Постанова від 11.02.2021 по справі 358/41/21

гСправа № 358/41/21 Провадження № 3/358/73/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 лютого 2021 року м. Богуслав

Суддя Богуславського районного суду Київської області Тітов М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючого, РНОКПП: НОМЕР_1 ,

за частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 07 січня 2021 року о 22 год. 00 хв. по вул. Пехівка в с.Ісайки, Богуславського Київської області, керував автомобілем марки «FORD SIERRA», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджено висновком лікаря Комунального некомерційного підприєства Таращанської міської ради «Таращанської міська лікарня» щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 07.01.2021 року. Своїми неправомірними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху України.

Будучи допитаним під час судового розгляду справи, ОСОБА_1 не визнав факт вчинення ним вказаного правопорушення та пояснив суду, що 07 січня 2021 року о 22 год. 00 хв. він на автомобілі марки «FORD SIERRA», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , їхав по вул. Пехівка в с. Ісайки, Богуславського району Київської області, де був зупинений працівниками поліції, які запідозрили його в тому, що він перебуває в стані алкогольного сп'яніння. Він пояснив працівникам поліції, що алкогольні напої не вживав, та погодився пройти огляд на стан сп'яніння в Таращанській міській лікарні. Під час огляду в приймальному відділенні Таращанської міської лікарні, лікарем було встановлено, що він перебував в стані алкогольного сп'яніння. Але він з цим не погоджується, оскільки на той час хворів та вживав ліки, що могло вплинути на результати медичного огляду на стан сп'яніння.

Заслухавши ОСОБА_1 , свідка ОСОБА_2 та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, прихожу до наступних висновків.

Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за частиною першою статті 130 КУпАП, дотримано встановленого законом порядку складення протоколу з урахуванням вимог Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (далі Порядок) та інших нормативних актів в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Відповідно до п.п. 2, 3 Порядку, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.

Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем в закладі охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Згідно п. 13 Порядку, лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд водія транспортного засобу, складає за його результатами висновок за формою, яка затверджується МОЗ.

До протоколу про адміністратвине правопорушення додано висновок лікаря комунального некомерційного підприємства Таращанської міської ради «Таращанська міська лікарня» щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 07.01.2021 року з якого видно, що ОСОБА_1 на час медичного огляду 07.01.2021 року о 22 год. 50 хв. перебував в стані алкогольного сп'яніння (0,60%).

Також вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 227151 від 07.01.2021 року, з яким він погодився; поясненнями лікаря ОСОБА_2 , відеозаписом з нагрудної камери поліцейського.

Так, свідок по справі - лікар комунального некомерційного підприємства Таращанської міської ради «Таращанська міська лікарня» Страшна Анастасія Олександрівна в режимі відеоконференції зі Ставищенським районним судом Київської області, пояснила суду, що 07 січня 2021 року о 22 год. 50 хв. вона в приміщенні Таращанської міської лікарні проводила медичний огляд громадянина ОСОБА_1 на стан сп'яніння. У вказаного громадянина було виявлено, що він перебуває у стані алкогольного сп'яніння (0,60%), про що було складено відповідний висновок з дотримання процедури медичного огляду.

Своїми діями, які проявились у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, ОСОБА_1 вчинив правопорушення передбачене частиною першою статті 130 КУпАП.

Згідно ст. 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення, судом не встановлено.

Згідно ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника за вчинене адміністративне правопорушення, не виявлено.

Враховуючи викладене, при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини та зважаючи на те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобіганню вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, що передбачено санкцією ст. 130 ч. 1 КУпАП.

У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 130 ч. 1, 252, 280, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст. 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , штраф у подвійному розмірі в сумі 20 400 (двадцять тисяч чотириста) гривень, відповідно до ст.308 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подач і апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Головуючий: суддя М. Б. Тітов