Постанова від 03.02.2021 по справі 369/14555/20

Справа № 369/14555/20

Провадження № 3/369/917/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

03.02.2021 року м. Київ

суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Хрипун Світлана Володимирівна, розглянувши матеріали БПП в с. Чайки УПП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає АДРЕСА_1 , працює водієм «Транс Груп», дані про ІПН в матеріалах справи відсутні,

- за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

Встановив

Відповідно до протоколу ГП № 118510 про адміністративне правопорушення від 11.11.2020 року, 11.11.2020 приблизно о 07 годині 30 хвилин ОСОБА_1 по вул. Соборна 2 в с. Петропавлівська Борщагівка, в Києво-Святошинському районі, Київської області, здійснював регулярні перевезення пасажирів за маршрутом 903к (с. Петропавлівська Борщагівка - Академмістечко) транспортним засобом БАЗ, д/н НОМЕР_1 , у кількості 19 (дев'ятнадцять) осіб, а згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу кількість місць для сидіння з місцем для водія становить 15 (п'ятнадцять) осіб, чим порушив п.7 пп.3 постанови КМУ № 392 від 20.05.2020 р. та протокол № 36 позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 року, за що передбачена відповідальність за ст.. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судове засідання 03.02.2021 ОСОБА_1 не з'явився, про день, час, місце слухання справи повідомлений, причини неявки суду невідомі.

В судове засідання 03.02.2021 зявилася захисник ОСОБА_1 адвокат Полтавська Н.В., яка просила закрити провадження на підставі п.6 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із скасуванням акту, який встановлює адміністративну відповідальність.

Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 118510 від 11.11.2020 року, пояснення ОСОБА_1 від 11.11.2020 року, рапорт від 11.11.2020 року, фото таблицю від 11.11.2020 року, диск з відеозаписом від 11.11.2020 року, суд дійшов до наступних висновків.

Відповідальність за ст. 44-3 КУпАП встановлена за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Отже диспозиція вказаної норми є бланкетною, тобто такою, що відсилає до норм іншого нормативно-правового акта, тому, формулюючи суть правопорушення, вказівка на нормативний акт, вимоги якого порушені, є обов'язковою.

Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб" визначає правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спрямованої на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, встановлює права, обов'язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.

Статтею1 вказаного Закону, яка регулює визначення термінів, визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

За приписами ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Поліцейським взводу 2 роти 2 БПП в с. Чайки УПП у Київській області Харциз О.А. відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ГП № 118510 від 11.11.2020 інкриміновано ОСОБА_1 порушення пп. 3 п. 7 постанови КМУ № 392 від 20.05.2020 р. та протоколу № 36 позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 року, не встановивши чинності даних пунктів в постанові КМУ № 392 від 20.05.2020 р. В протоколі № 36 позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 року зазначено, що на період дії карантину на території Києво-Святошинського район запроваджено протиепідемічні заходи, передбачені для помаранчевого рівня епідемічної небезпеки з 00 години 09 листопада 2020 року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» , Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 500 від 17.06.2020, {Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 424 від 29.05.2020, № 435 від 03.06.2020, № 477 від 12.06.2020, № 480 від 12.06.2020, № 500 від 17.06.2020, № 522 від 25.06.2020, № 588 від 08.07.2020, № 615 від 15.07.2020, № 641 від 22.07.2020, № 760 від 26.08.2020, № 956 від 13.10.2020, № 996 від 26.10.2020, № 1100 від 11.11.2020} пункт 7 втратив чинність на підставі Постанови КМ № 641 від 22.07.2020.

В першій редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» пункту 7 зазначав, що на період дії карантину забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, крім перевезення: легковими автомобілями; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами працівників підприємств, закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров'я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв'язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, суб'єктів господарювання, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, та використання таких засобів індивідуального захисту пасажирами під час перевезення, в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови інформування органів Національної поліції про здійснення перевезення; працівників закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров'я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв'язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, осіб, які виявили бажання бути донорами крові та (або) її компонентів, на підставі посвідчення донора крові та (або) її компонентів або на підставі довідки, що видається донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та (або) її компонентів, суб'єктів господарювання, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, та використання таких засобів індивідуального захисту пасажирами під час перевезення, в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів в міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

Відповідно до переліку постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, які зазначені в Постанові Кабінету Міністрів № 641 від 22.07.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 712 від 12.08.2020 № 757 від 27.08.2020 № 760 від 26.08.2020 № 791 від 02.09.2020 № 825 від 09.09.2020 № 846 від 14.09.2020 № 848 від 16.09.2020 № 888 від 28.09.2020 № 956 від 13.10.2020 № 972 від 21.10.2020 № 1100 від 11.11.2020 № 1152 від 25.11.2020 № 1171 від 25.11.2020 № 1191 від 02.12.2020 № 1198 від 02.12.2020 № 1236 від 09.12.2020 № 1258 від 16.12.2020 № 1286 від 11.12.2020 № 1290 від 21.12.2020 № 1323 від 23.12.2020 № 1326 від 23.12.2020 № 1327 від 23.12.2020 № 1347 від 29.12.2020 № 49 від 27.01.2021} пункти 2-8, 11, 12, 12-1-12-3, 13-16 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” та пункт 12 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених зазначеною постановою втратили чинність (Офіційний вісник України, 2020 р., № 43, ст. 1394).

Відповідно до вимог ч. 1, та 2 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів.

Оскільки поліцейським в протоколі про адміністративне правопорушення серія ГП № 118510 від 11.11.2020 інкриміновано ОСОБА_1 порушення 11.11.2020 року пп. 3 п. 7 постанови КМУ № 392 від 20.05.2020 р. та протоколу № 36 позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 року, не встановивши чинності даних пунктів в постанові КМУ № 392 від 20.05.2020 р., суддя вважає за необхідне закрити провадження по даній справі, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, а провадження у справі закрити.

За приписами ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.

Згідно приписів ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Враховуючи вищезазначене суддя приходить до висновку, що необхідно закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 44-3, 247 п. 1, 251, 256, 280 КпАП України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 , за відсутністю події і складу вказаного адміністративного правопорушення.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя С.В. Хрипун