Справа № 336/599/21
Провадження № 3/336/560/2021
10 лютого 2020 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Савеленко О.А., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає у АДРЕСА_1 , працює директором ДП «ЗДАРЗ «Мігремонт»,-
До Шевченківського районного суду м. Запоріжжя надійшов протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , згідно з яким, останній вчинив порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме п.п. 14.1.36, 14.1.181, 14.1.231 п. 14.1 ст. 14, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6, ст. 198, п. 200.1, п. 200.4, ст. 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями), що призвело до завищення від'ємного значення з ПДВ за вересень 2020 року, яке включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (р. 21), на суму 147 372 гривень.
У судове засідання ОСОБА_1 та його захисник не з в'явилися, подали заяву про розгляд справи без їх участі.
09.02.2021 року до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя були подані письмові пояснення (заперечення) директора ДП «ЗДАРЗ «Мігремонт» ОСОБА_1 , відповідно до яких останній просить суд закрити провадження по справі за відсутністю в його діях події і складу правопорушення, оскільки в протоколі не зазначено, які конкретно дії він вчинив виходячи з його службових обов'язків та згідно з диспозицією ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Відповідно д ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Натомість, таким вимогам протокол про адміністративне правопорушення не відповідає.
Адміністративним правопорушенням (проступком), як визначено ст. 9 КУпАП, визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 163-4 КУпАП передбачає відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано якими саме діями чи бездіяльністю допущено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, або податковий облік взагалі був відсутній.
Крім того, статтею 14 КУпАП вказано, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
Однак, до матеріалів адміністративної справи не додано доказів того, що саме до посадових обов'язків ОСОБА_1 входило ведення податкового обліку.
Враховуючи вищевикладене та той факт, що станом на час розгляду податкове повідомлення-рішення від 21.01.2021 року № 00005880706, що прийнято контролюючим органом за результатами документальної позапланової перевірки та є актом індивідуальної дії на час розгляду справи судом оскаржується в адміністративному порядку, про що ОСОБА_1 надано докази, вина ОСОБА_1 у завищенні від'ємного значення з ПДВ за вересень 2020, яке включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р21) на суму 147 372 грн.- на сьогодні не доведена, провадження у справі слід закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, суд, керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП,-
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити за відсутністю події і складу правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги та бути оскаржена протягом десяти днів з дня прийняття постанови до Запорізького апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя О.А. Савеленко
Постанова набрала законної сили ________________ 20___рік
Дата видачі постанови ________________ 20___рік