Дата документу 15.02.2021
ЄУН 937/843/21
3/937/435/21
15 лютого 2021 року суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Честнєйша Ю.О., розглянувши клопотання громадянина ОСОБА_1 про проведення он-лайн трансляції судового засідання у справі № 937/843/21 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП,
У провадженні Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області перебуває справа ЄУН 937/843/21 про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
12.02.2020 засобами електронного поштового зв'язку до суду надійшло клопотання громадянина ОСОБА_1 про проведення он-лайн трансляції судового засідання у вказаній справі на YouTube каналі «Судова влада України». Клопотання мотивоване тим, що справа має велике суспільне значення, представляє суспільний інтерес та потребує уваги суспільства. Реалізація права на онлайн-трансляцію судового процесу суттєво зменшить претензії до судової влади та підвищить довіру до судової гілки влади.
Дослідивши вказане клопотання, суд дійшов наступного висновку.
У своїх рішеннях, в тому числі і проти України, ЄСПЛ неодноразово наголошував на необхідності суворого дотримання процедури притягнення особи до відповідальності (як кримінальної, так і адміністративної).
Згідно зі ст.7, ч.2 ст.246 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в судах визначається цим Кодексом та іншими законами України.
Так, згідно з ст.248 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Згідно зі ст.249 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається відкрито, крім справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), та випадків, коли це суперечить інтересам охорони державної таємниці.
Відповідно ч. 4 ст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суду» трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Таким чином, законодавець поклав вирішення цього питання на розсуд суду, оскільки здійснення трансляції судового засідання обумовлено дозволом головуючого.
Суспільний інтерес являє собою гармонізований інтерес публічних і приватних осіб та може кваліфікуватися як суспільна користь, соціальний ефект від здійснення партнерства в будь-якій сфері права.
Відповідно до ст. 29 Закону України "Про інформацію" предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, тощо.
Інформацією про резонансність справи про адміністративне правопорушення ЄУН 937/843/21 та наявність великого інтересу до неї у громадськості суд не володіє.
Також судом встановлено, що ОСОБА_2 не є публічною особою, не надано жодних доказів про те, що справа має велике суспільне значення, представляє значний суспільний інтерес, а отже немає підстав вважати, що таким чином може бути підвищено довіру до судової гілки влади.
Враховуючи зазначене, суд вважає необхідним відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст. 246, 248, 249, 279, КУпАП, -
У задоволенні клопотання громадянина ОСОБА_1 про проведення он-лайн трансляції судового засідання у справі № 937/843/21 про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП - відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю.О. Честнєйша