79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
04.09.07 Справа№ 2/22-23/5А
Господарський суд Львівської області у складі судді Бортник О.Ю., при секретарі Маїк С.Б., провівши судове засідання у справі № 2/22-23/5 А за позовом Державного підприємства «Львівугілля» в особі відокремленого підрозділу Шахта «Степова», с. Глухів
до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Червонограді про скасування та визнання незаконним акту.
За участю представників:
Від позивача: Марініч О.В.;
Від відповідача: Гаврик Г.М.
Встановив: Позовні вимоги заявлено Державним підприємством «Львівугілля» в особі відокремленого підрозділу Шахта «Степова» до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Червонограді про скасування та визнання незаконним акту перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України № 96-06 від 21.12.2006 р.
Ухвалою суду від 15.01.07 р. відкрито провадження в адміністративній справі і призначено попереднє засідання у справі на 14.02.07 р. Попереднє засідання відкладалось з підстав, викладених в ухвалах суду від 14.02.2007 р. та 13.03.2007 р. У попередньому засіданні за клопотанням представників сторін оголошувалась перерва. Ухвалою суду від 12.06.2007 р. справу призначено до судового розгляду.
У судовому засідання представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, представник відповідача проти позовних вимог заперечив.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом даного спору є акт перевірки ВВД ФССНВ та ПЗ України у м. Червонограді (за № 96-06 від 21.12.2006 р.), який складено за наслідками перевірки Шахти “Степова» Державного підприємства “Львіввугілля».
Відповідно до п.п. 1 п. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних та юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Однак, позивач у даній справі оскаржує не рішення суб»єкта владних повноважень, його дій чи бездіяльності, а акт перевірки, який не може бути предметом оскарження в адміністративному суді, оскільки вказаний акт не має обов»язкового характеру і навіть не підписаний керівником відповідача. Предметом оскарження у даному випадку можуть бути рішення чи вимога, прийняті суб»єктом владних повноважень на підставі акту перевірки
За таких обставин, провадження у справі слід закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.
Враховуючи наведене та керуючись п.1 ч.1 ст. 17, п.1 ч. 1 ст. 157, ст.ст. 160, 165 КАС України, суд, -
1. Провадження у справі закрити.
2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано.
3. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя