Постанова від 09.02.2021 по справі 177/134/21

Справа № 177/134/21

Провадження № 3/177/100/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 лютого 2021 року

Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Березюк М. В. за участі прокурора Криворізької місцевої прокуратури № 2 Левченко К.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали справи, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

народженої в с. Кірово, Долинського району, Кіровоградської області;

колишній депутат VII скликання Глеюватської сільської ради

Криворізького району, Дніпропетровської області;

зареєстрована та мешкає за адресою:

АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Глеюватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області 7 скликання та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, своєчасно не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме в строк до 01.06.2020, фактично подала дану декларацію 13.10.2020 о 10 год. 42 хв., тим самим, вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала та не заперечувала обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення. Суду пояснила, що поважні причини для несвоєчасного подання нею декларації не існували і вона була обізнана про обов'язок подання декларації. Розкаялася у вчиненому адміністративному правопорушенні та просила суд не накладати на неї суворе адміністративне стягнення.

Прокурор Левченко К.В. в судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, з накладенням стягнення в межах санкції даної статті, у виді штрафу, у розмірі 850,00 грн.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до абз. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі за текстом Закон від 14.10.214 № 1700-VII), правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

За ч. 1 ст. 65 Закону від 14.10.2014 № 1700-VII, за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону від 14.10.2014 № 1700-VII суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради.

Ст.18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», визначено, що депутати місцевих рад зобов'язані, серед іншого, додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону від 14.10.2014 № 1700-VII, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Як слідує з п. 2 ч. 1 Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 № 1, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону від 14.10.2014 № 1700-VII, у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступним за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня по 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Законом України від 17.03.2020 № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), внесено зміни до Закону від 14.10.2014 № 1700-VII», згідно з якими, у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення. Відповідно до частини 2-1 розділу ХІІІ Прикінцевих положень встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 01.04.2020, суб'єкти декларування подають до 1 червня.

Відповідно до рішення Глеюватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області «Про визнання повноважень депутатів Глеюватської сільської ради 7 скликання» від 11.11.2015 з додатком, ОСОБА_1 визнано депутатом Глеюватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області (а.с. 37, 38).

Статтею 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», визначено, що депутати місцевих рад зобов'язані, серед іншого, додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Разом з тим, ОСОБА_1 , будучи депутатом Глеюватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, а отже, і суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», вищевказаних вимог закону не дотрималася, та подавши, без поважних причин щорічну декларацію за 2019 рік, з порушенням встановленого строку, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 176-1 КУпАП, при цьому, її вина підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення від 19.01.2021 № 14 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в якому зафіксовані обставини несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2019 рік (а.с. 1-10), який підписаний нею без зауважень;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 13.10.2020, в яких остання підтвердила обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, при цьому зазначила що несвоєчасно подала декларацію за 2019 рік у зв'язку із великим обсягом роботи по домашньому господарству. У період з 01.01.2020 по 01.06.2020 на лікарняному, за кордоном та в зоні проведення ООС не перебувала. Аналогічні пояснення надані нею в ході судового засідання.

- копією паспорта ОСОБА_1 , зареєстрованим місцем проживання якої значиться АДРЕСА_1 ;

- рішенням Глеюватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області 7 скликання та списком депутатів, відповідно до якого у списку під номером 5 значиться ОСОБА_1 (а.с. 38);

- рапортом оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань ст. лейтенанта поліції В.Дениска, відповідно до якого в ході проведення перевірки встановлено факт порушення, пов'язаного з корупцією відносно депутатів Глеюватської сільської ради, які є суб'єктами відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією щодо порушення обов'язкових строків подання декларації у встановлений термін ( а.с.11);

- витягом з акредитованого центру сертифікації ключів АТ КБ «Приватбанк», з якого слідує, що ОСОБА_1 виготовила сертифікат електронного цифрового підпису 12.10.2020 (зі строком дії до 12.10.2021), тобто за межами строку встановленого для подачі щорічної декларації (а.с.64);

- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, згідно з яким ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2019 рік лише 13.10.2020 о 10 год. 42 хв., тобто, поза межами строку, встановленого законом для подання щорічної декларації за 2019 рік (а.с.61);

- листом адміністрації КП «Криворізька центральна районна лікарня «КРРДО» від 19.10.2020 № 1813, зі змісту якого слідує, що ОСОБА_1 у період з 01.01.2019 по 31.03.2019 та з 22.12.2019 по 01.06.2020 за медичною допомогою не зверталася, на стаціонарному чи амбулаторному лікуванні не перебувала (а.с.56).

Суддя враховує, що вказані докази є чіткими, узгоджуються між собою та об'єктивні підстави ставити під сумнів достовірність наведених доказів і викладені у протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 обставини, відсутні.

Виходячи з наведеного, суддя, з дотриманням визначених ст. ст. 245, 280 КУпАП вимог, всебічно, повно та об'єктивно з'ясувавши всі обставини справи, які мають значення для її правильного вирішення, дослідивши письмові матеріали та дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 поза розумним сумнівом, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні на ОСОБА_1 стягнення, суд керується положеннями ст. 33 КУпАП, а тому враховує характер вчиненого нею правопорушення, її особу, ступінь вини.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 є її щире розкаяння.

Обставин, що обтяжують її відповідальність суддею не встановлено.

Беручи до уваги викладене, суддя приходить до висновку, що необхідним та достатнім стягненням для ОСОБА_1 буде штраф, який передбачено санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП, ОСОБА_1 , як особа, на яку накладено адміністративне стягнення у цій справі, має сплатити судовий збір.

На підставі встановленого, ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283-285, 287, КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватою у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення за цим законом у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку на протязі десяти днів з моменту її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Криворізький районний суд Дніпропетровської області.

Повний текст постанови складено 11.02.2020.

Суддя М.В. Березюк