалізацію в повному обсязі прав і законних інтересів усіх учасників кримінального провадження; не розголошувати відомості, що становлять державну чи іншу таємницю, що охороняється законом, інформацію про приватне (особисте і сімейне) життя особи та інші відомості, здобуті при розслідуванні кримінальних правопорушень; не вчиняти будь-яких дій, що ганьблять звання слідчого і можуть викликати сумнів у його об'єктивності та неупередженості; у разі наявності підстав, передбачених статтею 77 КПК України, заявляти самовідвід від участі в кримінальному провадженні в порядку, визначеному статтею 80 КПК України. Відповідач зазначив, що з посадових обов'язків ОСОБА_1 повноваження щодо забезпечення правопорядку і безпеки громадян відсутні. Крім того, як вказує відповідач, будь - які належні докази виконання позивачем у спірний період обов'язків поліцейського по забезпеченню життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв'язку, транспорту, адміністративними, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) в наслідок якого відбувалося спілкування з населенням відсутні. Відповідно до вимог наказу МВС України від 03.06.2020 № 431 «Про окремі питання організації оплати на період дії карантину» виплати повинні здійснюватися поліцейським, які перебувають на штатних посадах в органах Національної поліції України, а ОСОБА_1 відповідно до наказу ГУНП в Луганській області від 19.05.2020 № 442 о/с на підставі п. 7 ч. 1 ст. 77 з 26.05.2020 звільнено зі служби в Національній поліції. З урахуванням вище викладеного, відповідач вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтовані та суперечать нормативно правовим актам України та відомчим наказам, а тому просив відмовити в задоволенні позовних вимог.
16.12.2020 до суду від позивача надійшла відповідь на відзив (а.с.84-93), в якій останній наполягав на задоволенні позовних вимог з викладенням відповідних доводів.
Судом по справі вчинені такі процесуальні дії.
Ухвалою суду від 20.11.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадження) (а.с.50-51).
Ухвалою суду від 08.12.2020 виправлено описку в ухвалі Луганського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2020 року у справі №360/4468/20 (а.с.63).
Ухвалою суду від 24.12.2020 вирішено подальший розгляд справи №360/4468/20 здійснювати у порядку загального позовного провадження з визначення дати підготовчого засідання та витребувано від Головного управління Національної поліції в Луганській області відповідну інформацію (а.с.96-97).
11.01.2021 від відповідача надійшли витребувані судом докази разом з інформуванням суд про те, що інформації щодо забезпечення позивачем правопорядку і безпеки громадян та внаслідок виконання своїх обов'язків мав безпосередній контакт з населенням в умовах карантину від Кремінського ВП ГУНП в Луганській області не отримано (а.с.101-138).
Ухвалою суду від 29.01.2021 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні (а.с.142).
16.02.2021 до суду надійшли письмові пояснення від позивача, в яких він виклав доводи щодо забезпечення ним правопорядку і безпеки громадян та внаслідок виконання своїх обов'язків мав безпосередній контакт з населенням в умовах карантину (а.с.145-147).
17.02.2021 до суду надійшло клопотання позивача про розгляд справи за його відсутності, в якому він також вказав, що позовні вимоги, викладені в позові, а також твердження, що викладені у відповіді на відзив та додаткових поясненнях, підтримує у повному обсязі та просив суд задовольнити його позов в повному обсязі.
Сторони про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином (а.с.143,144).
При наявності клопотання позивача про розгляд справи за його відсутності та відсутності необхідності заслуховувати пояснення експертів та свідків, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в письмовому провадженні на підставі частини дев'ятої статті 205 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 12.10.2011 Жовтневим РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 (а.с.15,16).
Відповідно до витягу з наказу ГУ НП в Луганській області від 19.05.2020 №442 о/с старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 (0122653), слідчого слідчого відділення Кремінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області звільнено зі служби в поліції за ст. 77 ч. 1 п. 7 (за власним бажанням), з 26.05.2020, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 06 років 09 місяців 20 днів, у пільговому обчисленні (без урахування календарної вислуги): 02 роки 03 місяці 28 днів, відрахувавши з грошового забезпечення кошти за 06 діб щорічної чергової основної оплачуваної відпустки, встановивши відсоток премії за травень 2020 року 119,56 %, сума відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації) яких не закінчився, складає 1367,88 грн (а.с.21).
17.07.2020 позивач звернувся до відповідача з заявою, в якій просив здійснити додаткову доплату до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах (тобто в умовах карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення), за період з 18 березня 2020 року по 26 травня 2020 року (а.с.24-26).
