Постанова від 08.02.2021 по справі 207/66/21

№ 207/66/21

№ 3/207/149/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2021 року суддя Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області І.М. Юрченко, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайної ситуації у м. Кам'янське Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянку України, працюючу директором Комунального закладу «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 49 «Журавлик» Кам'янської міської ради, що знаходиться за адресою: м. Кам'янське, пр. Свободи, 95А проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 188-16 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення: 11.01.2021 року о 12 год. 30 хв. в приміщеннях і на території Комунального закладу «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 49 «Журавлик» Кам'янської міської ради, розташованого за адресою: м. Кам'янське, пр. Свободи, 95А, ОСОБА_1 не виконала законні вимоги посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, погляду та контролю за станом захисту території від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, а саме: не виконала заходи, викладені у п. 4 Припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 26.12.2019 року № 698.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала, пояснила, що з 01.04.2019 року фінансування протипожежних заходів по ЗДО № 19 «Журавлик» не здійснювалося, за своєчасне фінансування ЗДО № 19 «Журавлик» за порушення протипожежного режиму відповідає засновник. На підставі вищезазначеного просила закрити провадження у адміністративній справі відносно неї у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 247 КУпАП передбачені обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення.

Вказаною статтею передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: 1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення; 2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку; 3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність; 4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони; 5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; 6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; 7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу; 8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або не скасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також порушення по даному факту кримінальної справ; 9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження по справі.

Відсутність самої події адміністративного правопорушення - означає, що діяльність особи не є такою, що могла б розцінюватися як правопорушення.

Склад правопорушення - наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.

Відповідно до ч. 1 ст. 188-16 КпАП України, невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого статтею 188-16 КпАП України, полягає у невиконанні законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Такі вимоги є похідними від повноважень спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, серед яких: забезпечення реалізації політики держави у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання цим ситуаціям та реагування на них, ліквідації їх наслідків та наслідків Чорнобильської катастрофи; керівництво діяльністю підпорядкованих йому органів управління з питань надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, спеціальних і спеціалізованих формувань; здійснення контролю за проведенням аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; координація діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; здійснення оповіщення населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, 4 забезпечення належного функціонування галузевих територіальних і локальних систем оповіщення; здійснення державного нагляду і контролю за розробленням та реалізацією заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; затвердження планів локалізації і ліквідації аварій (катастроф); проведення науково-дослідних робіт у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; здійснення інших повноважень, визначених законами України, актами Президента України.

Невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, які реалізуються під час виконання їх повноважень утворює об'єктивну сторону цього правопорушення.

Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.

Суб'єктами правопорушення можуть бути посадові особи підприємств, установ та організацій усіх форм власності.

Дослідивши матеріали справи, вважаю необхідним закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, оскільки об'єктивна сторона за ч. 1 ст. 188-16 КпАП України у даному випадку відсутня, виходячи з наступного.

Згідно з листами директора департаменту з гуманітарних питань міської ради Онищенко Т. від 05.02.2021 року № 01-12/12 та від 08.02.2021 року № 01-12/13, що при складанні бюджетних запитів закладів освіти видатки на протипожежні заходи були враховані в повному обсязі, в тому числі по КЗ «ЗДО №49» в 2019 році - 260,2 тис.грн, 2020 році - 550,9 тис.грн та 2021 рік на суму 548,3 тис.грн, однак, при затвердженні міського бюджету на 2019-2021 роки із-за обмеженості фінансового ресурсу міста по комунальному закладу «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №49 «Журавлик» протягом 2019-2021 роки міським бюджетом на протипожежні заходи кошти не передбачались, відповідно не фінансувались. Крім того, при складанні бюджетного запиту закладів освіти видатки на протипожежні заходи були враховані в повному обсязі, в тому числі по КЗ ЗДО №49 на суму 548,3 тис.грн. Однак, при затвердженні міського бюджету на 2021 рік пропозиції департаменту з гуманітарних питань враховані частково, але по КЗ ЗДО №49 кошти не виділені взагалі, з метою забезпечення протипожежного захисту учасників навчально- виховного процесу, посилення пожежної безпеки, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, мінімізації їх негативних наслідків рішенням міської ради від 30.03.2018 №1042-23/УІІ затверджено Програму забезпечення пожежної безпеки в закладах освіти, культури та спорту міста Кам'янське на 2018 - 2022 роки, програмою передбачено виділення закладам, підпорядкованим департаменту з гуманітарних питань міської ради в 2021 році на протипожежні заходи 5353,6 тис.грн, однак зазначені видатки на КЗ ЗДО №49 не передбачені, враховуючи викладене, дане питання може бути вирішене у разі виділення додаткових асигнувань на освіту протягом 2021 року.

Відповідно до ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Відсутність об'єктивних ознак складу правопорушення в даному випадку означає відсутність самої події адміністративного правопорушення, складу правопорушення в цілому, що є обставиною, що виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення.

На підставі ч. 1 ст. 188-16 КпАП України, та керуючись ст.ст. 247, 268, 283, 284, 285 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 188-16 КпАП України - закрити, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через місцевий суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя І.М. Юрченко