Справа № 127/17014/20
Провадження № 3/127/1132/21
"09" лютого 2021 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Каленяк Р.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Відділу поліції №2 Вінницького районного управління поліції ГУ НП у Вінницькій області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , за ч.1 ст.44 КУпАП,-
Встановив:
08 лютого 2021 року до Вінницького міського суду Вінницької області повторно надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення, передбачене ч.1 ст. 44 КУпАП.
Під час підготовки справи до розгляду було встановлено, що вказаний адміністративний матеріал підлягає повторному поверненню для доопрацювання з наступних підстав.
Під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за порушення, передбачене ч.1 ст. 44 КУпАП, судом було встановлено, що відповідно до п.2 ст.278 КУпАП неправильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення, а саме: відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У відповідності до ч.3 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 44 КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності є обов'язковою. Працівниками поліції не було забезпечено явку ОСОБА_1 до судового засідання.
Крім того, постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 07 серпня 2020 року адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 було повернено начальнику Відділу поліції №2 Вінницького районного управління поліції ГУ НП у Вінницькій області на доопрацювання.
У вище зазначеній постанові було вказано ряд недоліків, в зв'язку з якими адміністративний матеріал був повернений. Проте надіславши повторно до суду адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення ч.1 ст. 44 КУпАП вказані недоліки не були усунуті.
Відповідно до вимог ст. 129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.
Також, аналізуючи матеріали справи, суду стало відомо що відносно ОСОБА_1 було складено адміністративний протокол 05 червня 2020 року про скоєне адміністративне правопорушення 18 березня 2020 року та 07 серпня 2020 року вперше направлений до суду, 08 лютого 2021 року повторно, тобто з порушенням строку (не рахуючи дату скоєння адміністративного правопорушення).
Вказана обставина свідчить про те, що працівники поліції свідомо не направляли протокол про адміністративне правопорушення до суду, чим сприяли ухиленню ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності.
Разом з тим, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення містяться протокол про адміністративне правопорушення, протоколу огляду місця події та пояснень (з виправленням), копії довідки про реєстрацію місця проживання, витягу з ЄРДР, постанови про визнання речових доказів, висновку експерта, квитанції, характеристики, неякісні копії рапортів, заяви, які не завірені належним чином, що позбавляє суд можливості належним чином вивчити їх.
Також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 раніше притягувалась до адміністративної відповідальності, однак в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні підтверджуючі тому докази, тобто відсутні, належним чином завірені постанови суду, а витяг з АРМОРу не є тому доказом.
А тому суд звертає увагу начальника Відділу поліції №2 Вінницького районного управління поліції ГУ НП у Вінницькій області на недопустимість в подальшому направлень протоколів про адміністративні правопорушення в неналежному вигляді (з виправленнями) та з вищевказаними недоліками.
Крім того, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні паспортні дані правопорушника та копія ідентифікаційного коду.
Відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про виконавче провадження" у виконавчому документі зазначаються ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності).
За таких обставин матеріали адміністративної справи підлягають поверненню на доопрацювання до Відділу поліції №2 Вінницького районного управління поліції ГУ НП у Вінницькій області Національної поліції України
Керуючись ст.ст. 256, 268, 277, 278, 283, 284 КУпАП, суд, -
Матеріали адміністративної справи №127/17014/20 відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44 КУпАП України, направити на доопрацювання начальнику Відділу поліції №2 Вінницького районного управління поліції ГУ НП у Вінницькій області Національної поліції України
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: