16 грудня 2010 р. Справа № 2-а-3780/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Альчука Максима Петровича,
розглянувши матеріали справи в порядку письмового провадження
за позовом: Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції
до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про: стягнення штрафних (фінансових) санкцій
Крижопільська міжрайонна державна податкова інспекція звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 6490 грн. 75 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується вказаний борг у зв'язку із застосуванням штрафних (фінансових) санкцій за порушення пунктів 1, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
В судове засідання представник позивача не з'явилась, проте надав клопотання від 30.09.2010 року в якому просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явилась, однак надала суду клопотання від 15.12.2010 року, в якому серед іншого просить розглянути справу за її відсутності.
Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявляти клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
З огляду на вказані вимоги КАС України та враховуючи клопотання позивача та відповідача про розгляд справи за їх відсутності, суд дійшов висновку про проведення судового розгляду справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення позову, з наступних підстав.
ФОП ОСОБА_1 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності у Томашпільській районній державній адміністрації та з 26.04.2002 року взята на облік як платник податків в Крижопільській МДПІ.
Судом встановлено, що головними державними податковими ревізорами-інспекторами державної податкової адміністрації у Вінницькій області 29.03.2010 року, згідно направлення № 101482 від 29.03.2010 року, проведено перевірку магазину-кафе, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить ФОП ОСОБА_1 . Мета перевірки - дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складено акт № 435/02/32/23/ НОМЕР_1 від 29.03.2010 року, яким встановлено порушення пунктів 1, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та п.2.6 Положення «Про ведення касових операцій в національній валюті в Україні», а саме:
- встановлено факт не проведення через РРО розрахункової операції та не роздрукування розрахункового документа ;
- встановлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків до суми коштів, зазначеної в денному звіті;
- перевіряючим органом встановлено неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) готівки в касі.
На підставі акту перевірки, Крижопільською МДПІ рішеннями №0008032306/0 та №0008042306/0 від 16.04.2010 року до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні (фінансові) санкції в загальному розмірі 6490 грн. 75 коп.
Відповідно до пунктів 1, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, вианими з початку робочого дня.
За порушення вимог зазначеного Закону до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються санкції визначені статтями 17-24 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Відповідно до статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до підпункту 2.6. пункту 2 Положення, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 року за № 40/10320 "Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", передбачено, що вся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
У відповідності до статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи те, що на день розгляду справи в судовому засіданні сума боргу відповідачем не погашена, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не оскаржене, у зв'язку з чим, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги Крижопільської МДПІ про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 6490,75 гривень є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, тому наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд-
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідент.номер НОМЕР_1 ) до Державного бюджету України (р/р 31118104700524, код платежу 21080900, одержувач УДК у Томашпільському районі, банк ГУ ДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, код 34701303) штрафні санкції в сумі 6490,75 грн. (шість тисяч чотириста девяносто гривень сімдесят пять копійок) .
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови оформлено: 16.12.10
Суддя /підпис/ Альчук Максим Петрович
Копія вірна
Суддя:
Секретар:
16.12.2010