Справа № 234/1543/21
Провадження № 2-а/234/58/21
про залишення позовної заяви без руху
09 лютого 2021 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Кравченко О.Ю. дослідивши позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора другого взводу четвертої роти БПП в м. Краматорську та м. Слов'янську УПП Донецькій області ДПП лейтенанта поліції Осиповича Едуарда Сергійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, -
05.02.2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до інспектора другого взводу четвертої роти БПП в м. Краматорську та м. Слов'янську УПП Донецькій області ДПП лейтенанта поліції Осиповича Едуарда Сергійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення серії ДП 18 № 550312 від 30.01.2021 у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.122 КУпАП.
Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Подана ОСОБА_1 позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.160, 161 КАС України, оскільки оформлена без врахування вимог, встановленими зазначеними нормами процесуального закону.
З 11 листопада 2011 року набрав чинності Закон № 3674-VI («Про судовий сбір»). Відповідно до положень статей 3, 5 Закону № 3674-VI серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об'єктів оплати судовим збором.
Відповідно до правової позиції, викладеної Великою Палатою Верховного Суду в постанові від 18.03.2020 у справі № 543/775/17, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
З огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пункт 5 частини 2 Закону України «Про судовий збір»).
Велика Палата Верховного Суду в своєму рішенні відступила від висновку, викладеного Верховним Судом України в постанові від 13 грудня 2016 року, вказавши, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення (постанова Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 року у справі № 543/775/17).
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відтак, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ч.3 ст. 161 КАС України, а саме: не додано документ про сплату судового збору.
На підставі ч. 1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За для виправлення вказаних недоліків позовної заяви ОСОБА_1 необхідно надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 05.02.2021 року дорівнює 454 грн. 00 коп.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів Донецьке ГУК/Краматорська МТГ/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA348999980313171206000005630, код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу: *;101; НОМЕР_1 ;Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Краматорський міський суд Донецької області.
Керуючись ст. 169 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора другого взводу четвертої роти БПП в м. Краматорську та м. Слов'янську УПП Донецькій області ДПП лейтенанта поліції Осиповича Едуарда Сергійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачеві.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви в семиденний строк з моменту отримання копії ухвали.
Роз'яснити, що у разі не виконання ухвали суду позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Краматорського міського суду О. Ю. Кравченко