Справа № 638/18259/20
Провадження № 3/638/433/21
12 лютого 2021 року суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Щепіхіна В.В., розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , яка працює фінансовим директором - головним бухгалтером ТОВ «МІЖВІДОМЧИЙ ЦЕНТР ІНЖЕНЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ», зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 822 від 14.12.2020 року фінансовим директором - головним бухгалтером ТОВ «МІЖВІДОМЧИЙ ЦЕНТР ІНЖЕНЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ» ОСОБА_1 вчинено правопорушення у веденні податкового обліку, а саме; занижено податок на прибуток за ІІ квартал 2019 року на загальну суму 294750,00 грн. (п.п.134.1.1 п.134.1 ст. 134 Податкового кодексу України) та завищено суму податкового кредиту на загальну суму 905833,00 грн., у тому числі за березень 2019 року у сумі 327500,00 грн., за травень 2019 року у сумі 578333,00 грн. (п.п.198.3, п.198.6 ст. 198, п.201.1, п. 201.6, п.201.10 Податкового кодексу України)
ОСОБА_1 , належним чином повідомлена про дату, час та місце проведення судового засідання, у судове засідання не з'явилася, про причини неявки суд не повідомила.
Відповідно до ч.2 ст.268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених ч.1 ст.163-1 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою, у зв'язку з чим суддя розглядає справу у відсутності правопорушника.
Суд, дослідивши адміністративний матеріал, дійшов наступного висновку.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення встановлено Актом про результати документвльної позапланової виїзної перевірки ТОВ «МІЖВІДОМЧИЙ ЦЕНТР ІНЖЕНЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ» №6272/20-40-07-06-10/36647332 від 14.12.2020 року.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 822 від 14.12.2020 року вбачається, що порушення порядку ведення податкового обліку відбулося в конкретні податкові періоди та не є триваючими правопорушеннями, оскільки вважається скоєними у момент складання та подання відповідальною за здійснення фінансово-господарської діяльності особою податкової звітності за відповідні періоди.
Податковий період, за результатами перевірки якого виявлено заниження податку на прибуток на загальну суму 294750,00 грн., є ІІ квартал 2019 року.
Податковий період, за результатами перевірки якого виявлено завищення суми податкового кредиту на загальну суму 905833,00 грн., є у тому числі березень 2019 року у сумі 327500,00 грн., за травень 2019 року у сумі 578333,00 грн.
Триваюче правопорушення - це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Таким чином, правопорушення вчинені під час подання декларації з податку на прибуток та податку на додану вартість не є триваючими.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за правопорушення, підвідомче суду, може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Пунктом 7 ст.247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Враховуючи наведене, на час розгляду адміністративного матеріалу відносно ОСОБА_1 , тримісячний строк притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП сплинув, тому провадження по вказаній справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.38, 247 КУпАП,
Провадження по адміністративній справі про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст.38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її вручення шляхом подання апеляційної скарги через Дзержинський районний суд м. Харкова.
Суддя В.В. Щепіхіна