Справа № 567/169/21
10.02.2021 м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю представника відділення поліції №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області - ОСОБА_3
особи, відносно якої встановлюється адміністративний нагляд - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Острозі Рівненської області матеріали відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого: 31.01.1997 по ст.206 ч.1 КК України, засудженого до покарання у вигляді виправних робіт строком 6 місяців; 05.11.1997 року по ст.215-3 ч.2 КК України, постановою суду визнаний неосудним та направлений на примусове лікування в психіатричну лікарню з посиленим наглядом; 17.05.2005 року по ст. 289 ч.1 КК України, направлений на примусове лікування в психіатричну лікарню з посиленим наглядом; 30.12.2008 по ст.307 ч.2 КК України, засуджений до 5 років позбавлення волі, на основі ст.75 ККУ звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком 3 роки; 12.06.2012 по ст.263 ч.2 КК України, засуджений до громадських робіт строком 150 год.; 06.12.2012 по ст.185 ч.1, 185 ч.2, 70 КК України, засуджений до 2 років позбавлення волі; 28.07.2016 року по ст.185 ч.1 КК України засуджений до 2 років позбавлення волі, на основі ст. 75 ККУ звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік; 21.05.2018 по ст.185 ч.2, 125 ч.І,70 КК України, засуджений до 1 року 6 місяців позбавлення волі, на основі ст. 71 ч.1 ККУ частково приєднано не відбуту частину покарання по вироку суду Острозького району, Рівненської області від 28.07.2016 і до відбуття покарання рахувати 2 роки 6 місяців позбавлення волі. Звільненого 21.06.2020 по відбуттю терміну покарання,
встановив:
т.в.о.начальника відділення поліції №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області звернувся в Острозький районний суд Рівненської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , мотивуючи його тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, веде аморальний спосіб життя, здійснює дрібні крадіжки майна, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, на офіційні попередження щодо можливості встановлення адміністративного нагляду не реагує.
В судовому засіданні представник відділення поліції №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області подання підтримав, посилаючись на обставини викладені в поданні. Вказує, що ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується негативно, зловживає алкогольними напоями, веде аморальний спосіб життя та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Незважаючи на винесені йому офіційні попередження, ОСОБА_4 продовжує вести аморальний спосіб життя і вчиняти адміністративні правопорушення, а отже становить небезпеку для суспільства. За цих обставин вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд.
ОСОБА_4 в судовому засіданні проти встановлення щодо нього адміністративного нагляду не заперечив. Водночас просив не забороняти йому виїзд за межі Острозького району, оскільки під час перебування у виправній колонії він здобув спеціальні знання, які допоможуть йому працевлаштуватися, а оскільки на території Острозького району відсутнє місце роботи за його фахом, проте в м.Рівне він забезпечить себе місцем роботи, тому застосування вказаної заборони значно утруднить його можливість знайти роботу для забезпечення своїх потреб. Підтвердив факт вчинення адміністративних правопорушень та винесення попереджень про можливість встановлення адміннагляду та запевнив, що більше не буде вести аморальний спосіб життя та вчиняти протиправні діяння.
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, вивчивши матеріали подання, вважає, що подання підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Статтею 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” визначено виключний перелік осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд. Так, зокрема, пунктом "в" вищевказаної статті передбачено можливість встановлення адміністративного нагляду щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Таким чином, вищевказані положення передбачають перелік умов, за наявності яких закон допускає встановлення адміністративного нагляду.
З подання та доданих до нього матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 , будучи засудженим два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності: 22.06.2020 за ч.1 ст. 178 КУпАП, 17.12.2020 за ч.2 ст. 178 КУпАП, 30.12.2020 за ч.2 ст.44-3 КУпАП, 20.01.2021 за ч.3 ст.178, ч.1 ст.51 КУпАП, був попереджений про необхідність припинення антигромадського способу життя та можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується негативно.
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 , будучи засудженим два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, після звільнення з місць позбавлення волі, ігнорує заходи профілактичного характеру, позитивних висновків для себе не зробив, своєю поведінкою проявив недостатнє бажання стати на шлях виправлення, дотримання норм громадської поведінки та незважаючи на винесені йому офіційні попередження, продовжує систематично вчиняти адміністративні правопорушення і може становити суспільну небезпеку.
Таким чином, судом встановлено сукупність умов, передбачених пунктом "в" статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», одночасна наявність яких є підставою для встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду.
При цьому суд бере до уваги, що оскільки ОСОБА_4 вчиняє адміністративні правопорушення, пов'язані з вживанням спиртних напоїв, то щодо нього слід встановити обмеження у вигляді заборони перебувати в ресторанах, кафе, барах та в місцях продажу спиртних напоїв на розлив.
Водночас суд вважає за необхідне не встановлювати щодо ОСОБА_4 обмеження у виді заборони виїзду в особистих справах за межі Острозького району, оскільки це перешкодить реалізації його права на працевлаштування.
Окрім того, суд враховуючи обставину, що ОСОБА_4 не має постійного місця роботи, враховуючи, що обов'язок реєструватися чотири рази на місяць може поставити його у скрутне матеріальне становище, оскільки заважатиме його можливості працевлаштуватися, вважає за необхідне встановити зобов'язання ОСОБА_4 реєструватися у відділенні поліції №3 два рази на місяць, згідно графіка реєстрації
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", суд
постановив:
встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд, строком на 1 рік із застосуванням наступних обмежень:
- заборонити ОСОБА_4 виходити з будинку за місцем проживання з 23:00 до 06:00 год. наступного дня;
- зобов'язати ОСОБА_4 реєструватися у відділенні поліції №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області два рази на місяць, згідно графіка реєстрації;
- заборонити ОСОБА_4 відвідувати кафе, бари, ресторани, магазини та інші місця, де є продаж спиртних напоїв на розлив.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом п'ятнадцять діб з моменту проголошення.
СуддяОСОБА_1