Ухвала від 11.02.2021 по справі 462/7258/20

Справа № 462/7258/20

провадження 1-кс/462/240/21

УХВАЛА

11 лютого 2021 року Слідчий суддя Залізничного районного суду міста Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ відділу поліції № 1 ЛРУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

23.07.2020 року внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020141090000033 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.

Старший слідчий СВ відділу поліції № 1 ЛРУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором, звернулася до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, покликаючись на те, що слідчим відділом ВП № 1 ЛРУП ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020141090000033 від 23.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України, а саме щодо допущених порушень Закону України «Про Публічні закупівлі» під час проведення процедур закупівель розпорядниками бюджетних коштів у Залізничному районі м. Львова впродовж 2018-2020 роки, котрі були виявлені в ході проведення перевірки працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 надав інформацію та матеріали перевірки з приводу проведення у І-му півріччі 2020 року, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» моніторингу 307 процедур закупівель, якими охоплено 779,6 млн. гри (194 замовники області), в тому числі і замовники (розпорядники бюджетних коштів) в ІНФОРМАЦІЯ_3 : ІНФОРМАЦІЯ_4 та ІНФОРМАЦІЯ_5 , ДП МА « ІНФОРМАЦІЯ_6 , міський народний дім « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ІНФОРМАЦІЯ_8 , ЛКП « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ЛКП « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ІНФОРМАЦІЯ_11 .

Основною підставою для проведення моніторингу були виявлені Західним офісом Держаудитслужби ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель (охоплено 210 закупівель на суму 534,9 млн. грн.).

На підставі отриманих від громадських об'єднань звернень Західним офісом Держаудитслужби проведено моніторинг 28 закупівель (охоплено 117,8 млн. грн.).

З інших підстав (дані автоматичних індикаторів ризиків; отримана від органів державної влади, органів місцевого самоврядування інформація про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель; повідомлення в ЗМІ, що містять відомості про наявність ознаки порушення (порушень) законодавства) проведено моніторинг 69 закупівель на суму 126,9 млн. гривень.

Із загальної кількості завершених моніторингів ІНФОРМАЦІЯ_2 порушення законодавства у сфері закупівель виявлено по 304 процедурах закупівель (194 замовника) на загальну суму 770,3 млн. грн. (що складає 98,8 % від охоплених моніторингом).

За результатами моніторингів працівниками ІНФОРМАЦІЯ_12 складено відповідні висновки, які оприлюднено в електронній системі закупівель у встановлений законодавством строк з накладенням електронного цифрового підпису.

По установах освіти області встановлено порушень по 111 процедурах закупівель на суму 165,6 млн. грн. Основні види порушень, що встановлені: неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлю; порушення в частині розгляду та не відхилення тендерних пропозицій (та, як наслідок, неправомірне обрання переможців і укладення з ними договорів).

Проведеним моніторингом окремих закупівель у закладах охорони здоров'я області встановлено порушення по 37 процедурах закупівель на суму 31,8 мли грн (типові порушення - неоприлюднення» або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлю; порушення законодавства в частині складання тендерної документації; неправомірне обрання переможця торгів тощо).

По департаментах та управліннях облдержадміністрації встановлено порушень по 6 процедурах закупівель на загальну суму 17,7 млн грн (типові порушення - неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлю).

По комунальних підприємствах ІНФОРМАЦІЯ_13 проведено моніторинг 8 закупівель на суму 52,3 млн гривень.

Моніторингом проведеної ЛКП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » закупівлі робіт з реконструкції вул. Т.Шевченка (від вул. Залізничної до вул. Левандівської) з організацією кільцевого руху по вулицях Т. Шевченка, Левандівській, Залізничній (очікувана вартість - 94,6 млн. грн.) встановлено, зокрема, що учасником-переможцем торгів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » завантажено електронну банківську гарантію виконання № 17032 від 11.01.2020 (видана AT « ІНФОРМАЦІЯ_15 », далі - Гарантія) відповідно до умов якої ця гарантія діє до 30.10.2020 (н. 4.1), вимога по Гарантії повинна бути пред'явлена бенефіціаром (Замовником) банку-гаранту до закінчення строку, передбаченого п. 4.2 Гарантії (п. 5), Гарантія припиняється у разі закінчення строку дії Гарантії, передбаченого п. 4.2. цієї Гарантії (п. 9.1), Гарантія повинна бути повернута принципалом банку-гаранту протягом 10 календарних днів після закінчення строку її дії, неповернення оригінального примірника цієї Гарантії не є підставою для продовження строку її дії.

Водночас, за вимогою частини 6 розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації замовника гарантія має забезпечувати виконання взятих підрядником зобов'язань за договором про закупівлю. За умовами пунктів 3.1 проекту договору, що розміщений у Додатку № 2 до тендерної документації (далі - Проект договору Замовника), проекту договору, наданого у складі пропозиції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (далі - Проект договору учасника-переможця) та укладеного договору про закупівлю № 16/01/2020-1 роботи за договором повинні бути виконані в строки відповідно до календарного графіку виконання робіт (закінчення робіт - 30.10.2020 згідно Додатку № 2 до договору № 16/01/2020-1), а за умовами пунктів 3.3 - календарний графік виконання робіт може уточнюватися в разі зміни строків будівництва, передбачених договором, уточнення проектної документації, суттєвого відхилення фактичних строків виконання робіт від запланованих, а також за інших обставин, передбачених договором.

Умовами пунктів 4.2.3 Проекту договору Замовника, Проекту договору учасника-переможця та укладеного договору № 16/01/2020-1 передбачено приймання об'єкта протягом 20-ти днів після одержання офіційного повідомлення підрядника про готовність об'єкта до експлуатації.

Таким чином, встановлення в Гарантії строку її дії до 30.10.2020 не є належним забезпеченням виконання договору після 30.10.2020 в частині виконання зобов'язань щодо належного (своєчасного) виконання робіт за договором, оскільки календарним графіком до договору № 1601/2020-1 встановлено кінцевий строк виконання робіт - 30.10.2020, а отже у разі прострочення виконання робіт замовник не зможе звернутись до банку-гаранта щодо сплати на його користь гарантійного платежу після 30.10.2020 (пункти 4.2, 5, 9.1 Гарантії).

Окрім того, відповідно до умов пунктів 12.1 Проекту договору Замовника, Проекту договору учасника-переможця та укладеного договору № 16/01/2020-1, договір діє до моменту повного виконання сторонами своїх зобов'язань, в частині виконання гарантійних зобов'язань та відповідальності за їх невиконання, умови договору залишаються дійсними впродовж гарантійних строків. Також, за умовами пунктів 3.6 Проекту договору Замовника та учасника-переможця, укладеного договору № 16/01/2020-1 строки виконання зобов'язань щодо виконання робіт можуть продовжуватись сторонами у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили такс продовження, у тому числі форс-мажорних обставин, затримки фінансування витрат Замовника за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної у договорі. За пунктом 5.8 передбачено тимчасове припинення будівництва з причин відсутності фінансування, про що Замовник попереджає підрядника письмово за 30 днів.

Отже, умови Гарантії не відповідають вимогам частини 6 розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації замовника щодо строку її дії (повинен бути не меншим від терміну дії договору та/або терміну виконання усіх зобов'язань підрядника (принципала) щодо виконання договору про закупівлю).

З даного приводу 05.01.2021 працівниками Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області було вилучено у ЛКП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » копії документів щодо проведення закупівлі робіт з реконструкції вул. Т.Шевченка (від вул. Залізничної до вул. Левандівської) з організацією кільцевого руху по вулицях Т. Шевченка, Левандівській, Залізничній (UA-2019-12-03-004842-b), а також завірених копій документів щодо співпраці ЛКП " ІНФОРМАЦІЯ_10 " із ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 " (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в тому числі і тендерну документацію по проведенні процедури закупівлі робіт з реконструкції вул. Т.Шевченка (від вул. Залізничної до вул. Левандівської) з організацією кільцевого руху по вулицях Т. Шевченка, Левандівській, Залізничній; укладені відповідні угоди, додаткові угоди із вказаним товариством та інші документи, що підтверджують факти виконання робіт (довідки форми КБ-2в, КБ-3 із додатками до них, календарні графіки, проектно-кошторисну документацію), однак, посадовими особами ЛКП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » не було надано документи щодо виконання технічного та авторського нагляду, дефектні акти, перелік матеріалів (вихідні дані) матеріалів та устаткування щодо погодження та встановлення цін для складання кошторисної документації по об'єкту: «Реконструкція вул. Т.Шевченка (від вул. Залізничної до вул. Левандівської) з організацією кільцевого руху по вулицях Т. Шевченка, Левандівській, Залізничній», в тому числі і можливі комерційні пропозиції від інших суб'єктів господарювання щодо цін на матеріали, устаткування та роботи; будь-які факти листування з такими суб'єктами господарювання з метою встановлення та отримання інформації по вартості матеріалів, устаткування та робіт.

