11.02.2021
ЄУН 389/3374/20
Провадження № 3/389/1644/20
11 лютого 2021 року суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Богданова Олена Едуардівна, розглянувши матеріали, які надійшли від Знам'янського ВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , ФОП, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої по АДРЕСА_2 , протягом року не притягувалася до адміністративної відповідальності,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №655867 від 15 листопада 2020 року, ОСОБА_1 , 15.11.2020 року о 11.50 годині, в магазині «Вітоль» в АДРЕСА_3 , яка є суб'єктом господарювання, не забезпечила дотримання працівниками магазину правил карантину вихідного дня, чим порушила п.п.4 п.15 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641, за що передбачена відповідальність за ст.44-3 КУпАП.
До суду ОСОБА_1 з'явилася, надала пояснення, в яких свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП не визнала, зазначила, що на той час вона не здійснювала торгівельної діяльності, а була вимушена прийняти товар, замовлений в м.Харків та м.Запоріжжя до введення карантинних обмежень і в цей момент декілька людей просили продати їм запчастини до автомобілів, які потребували термінового ремонту. Просить закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Адміністративна відповідальність за ст.44-3 КУпАП настає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція норми ст.44-3 КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до інших нормативно-правових чи підзаконних нормативно-правових актів, які передбачають конкретні правила щодо карантину людей.
Згідно вимог п.п.4 п.15 Постанови КМУ від 22.07.2020 №641 зі змінами від 11.11.2020 року «додатково до обмежень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. забороняється:приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами».
Суд також враховує, що згідно зі статтею 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
При цьому, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Основними засадами судочинства, визначеними ст.129 Конституції України, є, крім інших, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.6 «Право на справедливий суд» Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку, незалежним і безстороннім судом.
Таким чином, за вказаних обставин, суд не має права, з власної ініціативи, у будь-який спосіб збирати докази винуватості особи.
Крім того, відповідно до ст.62 Конституції України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Вказані положення Конституції України поширюються і на доведення винуватості у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП.
Так, стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
В судовому засіданні досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №655867 від 15 листопада 2020 року, який не підтверджений належними та допустимими доказами по справі, що свідчили б про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, оскільки в даному протоколі неконкретно викладена об'єктивна сторона правопорушення, при цьому матеріали справи не містять жодних доказів того, що ОСОБА_1 дійсно здійснювала торгівлю в період карантину вихідного дня, зокрема, не зафіксовано та не надано доказів про наявність у магазині покупців чи факту реалізації товару, а наявність відчинених дверей магазину жодним чином не свідчить про факт здійснення торгівлі.
Інших належних та допустимих доказів, що свідчили б про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП дані матеріали про адміністративне правопорушення не містять.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням викладеного, вимог ст.62 Конституції України, приходжу до висновку, що обставини, які викладені у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 №655867 від 15 листопада 2020 року не підтверджені належними та допустимими доказами по справі, які б свідчили про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП та оскільки суд не має право самостійно збирати докази по справі, які по суті, підтверджують виклад обвинувачення у вчиненні певного правопорушення, а тому, оцінивши надані суду докази, суд вважає за необхідне провадження у справі закрити відповідно до ст.247 п.1, ст.284 ч.1 п.3 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.247, 251, 255, 256, 268, 277 КУпАП, суддя, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення, через Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області, до Кропивницького апеляційного суду.
Суддя Знам'янського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.Е. Богданова