Постанова від 12.02.2021 по справі 462/8428/20

Справа № 462/8428/20

ПОСТАНОВА

іменем України

12 лютого 2021 року суддя Залізничного районного суду м.Львова Іванюк І.Д., розглянувши у судовому засіданні матеріали, які надійшли з УПП у м. Львові ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого експедитором ТОВ «Бізнес Транс», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 20.12.2020 року о 00.05 хв. у м. Львові-Рудно по пр. Шевченка, 1, керував автомобілем «Volkswagen Jetta» реєстраційний номер НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у встановленому законом порядку в медичному закладі КНП ЛОР «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень», що підтверджено висновком лікаря № 001292 від 20.12.2020 року, чим порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 року.

ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав себе винним у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення, пояснив, що напередодні 19.12.2020 р. вжив трохи алкогольних напоїв і сів за кермо, щоб підвезти знайомого додому. У скоєному кається, зробив для себе відповідний висновок. Зазначив, що працює експедитором в ТОВ «Бісер Транс», зарекомендував себе з позитивної сторони, як відповідальний, цілеспрямований і комунікабельний працівник, а тому на зборах від 08.02.2021 р. було прийнято рішення звернутись до суду про передачу матеріалів відносно нього на розгляд трудовому колективу для застосування заходів громадського впливу. Позбавлення його права керування транспортним засобом призведе до втрати ним заробітку за місцем праці. Просив суд звільнити його від адміністративної відповідальності та передати матеріали на розгляд трудового колективу ТОВ «Бісер Транс» для застосування заходів громадського впливу.

Дослідивши матеріали справи, вирішуючи питання по суті клопотання про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, оцінивши надані докази за внутрішнім переконанням в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд виходить з такого.

Частиною 1 ст.130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п. 2.9 а Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст.ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.

У відповідності до ст.ст. 251, 252 КУпАП, приймаючи рішення по справі про адміністративне правопорушення, суд оцінює докази в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Відповідно до ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно із ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Проте покарання не є самоціллю, воно виступає необхідним засобом виховання правопорушника і запобігання правопорушенням.

Згідно із роз'ясненнями п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2003 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» із змінами і доповненнями, внесеними постановою Пленуму Верховного Суду України від 19 грудня 2008 року №18, судам при розгляді справ необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у ст.ст. 247 і 280 КУпАП.

Так, згідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.

Отже, частиною 1 статті 21 КУпАП передбачена можливість звільнення особи від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації. Це питання вирішується судом з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника та є правом суду.

Відповідно до п. 3 ч. 1, ч. 2 ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов про закриття справи; постанова про закриття справи виноситься при передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу.

З довідки ТОВ «Бісер Транс» від 03.02.2021 р. за № 11 вбачається, що ОСОБА_1 працює у ТОВ «Бісер Транс» на посаді експедитора.

З характеристики на ОСОБА_1 вбачається, що останній працює на посаді експедитора ТОВ «Бісер Транс», за період роботи зарекомендував себе з позитивної сторони, як відповідальний, цілеспрямований, пунктуальний, ввічливий та комунікабельний працівник. Сумлінно виконує покладені на нього обов'язки. Порушень виробничої дисципліни не було.

З клопотання голови зборів трудового колективу ТОВ «Бісер Транс» та витягу з протоколу загальних зборів від 08.02.2020 р. вбачається, що на зборах трудового колективу було прийнято рішення про передачу на їх розгляд матеріалів справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП для застосування заходів громадського впливу, в якому просять звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу в порядку ст. 21 КУпАП для застосування до нього заходів громадського впливу, мотивують позитивною характеристикою ОСОБА_1 , його щирим каяттям, тим, що робота ОСОБА_1 пов'язана із керуванням транспортом, а позбавлення його права керування такими засобами призведе до втрати ним робочого місця та позбавить можливості утримувати себе та матір пенсійного віку.

З виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань вбачається, що ТОВ «Бісер Транс» зареєстроване з 17.02.2009 р., його керівником є ОСОБА_2 Місцезнаходженням ТОВ «Бісер Транс» є адреса: 81100, Львівська обл., Пустомитівський район, місто Пустомити, вул. Відродження, будинок 5.

З висновку № 001292 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 20.12.2020 року, вбачається, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння.

Враховуючи викладені вище обставини, дані про особу правопорушника, який є особою молодого віку, раніше до адміністративної відповідальності не притягався, характер вчиненого правопорушення, те, що робота ОСОБА_1 пов'язана із керуванням транспортом, а позбавлення його права керування такими засобами призведе до втрати ним робочого місця, вважаю за можливе на підставі ч. 1 ст. 21 КУпАП передати матеріали відносно нього на розгляд трудового колективу ТОВ «Бісер Транс» для застосування заходів громадського впливу та звільнити його від адміністративної відповідальності.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 21 КУпАП про заходи громадського впливу, застосовані до осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 51, частиною першою статті 129, частинами першою і другою статті 130, статтями 156, 173, 176, 177, 178, 180 цього Кодексу, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган або громадська організація повинні не пізніше як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів повідомити орган (посадову особу), який надіслав матеріали.

Враховуючи викладене, вважаю за доцільне клопотання задоволити та передати матеріали справи щодо ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, на розгляд трудового колективу для застосування заходів громадського впливу, а провадження у справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ч. 2 ст. 284 КУпАП - закрити.

Керуючись ст. 21, ч.1 ст. 130, 248-249, 251, 268, 283, 284 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП на підставі ст. 21 КУпАП України, передавши матеріали справи на розгляд трудового колективу ТОВ «Бісер Транс», що знаходиться за адресою: 81100, Львівська обл., Пустомитівський район, місто Пустомити, вул. Відродження, будинок 5, для застосування щодо ОСОБА_1 заходів громадського впливу.

Зобов'язати директора ТОВ «Бісер Транс» повідомити суд про застосовані до ОСОБА_1 заходи громадського впливу не пізніш як у десятиденний строк з дня отримання матеріалів.

Провадження по справі відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП - закрити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м.Львова протягом десяти днів з моменту її винесення.

Суддя: Іванюк І.Д.