Відповідачем надано відповіді від 14.08.2020 №932/1/111/22-2020 та від 21.08.2020 №974/1/111/22-2020 в яких зазначив, що на час нарахування доплати до грошового забезпечення у липні 2020 року ОСОБА_1 був звільнений з ГУНП в Луганській області, не отримував грошове забезпечення, тому підстав для встановлення додаткової доплати в період дії карантину немає (а.с.27,28).
Крім того, Кремінським відділом ГУНП в Луганській області повідомлено позивача листом від 13.08.2020 №11767/111/37-2020, що ОСОБА_1 включено в додаткові «Довідки формування даних для встановлення додаткової доплати на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни поліцейським, які забезпечують правопорядок і безпеку громадян та внаслідок виконання своїх обов'язків мають безпосередній контакт з населенням пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах (при п'ятиденному робочому тижні з двома вихідними та/чи нерівномірним графіком несення служби)» (а.с.29-30).
28.08.2020 позивач звернувся до відповідача із запитом, в якому просив надати довідку-розрахунок, в якій буде вказана загальна сума додаткової доплати до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах (тобто в умовах карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2), у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення), за період з 18 березня 2020 року по 26 травня 2020 року (а.с.31-33).
Відповідачем надано відповідь від 25.09.2020 №1117/1/111/22-2020, в якій останній повідомив позивача, що відповідно до вимог наказу МВС України від 03.06.2020 № 431 «Про окремі питання організації оплати прати на період дії карантину» виплати повинні здійснюватися поліцейським, які перебувають на штатних посадах в органах Національної поліції України. Зважаючи на викладене, на час нарахування доплати до грошового забезпечення у липні 2020 року ОСОБА_1 був звільнений з ГУНП в Луганській області та не отримував грошове забезпечення, тому підстав для встановлення додаткової доплати в період дії карантину немає (а.с.34-35).
На виконання ухвали суду від 24.12.2020 відповідачем надано копії документів, що підтверджують чергування ОСОБА_1 у складі слідчо-оперативної групи Кремінського ВП ГУНП в Луганській області у періоди: з 08:00 години 22.03.2020 по 08:00 годину 23.03.2020; з 08:00 години 30.03.2020 по 08:00 годину 31.03.2020; з 08:00 години 05.04.2020 по 08:00 годину 06.04.2020; з 08:00 години 08.04.2020 по 08:00 годину 09.04.2020; з 08:00 години 19.04.2020 по 08:00 годину 20.04.2020; з 08:00 години 28.04.2020 по 08:00 годину 29.04.2020; з 08:00 години 10.05.2020 по 08:00 годину 11.05.2020; з 08:00 годин 13.05.2020 по 08:00 годину 14.05.2020; з 08:00 години 23.05.2020 по 08:00 годину 24.05.2020 та у складі резервної слідчо-оперативної групи - 16.04.2020; 21.04.2020; 02.05.2020; 07.05.2020; витяг з наказу МВС України від 07.07.2017 № 575, щодо функціональних обов'язків слідчо-оперативної групи, посадову інструкцію слідчого СВ Кремінського ВП ГУНП в Луганській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 та докази здійснення виїздів слідчо-оперативної групи Кремінського ВП ГУНП в Луганській області, до складу якої входив ОСОБА_1 (а.с.101-138).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам, якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII) з відповідними змінами та доповненнями чинними на час виникнення спірних правовідносин, визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Відповідно до статті 2 Закону №580-VIII завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах: забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності; надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.
Відповідно до частин першої та другої статті 94 Закону №580-VIII, поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова №988), грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно статті 94 Закон № 580-VIII, постанови №988 з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських - затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (наказ Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260).
Згідно пункту 3 Розділу І вказаного Порядку №260 грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять:
1) посадовий оклад;
2) оклад за спеціальним званням;
3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер);
4) премії;
5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» установлено з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України карантин.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 239 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» карантин на усій території України запроваджено з 12 березня до 24 квітня 2020 року.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 291 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» карантин на усій території України запроваджено з 12 березня до 11 травня 2020 року.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 травня 2020 року № 343 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» карантин на усій території України запроваджено з 12 березня до 22 травня 2020 року.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 22 травня 2020 року до 22 червня 2020 року на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі - регіони) із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року № 342 «Про визначення переліку посад працівників, службових і посадових осіб, щодо яких не застосовується обмеження під час нарахування заробітної плати, грошового забезпечення у квітні 2020 р. та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Постанова № 342) установлено, що обмеження під час нарахування заробітної плати, грошового забезпечення у квітні 2020 р. та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, не застосовується для таких категорій посад, зокрема: поліцейські, які беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, у тому числі в операції Об'єднаних сил (ООС), здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.
Згідно з пунктом 2 Постанови № 342 визначення переліку посад (професій) працівників, службових і посадових осіб, військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, поліцейських, зазначених у пункті 1 цієї постанови, з урахуванням специфіки їх участі у заходах, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, у тому числі в операції Об'єднаних сил (ООС), здійснюється відповідним центральним органом виконавчої влади у сфері, у якій він реалізує державну політику, органом державної влади, іншим державним органом.
Пунктом 1 Постанови № 375 від 29 квітня 2020 року (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) установлено, що на період карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни окремим категоріям працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв'язку, транспорту, адміністративними, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) (далі - працівники) та внаслідок виконання своїх обов'язків мають безпосередній контакт з населенням, встановлюється додаткова доплата до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах.
Встановлення доплати, визначеної пунктом 1 цієї постанови, працівникам підприємств, установ та організацій, органів державної влади, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, здійснюється у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення) (пункт 2 Постанови № 375).
Згідно з пунктом 4 Постанови № 375 перелік посад (професій) працівників, яким встановлюються такі доплати, визначається відповідним центральним органом виконавчої влади у сфері, у якій він реалізує державну політику. Персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, визначається керівником (керівником державної служби) відповідного підприємства, установи та організації, органу державної влади.
Відповідно до пункту 5 Постанови № 375 доплати, визначені пунктами 2 і 3 цієї постанови, здійснюються за рахунок та в межах видатків державного та місцевих бюджетів, передбачених за відповідними бюджетними програмами головних розпорядників бюджетних коштів.
На виконання пункту 4 Постанови № 375 Міністерством внутрішніх справ України видано наказ від 03 червня 2020 року № 431 «Про окремі питання організації оплати праці на період дії карантину» (а.с.46,78), яким визначено керівникам, зокрема, Національної поліції України забезпечити встановлення на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни окремим категоріям поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв'язку, транспорту, адміністративними, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) та внаслідок виконання своїх обов'язків мають безпосередній контакт з населенням, додаткової доплати у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах (пункт 1); виплату додаткової доплати здійснювати поліцейським, які перебувають відповідно на штатних посадах в органах (підрозділах) Національної поліції України (пункт 2); нарахування додаткової доплати здійснювати у відсотковому співвідношенні до заробітної плати (грошового забезпечення) з розрахунку всіх складових, у тому числі премії, за винятком виплат, що носять одноразовий та компенсаційний характер (пункт 3); персональний перелік осіб, яким установлюється додаткова доплата, визначається керівником відповідного органу, закладу, зазначених у пункті 1 цього наказу (пункт 4).
Такі ж положення знайшли своє відображення й у дорученні Національної поліції України від 25 червня 2020 року № 7789/01/29-2020 «Про організацію заходів, спрямованих на забезпечення встановлення додаткової доплати поліцейським, визначеної постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року № 375» та дорученні Головного управління Національної поліції в Луганській області від 26 червня 2020 року № 4628/111/22/03-2020 «Про формування персонального переліку поліцейських для визначення розміру додаткової доплати до грошового забезпечення» (а.с.77).
Постановою Кабінету Міністрів України від 10 червня 2020 року № 485 «Про виділення коштів для здійснення доплати військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення, медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у відомчих закладах охорони здоров'я» затверджено Порядок використання коштів, виділених для здійснення доплати військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення, медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у відомчих закладах охорони здоров'я (далі - Порядок № 485).
У пункті 1 Порядку № 485 вказано, що цей Порядок визначає механізм використання коштів державного бюджету за програмами, зокрема: «Здійснення доплати поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками» (далі - бюджетні кошти).
Згідно з пунктом 2 Порядку № 485 головним розпорядником бюджетних коштів є МВС. Відповідальними виконавцями бюджетних програм є МВС, Національна гвардія, Адміністрація Держприкордонслужби, ДСНС та Національна поліція (далі - органи системи МВС).
Абзацами першим та другим пункту 4 Порядку № 485 визначено, що кошти, отримані органами системи МВС відповідно до пункту 3 цього Порядку, використовуються виключно для: доплати до грошового забезпечення військовослужбовцям Національної гвардії та Адміністрації Держприкордонслужби, особам рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що підставою для отримання доплати за Постановою № 375 є сукупність таких умов: 1) особа є поліцейським; 2) забезпечує життєдіяльність населення, зокрема, шляхом забезпечення правопорядку і безпеки громадян, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.
Таким чином вказана доплата здійснюється не всім поліцейським, а лише окремим категоріям поліцейських, які внаслідок безпосереднього виконання своїх обов'язків забезпечують життєдіяльність населення шляхом забезпечення правопорядку і безпеки громадян, у зв'язку з чим мають з населенням безпосередній контакт.
Забезпечення життєдіяльності населення - комплекс організаційних, економічних, соціальних та інших заходів, спрямованих на створення і підтримання нормальних умов життя, здоров'я, працездатності людей, які здійснюються з метою планування і підготовки до нормованого (у разі необхідності) забезпечення населення продовольчими та непродовольчими товарами, медичним обслуговуванням, послугами зв'язку, транспорту, комунальними та побутовими послугами в особливий період.
У загальному розумінні під громадським порядком розуміють урегульовану правовими та іншими соціальними нормами певну частину суспільних відносин, які складають режим життєдіяльності у відповідних сферах, забезпечують недоторканність життя, здоров'я та гідності громадян, власності та умов, що склалися для нормальної діяльності установ, підприємств, організацій, посадових осіб і громадян.
Громадський порядок у вузькому розумінні визначається як морально-правовий стан суспільства, при якому компетентні органи виконавчої влади шляхом поліцейського нагляду забезпечують безпеку і правомірну поведінку громадян в громадських місцях, вільне використання ними своїх прав і свобод, а також упорядження громадських місць, яке сприяє трудовій діяльності та відпочинку громадян.
Як вже встановлено судом раніше позивач у спірний період обіймав посаду слідчого слідчого відділення Кремінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області.
Відповідно до пункту 1 Розділу 1 Положення про слідчі підрозділи Національної поліції України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.07.2017 № 570, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 липня 2017 р. за № 918/30786 (далі - Положення №570) слідчі підрозділи Національної поліції України (далі - слідчі підрозділи) є структурними підрозділами апарату центрального органу управління поліції, її територіальних органів - головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях та місті Києві, територіальних (відокремлених) підрозділів головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях та місті Києві (далі - територіальні (відокремлені) підрозділи поліції), які згідно з кримінальним процесуальним законодавством є органами досудового розслідування, які забезпечують досудове розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності слідчих органів Національної поліції.
Згідно Розділу ІІ Положення №570 на cлідчі підрозділи покладаються такі завдання:
1) захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень;
2) охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження;
3) забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності слідчих органів Національної поліції;
4) забезпечення відшкодування фізичним і юридичним особам шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями;
5) виявлення причин і умов, які сприяють учиненню кримінальних правопорушень, і вжиття через відповідні органи заходів щодо їх усунення.
На cлідчі підрозділи можуть бути покладені й інші завдання, визначені законодавством України щодо кримінального провадження.
Cлідчі підрозділи зобов'язані застосовувати всі передбачені законодавством заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Розділом ІІІ Положення №570 передбачено, що відповідно до покладених на слідчі підрозділи завдань вони виконують такі функції:
1) усебічне, повне і неупереджене дослідження обставин кримінального провадження, виявлення як тих обставин, що викривають, так і тих, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставин, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень;
2) аналіз слідчої практики, організації і результатів діяльності слідчих, унесення на основі цього в установленому порядку пропозицій щодо підвищення ефективності функціонування слідчих підрозділів, забезпечення правопорядку, посилення боротьби зі злочинністю, інформування населення із зазначених питань через засоби масової інформації;
3) розроблення та реалізація заходів щодо дотримання законодавства, зміцнення службової дисципліни, підвищення якості досудового розслідування і скорочення його строків;
4) вивчення, узагальнення позитивного досвіду досудового розслідування, упровадження його на практиці та розроблення сучасних методик розслідування окремих видів кримінальних правопорушень;
5) організація взаємодії слідчих підрозділів з Офісом Генерального прокурора, регіональними, місцевими прокуратурами, зокрема прокурорами, які здійснюють нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, органами та підрозділами, що здійснюють оперативно-розшукову і судово-експертну діяльність;
6) вивчення практики застосування слідчими норм права і розроблення пропозицій щодо вдосконалення законодавства України;
7) забезпечення підбору, розстановки і виховання кадрів для слідчих підрозділів, підвищення їх кваліфікації та професійної майстерності;
8) організація відповідно до КПК України та законів України розгляду і вирішення скарг і заяв громадян, які надходять у зв'язку з проведенням досудового розслідування кримінальних правопорушень.
На слідчі підрозділи можуть бути покладені й інші функції, передбачені законодавством.
Згідно пунктів 1,3 Розділу VI Положення №570 слідчий - службова особа органу Національної поліції України, уповноважена в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування кримінальних правопорушень.
При виконанні своїх службових обов'язків слідчий зобов'язаний:
1) під час досудового розслідування дотримуватися вимог Конституції України, КПК України та законів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
2) забезпечувати повне, усебічне та неупереджене розслідування кримінальних правопорушень у межах установлених КПК України строків;
3) виконувати доручення та вказівки прокурора, які надаються в письмовій формі;
4) забезпечувати реалізацію в повному обсязі прав і законних інтересів усіх учасників кримінального провадження;
5) не розголошувати відомості, що становлять державну чи іншу таємницю, що охороняється законом, інформацію про приватне (особисте і сімейне) життя особи та інші відомості, здобуті при розслідуванні кримінальних правопорушень;
6) не вчиняти будь-яких дій, що ганьблять звання слідчого і можуть викликати сумнів у його об'єктивності та неупередженості;
7) у разі наявності підстав, передбачених статтею 77 КПК України, заявляти самовідвід від участі в кримінальному провадженні в порядку, визначеному статтею 80 КПК України.
Ті ж самі обов'язки дублюються в посадовій інструкції позивача (а.с.19-20,105-108).
Згідно частини другої статті 40 КПК України слідчий уповноважений:
1) починати досудове розслідування за наявності підстав, передбачених цим Кодексом;
2) проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, встановлених цим Кодексом;
3) доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідним оперативним підрозділам;
5) звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій;
6) повідомляти за погодженням із прокурором особі про підозру;
7) за результатами розслідування складати обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру та подавати їх прокурору на затвердження;
8) приймати процесуальні рішення у випадках, передбачених цим Кодексом, у тому числі щодо закриття кримінального провадження за наявності підстав, передбачених статтею 284 цього Кодексу;
9) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Досудове розслідування включає в себе серед іншого і проведення слідчих дій у вигляді допитів, обшуків, пред'явлення осіб, речей, трупів для впізнання та таке інше.
При цьому проведення всіх слідчих дій, що є безпосередніми функціональними обов'язками позивача, здійснюються слідчим за допомогою безпосереднього контакту з громадянами, остаточною метою чого є забезпечення правопорядку і безпеки громадян.
Згідно наданої довідки №394 від 15.09.2020 Кремінським ВП ГУНП в Луганській області вбачається, що у період з 21.03.2020 по 19.05.2020 до слідчого ОСОБА_1 в рамках проведення слідчих дій були доставлені та запрошені громадяни (а.с.41).
Окрім того, згідно довідки №392 без дати та №1 без дати Кремінського ВП ГУНП в Луганській області вбачається, що позивач серед іншого ніс службу у складі слідчо-оперативної групи Кремінського ВП ГУНП в Луганській області у період з 22.03.2020 по 24.05.2020 та резервній слідчо-оперативній групі 16.04.2020, 21.04.2020, 02.05.2020, 07.05.2020 (а.с.39,104).
На підтвердження фактів звернення громадян та фактів виїздів слідчо-оперативної групи, до складу якої входив позивач, у вказані періоди відповідачем надані доповіді старших інспекторів-чергових ЧЧ СМ Кремінського ВП ГУНП на ім'я начальника Кремінського ВП ГУНП в Луганській області, розстановка нарядів, затверджених начальником Кремінського ВП ГУНП в Луганській області, відомості про наряди поліції, що залучаються до оперативного реагування на кримінальні правопорушення та інші події на території обслуговування Кремінського ВП ГУНП в Луганській області, затверджені відповідними посадовими особами Кремінського ВП ГУНП в Луганській області (а.с.109-138).
При цьому всі виїзди оперативно-слідчої групи за фактом реагування за зверненнями громадян несуть безпосередній контакт з населенням та направлені на забезпечення правопорядку і безпеки громадян.
Отже, аналізуючи у сукупності вказані вище норми матеріального права разом з фактичними обставинами справи, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 у період дії карантину з 18.03.2020 по 26.05.2020, перебуваючи на посаді слідчого слідчого відділення Кремінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області, виконував своїй функціональні обов'язки, які пов'язані із забезпечення правопорядку і безпеки громадян та внаслідок виконання своїх обов'язків мав безпосередній контакт з населенням, а тому має право на встановлення у зазначений період додаткової доплати до грошового забезпечення пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення відповідно до Постанови КМУ №375.
Дослідженням довідок про доходи ОСОБА_1 від 14.09.2020 №727/111/22-2020 та від 01.12.2020 №1019/111/22-2020, виданих ГУНП в Луганській області (а.с.38,73), судом в становлено, що за період з березня по травень 2020 року відповідачем не здійснено нарахування та виплату додаткової доплати до грошового забезпечення пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення відповідно до Постанови КМУ №375, тим самим відповідачем допущено протиправну бездіяльність.
Відновленням порушених прав позивача є зобов'язання відповідача нарахувати та виплати позивачу додаткову доплату до грошового забезпечення пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення відповідно до Постанови № 375 за період з 18 березня 2020 року по 26 травня 2020 року.
Початок періоду визначений саме 18.03.2020, оскільки у період з 02.03.2020 по 17.03.2020 включно позивач перебував у черговій щорічній оплачуваній відпустці.
Суд не вбачає необхідності ще й визнавати протиправною бездіяльність відповідача щодо невключення позивача до списків (переліку) поліцейських, які забезпечували правопорядок і безпеку громадян та внаслідок виконання своїх обов'язків мали безпосередній контакт з населенням в умовах дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, оскільки невключення позивача у такі списки є однією із складових бездіяльності відповідача, яка повністю охоплює кінцевий результат - ненарахування та невиплату позивачу додаткової доплати до грошового забезпечення.
Що стосується вимог позивача про стягнення з відповідача на його користь додаткову доплату до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах, у розмірі 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення) за березень 2020 року - 3422,93 грн, за квітень 2020 року - 6356,35 грн, за травень 2020 року - 6390,25 грн, а всього у розмірі 16169,53 грн, то суд вважає їх передчасними та такими, що наразі не підлягають задоволенню, оскільки стягненню підлягають лише ті суми, які були нараховані але не виплачені.
Наразі відповідач не здійснив нарахування додаткової доплати до грошового забезпечення позивачу за спірний період. При цьому проведення розрахунку та нарахування відноситься до дискреційних повноважень відповідача із з'ясуванням всіх елементів складових необхідних для правильного розрахунку суми.
Отже з метою захисту порушених прав позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог згідно частини другої статті 9 КАС України та самостійно обрати належний спосіб захисту порушених прав позивача.
Посилання відповідача на те, що відповідно до вимог наказу МВС України від 03.06.2020 № 431 «Про окремі питання організації оплати на період дії карантину» виплати повинні здійснюватися поліцейським, які перебувають на штатних посадах в органах Національної поліції України, а ОСОБА_1 відповідно до наказу ГУНП в Луганській області від 19.05.2020 № 442 о/с на підставі п.7 ч.1 ст.77 з 26.05.2020 звільнено зі служби в Національній поліції, суд вважає неприйнятними, оскільки підставою для встановлення додаткової доплати до грошового забезпечення пропорційно відпрацьованому часу є виконання позивачем своїх обов'язків із забезпечення правопорядку і безпеки громадян під час проходження ним служби у період карантину, у відповідності до вимог та положень постанови КМУ від 29.04.2020 №375 і не може ставитись в залежність від прийнятих в подальшому доручень, роз'яснень та наказів МВС України.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. "Руїз Торія проти Іспанії" (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09.12.1994, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.
З урахуванням зазначеного суд не надає оцінку іншим доводам сторін, оскільки вони не мають суттєвого впливу на рішення суду за результатами вирішення цього спору.
Згідно з частиною 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Виходячи з меж та підстав заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що вимоги позивача підлягають частковому задоволенню з обранням належного способу захисту порушених прав позивача.
Питання про судові витрати не вирішується у зв'язку з їх відсутністю (позивач звільнений від сплати судового збору згідно пункту 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», а вимог про відшкодування інших судових витрат не заявляв).
Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 77, 90, 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової доплати до грошового забезпечення пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення відповідно до вимог та положень Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №375 «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни» за період з 18 березня 2020 року по 26 травня 2020 року.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Луганській області (93406, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Вілєсова, будинок 1, код ЄДРПОУ 40108845) нарахувати і виплатити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 ) додаткову доплату до грошового забезпечення пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення відповідно до вимог та положень Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №375 «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни» за період з 18 березня 2020 року по 26 травня 2020 року.
В іншій частині у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н.М. Басова