Справа № 127/3115/21
Провадження № 1-в/127/98/21
11 лютого 2021 рокум. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
особи, стосовно якої розглядається подання ОСОБА_3 ,
представника Відділу поліції №1 ВРУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Вінниці подання начальника Відділу поліції №1 ВРУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, раніше судимого:
-22.11.2017 року вироком Вінницького міського суду Вінницької області за ч. 1, 2 ст. 309 КК України до покарання у виді 2 років позбавлення волі, звільнений 03.05.2019 року з Ізяславської ВК № 31 Хмельницької області, -
До Вінницького міського суду Вінницької області 08.02.2021 року з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо громадянина ОСОБА_3 звернувся начальник Відділу поліції №1 ВРУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 .
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_3 звільнився з місць позбавлення волі після відбування покарання. Однак, на шлях виправлення не став, порушує громадський порядок, постійно зловживає спиртними напоями, за місцем проживання характеризується негативно. Тричі притягувався до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні ОСОБА_3 , щодо продовження йому адміністративного нагляду заперечував.
Представник Відділу поліції №1 ВРУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 в судовому засіданні подання підтримав, крім того зазначив, що скарг від сусідів на ОСОБА_3 не надходило.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_3 , представника Відділу поліції №1 ВРУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 , дослідивши матеріали подання, дійшов до наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 засуджений вироком Вінницького міського суду Вінницької області за ч. 1, 2 ст. 309 КК України до покарання у виді 2 років позбавлення волі. З місць позбавлення волі звільнений 03.05.2019 року.
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Пунктом «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання, не зважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Також, згідно матеріалів подання встановлено, що громадянин ОСОБА_3 , який є особою раніше судимою, притягувався до адміністративної відповідальності згідно матеріалів подання тричі, а саме 13.09.2020 року близько 09:09 год. за ч. 3 ст. 109 КУпАП, 13.09.2020 року близько 09:09 год. за ч. 1 ст. 178 КУпАП та 13.09.2020 року близько 09:11 год. за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Отже, у діях ОСОБА_3 не вбачається систематичності порушення громадського порядку та нехтування попередженням органів внутрішніх справ про неприпустимість подібної поведінки. Оскільки правопорушення були вчинені в один день та майже в один і той самий час, що свідчить про відсутність систематичності у діях ОСОБА_3 , а тому дані обставини не можуть розцінюватись як небажання ставати на шлях виправлення чи асоціальну поведінку звільненого з місць позбавлення волі.
Крім того, дані правопорушення були вчиненні у 2020 році, а попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду були 08.01.2021 року. У попередженні про можливість встановлення адміністративного нагляду зазначено, що підставою для його встановлення буде, продовження ОСОБА_3 антигромадського способу Станом на час розгляду подання відомостей про вчинення ОСОБА_3 інших адміністративних життя. правопорушень суду не надано. Згідно вимоги наданої Лівобережним відділенням поліції ВВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 до кримінальної відповідальності не притягувався.
Враховуючи викладене, встановлення адміністративного нагляду, а так само звернення уповноважених органів до суду з поданням про встановлення такого нагляду щодо особи, систематичність протиправної поведінки якої недоведена, є нічим іншим ніж порушенням її прав та безпідставним погіршенням її становища. Обмеження прав ОСОБА_3 , визначених у вказаному поданні, буде порушувати його право на свободу та особисту недоторканність, визначене ст. 5 Конвенції про захист прав і основних свобод людини.
Таким чином, подання начальника Відділу поліції №1 ВРУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 538, 539 КПК України, ст. 5, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суд -
В задоволенні подання начальника Відділу поліції №1 ВРУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом 10 діб з моменту її повідомлення піднаглядному.
Суддя: