Постанова від 17.02.2021 по справі 292/88/21

ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 292/88/21

Номер провадження 3/292/65/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2021 року смт.Пулини

Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Лотуга В.Ф., розглянувши матеріали справи, які надійшли з сектора поліцейської діяльності № 1 відділення поліції №4 ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

уродженки м.Суми, громадянки України, не одруженої,

має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, не працюючої,

зареєстрованої та проживаючої по

АДРЕСА_1

за ч.2 ст.184 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №172770 від 23.11.2020, вбачається, що 17.11.2020, близько 20 год. 30 хв., ОСОБА_1 , ухилилася від виконання своїх батьківських обов"язків відносно дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що виразилось у тому, що в будинку брудно, ОСОБА_1 перебувала в п"яному вигляді.

У судові засідання, призначені на 29 січня 2021 року та 17 лютого 2021 року ОСОБА_1 не з'явилася, про місце, дату та час розгляду справи повідомлялася телефонограмами, будь-яких заяв від неї на адресу суду не надходило. Зазначене є підставою для розгляду справи без її участі.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення (ст.251 КУпАП) є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

У відповідності до ч.2 ст.251 КУпАП обов"язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

З диспозиції ч. 2 ст. 184 КУпАП вбачається, що адміністративна відповідальність передбачена в разі ухиленні батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

У той же час, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено суть адміністративного правопорушення, а саме - наявність конкретних обставин, які б вказували на не виховання матір'ю ОСОБА_1 своїх дітей, не піклування за ними щодо їх духовного, морального та фізичного розвитку, не вказано від яких саме передбачених законодавством обов'язків, з посиланням на норму закону, щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання дітей, ухиляється ОСОБА_1 .

Також, в протоколі не вказано і підстави його складання щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 184 КУпАП та не додано доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 протягом року притягувалась за ч.1 ст. 184 КУпАП.

Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП, не дає можливості визначитись, які саме дії (чи бездіяльність) вчинено ОСОБА_1 і в чому саме полягає їх протиправність. Неконкретність звинувачень за вказаним протоколом про адміністративне правопорушення позбавляє ОСОБА_1 на належний захист, що є істотним порушенням її процесуального права.

До протоколу, як доказу вчинення ОСОБА_1 правопорушення, долучено її письмове пояснення, з якого не вбачається ухилення від виконання батьківських обов'язків.

Окрім протоколу та письмового пояснення від 23.11.2020, у матеріалах про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.184 КУпАП, інші документи, які відповідно до статті 251 КУпАП, можуть містити будь-які фактичні дані щодо невиконання батьківських обов'язків та вважатись доказами у справі, відсутні.

Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Дослідивши надані матеріали справи, враховуючи відсутність будь-яких доказів, приходжу до висновку про те, що матеріалами справи не доведено наявність в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 КУпАП.

Згідно ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищенаведене, суддя приходить до висновку, що провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП.

Керуючись п.1 ст.247, ст.ст.251, 283 КУпАП, суддя-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.184 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Червоноармійський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.Ф.Лотуга