Провадження № 11-п/803/120/21 Справа № 196/153/20 Суддя у 1-й інстанції - Суддя у 2-й інстанції - ОСОБА_1
12 лютого 2021 року м. Дніпро
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Дніпровського апеляційного суду у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Царичанського районного суду Дніпропетровської області про визначення підсудності матеріалів за поданням Царичанського районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” про звільнення засудженого ОСОБА_5 від покарання у зв'язку із закінченням іспитового строку,-
10 лютого 2021 року до Дніпровського апеляційного суду надійшло вказане подання Царичанського районного суду Дніпропетровської області.
Суд першої інстанції зазначив, що відповідно до протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями, призначення не відбулось, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.
На даний час в штаті суду перебуває лише суддя ОСОБА_6 , яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 06 січня 2020 року по 16 листопада 2022 року, згідно наказу голови суду № 1-В від 06.01.2020 року.
Заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали подання, колегія суддів вважає, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.
За змістом ч. 13 ст. 31 КПК Україниу разі якщо в суді першої або апеляційної інстанції, який згідно з правилами підсудності має здійснювати кримінальне провадження, неможливо утворити склад суду, передбачений цією статтею, кримінальне провадження здійснює найбільш територіально наближений суд, в якому можливо утворити такий склад суду.
Згідно ч. 2 ст. 34 КПК Українипитання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого.
Як вбачається з подання, є підстави для зміни підсудності, оскільки у Царичанському районному суді Дніпропетровської області не вистачає потрібної кількості суддів, що унеможливлює створення складу суду для розгляду вказаних матеріалів.
Колегія суддів вважає, що подання про визначення підсудності матеріалів за поданням Царичанського районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” про звільнення засудженого ОСОБА_5 від покарання у зв'язку із закінченням іспитового строку, підлягає задоволенню, вказані матеріали підлягають передачі до найбільш територіально наближеного суду першої інстанції, зокрема до Петриківського районного суду Дніпропетровської області.
Керуючись ст. ст. 32, 405 КПК, колегія суддів,-
Подання Царичанського районного суду Дніпропетровської області - задовольнити.
Матеріали за поданням Царичанського районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” про звільнення засудженого ОСОБА_5 від покарання у зв'язку із закінченням іспитового строку, передати до Петриківського районного суду Дніпропетровської області, для здійснення судового розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3