Справа № 359/1135/21
Провадження № 3/359/677/2021
11 лютого 2021 м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Кабанячий Ю.В. без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Державної прикордонної служби України відділ прикордонної служби «Бориспіль-1», ОКПП «Київ», про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП,
по відношенню до громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
03.02.2021 о 18 год. 35 хв. у ППр «Бориспіль» Терміналу «D» ДПМА «Бориспіль» на напрямку «Приліт» під час оформлення пасажирів рейсу №756 «Софія-Київ», гр. України ОСОБА_1 , здійснила спробу незаконного перетину державного кордону України без відповідних документів, а саме: всупереч вимогам ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України», надала на паспортний контроль закордонний паспорт гр. Ізраїлю № НОМЕР_1 на своє ім'я, чим порушила вимоги п.2 «Правил перетинання громадянами України державного кордону України», що затверджені Постановою КМУ №57 від 27.01.1995, тобто вчинила адміністративне правопорушення відповідальність за яке, передбачено ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
У судове засідання правопорушниця не з'явилася. Про дату та час розгляду справи повідомлена належним чином. Разом із цим, до суду надала заяву про розгляд справи у її відсутність, вину визнає. У зв'язку з чим, відповідно до вимог КУпАП, суддя прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Суддя, встановивши обставини, передбачені ст. 280 КУпАП, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 , вини у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Статтею 245 КУпАП передбачено, зокрема, що завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Диспозицією ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за перетинання або спроба перетинання Державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через Державний кордон України або в пунктах пропуску через Державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Разом з цим, 03.02.2021 о 18 год. 35 хв. у ППр «Бориспіль» Терміналу «D» ДПМА «Бориспіль» на напрямку «Приліт» під час оформлення пасажирів рейсу №756 «Софія-Київ», у порушення вимог п.2 «Правил перетинання громадянами України Державного кордону України», що затверджені Постановою КМУ №57 від 27.01.1995, громадянка України ОСОБА_1 , всупереч вимогам ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України», здійснила спробу незаконного перетину державного кордону України без відповідних документів, надавши на паспортний контроль закордонний паспорт громадянина Ізраїлю № НОМЕР_1 на своє ім'я.
Як вбачається із досліджених, матеріалів, справи про адміністративне правопорушення, інспектор прикордонної служби почав складати протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 статтею 204-1 КУпАП відносно громадянки України ОСОБА_1 , яка при перетині державного кордону України пред'явив закордонний паспорт громадянина іншої держави - Ізраїлю, виданого на її ім'я.
Так, ст. 4 Конституції України проголошено, що в Україні існує єдине громадянство. Поняття єдиного громадянства визначається у ч. 1 ст. 2 Закону України від 18.01.2001 №2235-ІІІ «Про громадянство України», як один із принципів законодавства України про громадянство. Єдине громадянство держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. Якщо громадянин України набув громадянство іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.
Таким чином, в'їзд на територію України громадянином України за пред'явленням паспорту, виданого на ім'я громадянина іноземної держави, суперечить вимогам ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», а тому за наявності підстав тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 204-1 КУпАП.
З даного приводу слід зазначити, що об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП полягає у перетинанні або спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЗУ «Про порядок виїзду і в'їзду в Україну громадян України» документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну, є: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну). Статтею 3 даного Закону закріплено, що перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред'явлення одного з документів, зазначених у статті 2 цього Закону.
Правила перетинання державного кордону України громадянами України, затверджені постановою КМУ від 27.01.1995 №57 (із змінами, внесеними постановою КМУ від 19.10.2016 «Про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України»). Відповідно до п. 2 Правил перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю, якщо інше не передбачено законом, за одним із таких документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, в тому числі паспорт громадянина України.
Виходячи із принципу єдиного громадянства, в'їзд на територію України громадянином України за пред'явленням паспорту, виданого на ім'я громадянин іноземної держави, суперечить ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду і в'їзду в Україну громадян України».
Отже, у такому випадку, громадянка України ОСОБА_1 , яка має подвійне громадянство, підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, за спробу перетину державного кордону України без відповідних документів, передбачених пунктом 2 вищезазначених Правил перетинання державного кордону громадянами України.
Отже, оцінюючи дані докази в сукупності суддя приходить до висновку, що вони є послідовними, доповнюють один одного з достатнім взаємним зв'язком між собою, та свідчить про те, що своїми діями ОСОБА_1 , здійснила спроби незаконного перетину державного кордону України без відповідних документів, надавши на паспортний контроль закордонний паспорт громадянина Ізраїлю № НОМЕР_1 на своє ім'я, правопорушення відбулась саме у такий спосіб, як це вказано у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЧЦП №041423 від 03.02.2021.
Незважаючи на те, що правопорушниця визнає свою вину у вчиненні даного правопорушення її вина також підтверджується, дослідженими в судовому засіданні, письмовими доказами: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЧЦП №041423 від 03.02.2021; письмовими поясненнями правопорушника; рапортом інспектора 3-го відіпс впс «Бориспіль-1». Дані, що містяться у зазначених джерелах доказів, вказують на вину ОСОБА_1 , у порушенні закону України та у вчиненні адміністративного правопорушення.
Своїми діями, які виразились у спробі перетнути державний кордон України в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів, ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, ознаки якого передбачені ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КпАП України у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами. Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер скоєного, особу правопорушника, ступінь вини, обставини що пом'якшують покарання, а саме визнання вини та відсутність обтяжуючих ознак правопорушення, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, матеріали справи, та те, що тяжких наслідків не настало, суд дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень 00 копійок.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 454,00 грн.
На підставі наведеного, керуючись: ст. ст. 23, 33, 40-1, ч.1 ст. 204-1, ст. 283-285 КУпАП,
Громадянку України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винною в скоєні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 (три тисячі чотириста) гривень, з перерахуванням суми штрафу в дохід держави отримувач коштів ГУК у Київській області, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37955989, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA398999980313010106000010103, код класифікації доходів 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , на користь державного бюджету України Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106, в розмірі 454 гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бориспільський міськрайонний суд на протязі десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя: Ю.В. Кабанячий
Постанова суду набрала законної сили ___________________.