Встановлено, що виготовленням проектно-кошторисної документації, в тому числі і складанням кошторисної документації по об'єкту: «Реконструкція вул. Т.Шевченка (від вул. Залізничної до вул. Левандівської) з організацією кільцевого руху по вулицях Т. Шевченка, Левандівській, Залізничній» займалося ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) на замовлення ЛКП « ІНФОРМАЦІЯ_10 », тому така інформація та документи містяться у виконавця робіт - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

Враховуючи вище викладене, досліджуючи обставини котрі викладені у матеріалах кримінального провадження, в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів щодо виконання технічного та авторського нагляду, дефектних актів, переліку матеріалів (вихідних даних) матеріалів та устаткування щодо погодження та встановлення цін для складання кошторисної документації по об'єкту: «Реконструкція вул. Т.Шевченка (від вул. Залізничної до вул. Левандівської) з організацією кільцевого руху по вулицях Т. Шевченка, Левандівській, Залізничній», в тому числі і можливих комерційних пропозицій від інших суб'єктів господарювання щодо цін на матеріали, устаткування та роботи; будь-яких фактів листування з такими суб'єктами господарювання з метою встановлення та отримання інформації по вартості матеріалів, устаткування та робіт, проектно-кошторисної документації та ін.

У випадку отримання тимчасового доступу до вказаних документів, інформація, яка в них міститься, може бути використана як доказ вчинення конкретною особою даного кримінального правопорушення, надасть можливість встановити обставини та спосіб вчинення кримінального правопорушення, дозволить проводити подальші слідчі, процесуальні дії, в тому числі призначення експертиз з метою прийняття законного і обґрунтованого рішення у вказаному кримінальному провадженні.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що в матеріалах даного кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи (інформація) мають суттєве значення для встановлення важливих обставин в ході проведення досудового розслідування, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних документів (інформації) та провести їх вилучення в приміщенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , а тому просить клопотання задовольнити.

Слідчий суддя постановив розглядати клопотання без участі слідчого, яка зазначила у клопотанні про те, що просить розгляд такого проводити у її відсутності, а також у відсутності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », оскільки існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Розглянувши матеріали клопотання, вважаю, що його слід задовольнити, оскільки стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що отримання доступу до вказаних документів має істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а також надасть можливість встановити осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, що в подальшому дозволить проводити подальші слідчі дії з метою прийняття законного і обгрунтованого рішення, а іншими способами довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою документів, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ - неможливо.

Враховуючи наведене, вважаю, що старшому слідчому СВ відділу поліції № 1 ЛРУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 слід надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів (інформації), що перебувають у приміщенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення.

Керуючись ст. 159-166 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

клопотання задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому СВ відділу поліції № 1 ЛРУП ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до оригіналів документів щодо виконання технічного та авторського нагляду, дефектних актів, переліку матеріалів (вихідних даних) матеріалів та устаткування щодо погодження та встановлення цін для складання кошторисної документації по об'єкту: «Реконструкція вул. Т.Шевченка (від вул. Залізничної до вул. Левандівської) з організацією кільцевого руху по вулицях Т. Шевченка, Левандівській, Залізничній», в тому числі і можливих комерційних пропозицій від інших суб'єктів господарювання щодо цін на матеріали, устаткування та роботи; будь-яких фактів листування з такими суб'єктами господарювання з метою встановлення та отримання інформації по вартості матеріалів, устаткування та робіт, проектно-кошторисної документації та ін. по об'єкту: «Реконструкція вул. Т.Шевченка (від вул. Залізничної до вул. Левандівської) з організацією кільцевого руху по вулицях Т. Шевченка, Левандівській, Залізничній» (UA-2019-12-03-004842-b), з одночасною можливістю вилучення такої інформації та документів у приміщенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали - два місяці з дня постановлення.

Ухвала складена у двох примірниках, один знаходиться в матеріалах судового провадження, а другий наданий стороні кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

Оригінал ухвали.