Постанова від 11.02.2021 по справі 156/116/21

Справа № 156/116/21

Номер провадження: 3/156/84/21

Рядок статзвіту 331

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 лютого 2021 року смт Іваничі

Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Малюшевська І.Є., у присутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши матеріали справи, що надійшли з Іваничівського ВП Горохівського ВП ГУ НП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), уродженцям. Соснівка, Львівської області, українця, громадянина України, зареєстрованого: АДРЕСА_1 , мешканця: АДРЕСА_2 , безробітного,

за ст.ст. 185, ч. 1 ст. 173-2, 173 Кодексу України про адміністративне правопорушення (надалі КУпАП),

учасники справи:

особа, уповноважена на складення протоколу - ст. ДОП ВПД № 1 старший лейтенант поліції Атлас І.Б.

особа, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

потерпіла - ОСОБА_2

про права передбачені ст. 268 КУпАП, ст.ст. 10, 63 Конституції України особі роз'яснено,

безпосередньо після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, виніс постанову про наступне:

ВСТАНОВИВ:

І. Фактичні обставини справи встановлені судом

На розгляд до Іваничівського районного суду одночасно надійшли та розглядаються матеріали про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 185, ч. 1 ст. 173-2, 173 КУпАП.

06.01.2021 року близько 17 год. 00 хв. за місцем свого проживання, а саме: АДРЕСА_2 , в стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї дружини ОСОБА_2 , насильство в сім'ї, а саме: умисні дії психологічного характеру, що проявлялися у висловлюванні в її сторону нецензурної лайки та погрозах фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шккода психологічному здоров'ю ОСОБА_2 . Констатовано, що такими своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Окрім того, 06.01.2021 року близько 18 год. 50 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, в громадському місці а саме: приміщення Іваничівської ЦРЛ в смт. Іваничі вул. Грушевського, висловлювався нецензурною лайкою в адресу працівника поліції ОСОБА_3 . Констатовано, що такими своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 173 КУпАП.

06.01.2021 року близько 18 год. 00 хв. в АДРЕСА_2 ОСОБА_1 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вчинив злісну непокору законним вимогам працівника поліції не порушивши громадського порядку і не виражаючись нецензурною лайкою, а саме: погрожував працівнику поліції фізичною розправою та смикав за верхній форменний одяг. Констатовано, що такими своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 185 КУпАП.

ІІ. Пояснення учасників справи

Особа, уповноважена на складення протоколу ст. ДОП ВПД № 1 старший лейтенант поліції Атлас І.Б. в судовому засіданні підтвердила обставини, викладені у протоколах про адміністративні правопорушення.

Особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні провину у вчиненні вказаних правопорушень визнав та підтвердив зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення обставини. Пояснив, що конфлікт між ним та дружиною виник на побутовому ґрунті. Підтвердив факти висловлення нецензурною лайкою в адресу працівника поліції ОСОБА_3 та погроз працівнику поліції фізичною розправою. Щиро розкаявся, просив суворо не карати.

Потерпіла в судовому засіданні підтвердила обставини, викладені в протоколі про вчинення домашнього насильства. Зазначила, що чоловік прийшов додому в стані алкогольного сп"яніння, поводився агресивно, був збентежений, трощив домашні речі, кричав та погрожував її, відтак вона змушена була викликати поліцію.

ІІІ. Застосоване судом законодавство

Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції України і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з положеннями ст.ст. 245, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасно, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

У ст. 251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозиція статті 185 КУпАП передбачено, що злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку - передбачає адміністративну відповідальність.

Диспозицією статті 173-2 КУпАП передбачено, що вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, - також передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст.1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Психологічне насильство - це форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.

Диспозиція статті 173 КУпАП передбачено, що за вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян - передбачено адміністративну відповідальність.

ІV. Висновок суду

Дані протоколи про адміністративні правопорушення відповідають вимогам ст. 256 КУпАП, тому є доказами у розумінні вимог ст. 251 КУпАП.

Факт вчинення ОСОБА_1 вищевказаних правопорушень підтверджується:

1)за ст. 185 КУпАП: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 036632 від 06.01.2021 року; протоколом про адміністративне затримання АЗ № 174980 від 06.01.2021 року, консультаційним висновком спеціаліста № 4 від 06.01.2021 року; поясненнями особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відео та іншими документами, доданими до протоколу;

2)за ч.1 ст. 173-2 КУпАП: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 036661 від 06.01.2021 року; електронним рапортом від 06.01.2021 року; посненнями потерпілої; копією протоколу про адміністративне затримання АЗ № 174980 від 06.01.2021 року, копією консультаційного висновку спеціаліста № 4 від 06.01.2021 року; поясненнями особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відео та іншими документами, доданими до протоколу;

3)за ст. 173 КУпАП: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 036662 від 06.01.2021 року; копією консультаційного висновку спеціаліста № 4 від 06.01.2021 року; поясненнями особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відео та іншими документами, доданими до протоколу.

При цьому судом враховується також те, що ОСОБА_1 дії працівників поліції щодо складання відносно нього протоколів про адміністративні правопорушення не оскаржував, доказів неправомірної поведінки останніх та доказів, які б спростовували фактичні дані, що містяться в протоколах про адміністративні правопорушення та додатках до них, - суду не скеровував.

Аналізуючи наведені докази та дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів в їх сукупності, суддя приходить до переконання в доведенні винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 185 КУпАП - злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, ч. 1 ст. 173-2 КУпАП - вчинення домашнього насильства, ст. 173 - дрібне хуліганство.

V. Накладення адміністративного стягнення

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративні правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП - є щире розкаяння винного.

Обставиною, що обтяжує відповідальність за адміністративні правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП, є перебування в стані алкогольного сп"яніння.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан (безробітний), зважаючи на вимоги ч. 2 ст. 36 КУпАП, суддя вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ст. 185 КУпАП у виді штрафу, що за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

VІ. Судові витрати

Відповідно до змісту ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір» є всі підстави для стягнення з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн.

Керуючись ст.ст. 173, ч.1 ст.173-2, 185, ст. ст. 33, 34, 35, 36, 39-1, 40-1, 283-285, 268, 294 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), зареєстрованого: АДРЕСА_1 , мешканця: АДРЕСА_2 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 185, ч. 1 ст. 173-2, 173 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255, 00 грн. (двісті п'ятдесят п'ять гривень 00 коп.).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) в дохід держави 454 грн. 00 коп. (чотириста п'ятдесят чотири гривні 00 коп.) судового збору.

Строк пред'явлення постанови для виконання 3 (три) місяці з дня її винесення, згідно Закону України «Про виконавче провадження».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Іваничівський районний суд Волинської області.

Суддя І. Є. Малюшевська