Справа № 686/2082/21
Провадження № 3/686/1264/21
11 лютого 2021 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Антонюк О.В., з участю секретаря - Власової Н.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Хмельницького, громадянки України, проживаючої в АДРЕСА_1 , першого заступника начальника Головного управління статистики у Хмельницькій області,
за п. 6 ч.1 ст. 212-2 КУпАП,-
ОСОБА_1 , як голова комісії (визначена наказом начальника Установи від 20.12.2013 №2дск) з перевірки наявності матеріальних носіїв секретної інформації, в порушення вимог пунктів 435, 436 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах і організаціях, затвердженого постановою КМУ від 18.12.2013р. №939 (далі Порядок-939), 10.01.2020р. не здійснила перевірку наявності секретних документів, які були взяті на облік до 2019 року та зберігаються в приміщенні режимно-секретного органу Установи №44 (м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 36), а саме: 3 МНСІ з грифом секретності «Таємно», взяті на облік у «Журнале учета секретых зданий» (№7 том1); 5 МНСІ з грифом секретності «Таємно», взяті на облік у «Журналі обліку секретних видань» (№7 том2); 2 МНСІ з грифом секретності «Таємно», взяті на облік у «Журнале учета журналов, картотек и законченных производством дел» (№13); 11 МНСІ з грифом секретності «Таємно», взяті на облік у «Журналі обліку журналів та завершених провадженням справ» (№1 том1); 17 МНСІ з грифом секретності «Таємно», взяті на облік у «Журнале учета журналов, картотек и законченных производством дел» (№1). Вказане підтверджується відсутністю відомостей про перевірку наявності зазначених секретних документів у відповідному акті (№21/4-дск від 10.01.2020) та висновком службового розслідування, проведеного Установою за вказаним фактом порушення вимог секретності (№21/3-дск від 11.01.2021).
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене п. 6 ч.1 ст. 212-2 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вищевказаного правопорушення не визнала, пояснивши, що перевірка матеріальних носіїв секретної інформації була здійснена в повному обсязі як за 2019 рік, так і за всі попередні роки, протягом яких зберігаються секретні документи, однак на підставі п. 434 Порядку-939 в акт перевірки були внесені відомості про перевірку лише за 2019 рік.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується зібраними по справі та дослідженими у судовому засіданні доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення №4 від 18.01.2021р., в якому зазначені обставини вчинення ОСОБА_1 вищевказаного правопорушення;
- копією акту проведеної перевірки від 10.01.2020р., в якому не міститься відомостей щодо здійснення комісією перевірки наявності секретних документів, які були взяті на облік до 2019р.;
- довідкою про надання ОСОБА_1 допуску та доступу до державної таємниці;
- копією висновку про проведення службового розслідування від 11.01.2021р. за фактом не проведення в повному обсязі у 2020 році загальної перевірки наявності секретних документів, взятих на облік в Головному управлінні статистики, незалежно від часу їх надходження та виготовлення, яким встановлено наявність вищевказаного порушення членами комісії;
- поясненнями в судовому засіданні свідка ОСОБА_2 , провідного спеціаліста відділу охорони державної таємниці УСБУ у Хмельницькій області, про те, що ОСОБА_1 в порушення вимог п.п.435, 436 Порядку-939 не здійснила перевірку наявності секретних документів, які були взяті на облік до 2019р. та зберігаються в приміщенні режимно-секретного органу Головного управління статистики та не зазначила їх наявність в акті перевірки;
- поясненнями в судовому засіданні свідка ОСОБА_3 про те, що в ході службового розслідування було здійснено перевірку фактичної наявності матеріальних носіїв секретної інформації згідно форм обліку та облікових журналів та встановлено, що всі МНСІ обліковані та є в наявності.
Згідно п.435 «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого Постановою КМУ від 18.12.2013р. №939, на початку наступного року з урахуванням результатів квартальних перевірок проводиться загальна перевірка наявності секретних документів, справ та інших матеріальних носіїв секретної інформації (кім секретних виробів) з грифом секретності «Особливої важливості», «Цілком таємно» і «Таємно» незалежно від того, де і в кого вони перебувають, часу їх надходження чи виготовлення, за винятком секретних архівних підрозділів.
Відповідно до п. 436 Порядку-939 перевіряється проходження (отримання, відправлення, розмноження та знищення) секретних документів протягом року, за який проводиться перевірка, а також звіряються реєстраційні дані з фактичною наявністю секретних документів та інших матеріальних носіїв секретної інформації за звітний та попередні роки. За результатами перевірки складається акт згідно з вимогами, передбаченими пунктом 434 цього Порядку.
Згідно п. 434 Порядку-939 за результатами квартальної перевірки складається акт, у якому зазначається: вид перевірки; найменування підприємства, установи, організації, а також підрозділу, де проводилась перевірка; підстава для проведення перевірки; склад комісії та строк проведення перевірки; загальна кількість взятих на облік секретних документів, а також інших матеріальних носіїв секретної інформації за квартал окремо за кожним видом обліку та їх наявність… Акт проведення перевірки підписується членами комісії та затверджується керівником підприємства, установи, організації. Квартальна перевірка за IV квартал проводиться разом із загальною, у такому разі акт квартальної перевірки не складається.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що при проведенні загальної перевірки ОСОБА_1 не здійснила перевірку наявності секретних документів, які були взяті на облік до 2019р. та зберігаються в приміщенні РСО, оскільки відомостей про таку перевірку в акті не міститься, чим порушила законодавство про державну таємницю, а саме, не забезпечила контроль за охороною державної таємниці.
Що стосується зауважень ОСОБА_1 про те, що за результатами численних планових перевірок контролюючих органів, а також за результатами аналогічної комплексної експертизи Головного управління статистики в 2016 році посадовими особами УСБУ в Хмельницькій області не було надано жодних зауважень щодо порушення вимог проведення річної перевірки, хоча перелік інформації, вміщеної до актів такої перевірки, не змінювався з 2013р., то такі суд розцінює критично та відхиляє, як безпідставні.
При обранні стягнення враховується характер правопорушення, відомості про особу ОСОБА_1 , яка є не судимою, до адміністративної відповідальності не притягалась, а тому суд вважає за можливе накласти на останню мінімальне адміністративне стягнення, передбачене санкцією п. 6 ч.1 ст. 212-2 КУпАП, а саме у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст. 212-2 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 30 (тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 510 (п'ятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд.
Суддя: