м. Лиман Справа № 236/4030/20
03 лютого 2021 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області Сердюк Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Лиманського ВП Слов'янського ВП ГУ НП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м.Краматорськ Донецької області, працює ФОП, громадянка України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ,
за ст.44-3 КУпАП,
25.11.2020 року до Краснолиманського міського суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явилась, причин неявки суду не повідомила.
Згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 р. № 475/ 97- ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Згідно положень, визначених у постанові Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних і справ про адміністративні правопорушення» № 11 від 17 жовтня 2014 року, при здійсненні правосуддя судам слід брати до уваги те, що відповідно до пункту 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ( РИМ, 4. XI. 1950 ) кожен має право на судовий розгляд своєї справи упродовж розумного строку.
Згідно ч.1 ст.277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
За таких обставни, суд розглядає справу про адміністративне правопорушення за відсутності особи, відносно якої складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, оскільки остання ухилялася від явки в судове засідання.
Вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП№430604 від 09.11.2020 року- 06.11. 2020 року о 13 годині 50 хвилин, ФОП ОСОБА_1 не вжила заходів щодо дотримання правил карантину, а саме продавець ОСОБА_2 перебувала в приміщенні кафе без одноразових перчаток, чим порушила режим карантину в кафе "Хвилинка» по вул.Поштова,2, м.Лиман Донецької області, та не виконала вимоги постанови КМУ № 641 від 22 липня 2020 року та п.7 постанови № 17 від 9 травня 2020 року Головного државного санітарного лікаря України, за що передбачена адміністративна відповідальність згідно зі ст.44-3 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи: протокол про адміністративне правопорушення, письмові пояснення продавця ОСОБА_2 викладеними на окремих аркушах, диск з відеозаписом, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Відповідальність заст. 44-3 КУпАП настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
За приписами ч.ч. 1, 2 ст.8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Згідно вимог ч.1 ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Оскільки Законом України № 1000-ІХ від 06 листопада 2020 року не було пом'якшено чи скасовано відповідальність за діяння, котрі не охоплюються частиною другою (якою було доповнено ст.44-3 КУпАП), зазначений закон до інших діянь не має зворотної дії в часі і застосуванню підлягає закон в редакції, чинній на час вчинення таких діянь, тобто в редакції Закону України № 530-ІХ від 17 березня 2020 року.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вина ОСОБА_1 підтверджується відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, втім враховуючи що всі вказані зауваження відразу було усунено, суд вважає доцільним застосувати до неї положення ст. 22 КУпАП, за яким при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган, уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
На підставі ст.22, 44-3 КУпАП та керуючись ст.ст.221,280,283,284 КУпАП, суддя, -
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП, в зв'язку з малозначністю вчиненого нею адміністративного правопорушення, і обмежитись усним зауваженням, провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя -