Справа № 716/255/21
Про залишення позовної заяви без руху
"15" лютого 2021 р. м. Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дійсним договору купівлі-продажу, визнання автомобіля об'єктом спільної сумісної власності подружжя та стягнення компенсації вартості Ѕ частини цього майна, -
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 в якій просить постановити рішення, яким визнати дійсним договір купівлі-продажу автомобіля марки Chery Jaggi 207 року випуску, номерний знак НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ), VIN-код НОМЕР_3 . Просить також визнати даний автомобіль об'єктом спільної сумісної власності подружжя та стягнути з відповідача на свою користь компенсацію за Ѕ частину вартості даного автомобіля.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана до суду з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України виходячи з наступного.
Згідно вимог ст.6 ч.3Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається зі змісту ст.177 ч.4 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру. До матеріалів позову додано квитанцію про сплату судового збору за вимогу майнового характеру в розмірі 1000 гривень згідно попередньо визначеної ціни позову позивачем. Разом з тим, відсутні документи, які б підтверджували сплату судового збору за дві вимоги немайнового характеру, що в свою чергу є підставою для залишення позовної заяви без руху. У зв'язку з викладеним, позивачу (його представнику) необхідно здійснити доплату судового збору за дві вимоги немайнового характеру в розмірі по 908 гривень кожна на такий рахунок:
Отримувач коштівЧернів.ГУК/Заставнівська ТГ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37836095
Банк отримувачаКазначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО)899998
Рахунок отримувачаUA548999980313121206000024357
Код класифікації доходів бюджету22030101
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п?яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 185, 187 ЦПК України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дійсним договору купівлі-продажу, визнання автомобіля об'єктом спільної сумісної власності подружжя та стягнення компенсації вартості Ѕ частини цього майна залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали. Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Ярослав СТРІЛЕЦЬ